dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 327
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Nie znam sie za bardzo, wiem ze cop podaja dla 0/35, ale czy moc rowniez?? To jest vitocal 222-G 7,7. Myslalem ze moc urzadzenia jest stala, a cop tylko zalezy od temperatury dolnego zrodla.
    Co od czego zależy w Viessmannie, jest dokładnie pokazane (i chwała im za to) na wykresach w ich dokumentacji technicznej, np.: http://www.viessmann.com/web/poland/...df?OpenElement

  2. #22

    Domyślnie

    Adiqq. Gdzieś ty wsadził to dz? Ja mam raptem 6C.

  3. #23

    Domyślnie

    To musi masz wysoki poziom wód gruntowych. U mnie też niby glina, ale nie miałem możliwości zamulić wokół rur.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam. Takie pyatnie amatora mi sie nasuwa odnosnie nie tyle samej PC ile podlogowki. Otoz (podobnie jak autor tego watku "ratt" mamy u siebie pustke (antresole) nad pokojem dziennym. Jakies 32.5m i kubatura tego pomieszczenia skoczyla na ok. 133m3. W OZC wyszlo mi, obiciazenie cieplne na poziomie 1700W przy zal. -22stC na zewnatrz i +22stC w srodku. Pytanie moje jest takie, ile mniej wiecej "wycisne" z podlogowki energii zageszczajac rozklad rurek do 10cm, przy typowej temp. wody 28-30tsC? Jako fakt komplikujacy dodam, ze planujemy na podloge dac panele drewniane (nadajace sie na ogrz. podl.). Pozdrawiam serdecznie.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  5. #25

    Domyślnie

    No to tylko pozazdrościć. Tak samo jest u mojej teściowej (nie szukaj podekstów). Nie dośc, że jestwoda to na dodatek płynąca. Co ją prezechłodzisz to ucieka i przyłazi nowa - cieplejsza. Pewnie też stąd różnice między poszczególnymi nitkami.

  6. #26

    Domyślnie

    Zastosuję w takim razie podłogówkę w całym domu, tylko mimo wszystko chciałbym mieć naturalny (prawdziwy parkiet) nie jestem zwolennikiem paneli.

  7. #27

    Domyślnie

    To ścienne ogrzewanie to bardzo skomplikowane jest? można je umieścić np na ścianie pod oknem w miejscu kaloryfera pod tynkiem? czy ewentualnie są jakieś inne wskazania?

  8. #28

    Domyślnie

    Jeszcze jedno poddasze będzie cale w karton gipsie i tu się zastanawiam jak zrobić w takim przypadku ścienne ogrzewanie.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak chcesz ścienne do PCi to nie pod oknem zamiast grzejnika, tylko mniej więcej tyle ścian, ile byłoby podłogi. To ma być system niskotemperaturowy, im większa powierzchnia grzewcza, tym lepiej. W systemie suchej zabudowy też można, np. tak jak tutaj. Tyle, że akumulacyjność tego rozwiązania jest mniejsza niż podłogówki. Lepszy jest zatopiony w tynku na ciężkiej ścianie (ja mam silikat). Wtedy grzejesz w przewadze niską taryfą.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja chyba jednak niemam wyjścia jak zastosować rozwiązania modułowe, na parterze będzie podłogówka a na poddaszu moduły ścienne, tak to przynajmniej widzę na dzień dzisiejszy

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał xemkax Zobacz post
    Może firmy xxx
    Zgłaszam twoje posty do moderacji spamerze.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał xemkax Zobacz post
    Może firmy Makroterm? Słyszałam o niej dobra opinie.
    Nie, to straaaaszne gowno jest. Polecam omijac z daleka.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania_k78

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    A co powiecie o pompach ciepła, które oferuje NTS-ENERGY sp.z o.o.? Widziałam na ich stronie, że mają w swojej ofercie i gruntowe i powietrzne pompy. W porównaniu z innymi firmami ceny mają mega No i od razu po wejściu na stronę wyskakuje informacja, że jak ktoś zakupi u nich towar od 15 do 30 czerwca, to ma za darmo montaż Według mnie warto przyjrzeć się bliżej tej firmie - zainteresowanych odsyłam na ich stronę. Sprawdźcie sami http://www.nts-energy.pl/

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Ten post wyzej to chyba chłopcy z NTS pisali Przyznam jednak że sam biorę pod uwagę ich pompe venus 15 evi z zasobnikiem. Cena niezła ale ja będę instalował pompę najwcześniej jesienią .Do tego czasu jeszcze może sie dużo zmienić zwłaszcza że jak mi się wydaje ceny powoli ale cały czas spadają. A swoją drogą widzę że większośc potencjalnych klientów jest zainteresowana tylko pompami inwerterowymi. Ma ktoś może pompę evi żeby powiedzieć jak sie sprawuje ten wynalazek?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Ten post wyzej to chyba chłopcy z NTS pisali

    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    trochę mało danych o cop dla pc powietrznych dla niskich temp
    Tu była reklama....

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ciekawe tylko czy te PC ktøre tak zrewolucjonowaly rynek sa tak samo przez nich robione jak kolegøw z Exotherm...
    Ale moz to faktycznie prawdziwie Polska PC Inverterowa...
    Tylko jakos malo info o parametrach tych urzadzen na stronie... za to wyzej nas poinformowano ze to sp.z o.o. a nie tylko PC NTS
    Są robione tak samo To raczej chińczyki są. Co prawda nie mam nic do chinskich pomp ale nie za takie pieniądze

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    W Polsce nie ma żadnych regulacji prawnych odnośnie pomp ciepła, nie ma też jednostek certyfikujących. Papier przyjmie każdy COP. W Niemczech np. aby uzyskać dotacje do pompy ciepła musi być ona na specjalnej liście i jest cały rok testowana zanim się tam znajdzie.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Producenci (renomowani) podają zgodnie z jaka normą / dyrektywą eurokomuny jest wyliczany COP.
    Ostateczny COP zależy od instalatora i tego co popełni na budowie.
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 06-07-2013 o 08:37

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Ostateczny COP zależy od instalatora i tego co popełni na budowie.
    Jak to mowia na wsi: "Wyzej ch.... nie podskoczysz". Jesli pompa ma mala sprawnosc, to instalator nic nie wyczaruje na budowie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony