dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 574
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Cóż wam teraz wyświetlacz pokazuje na sterowniku ???
    Wczoraj około 13:
    Temp zb.c.w.u. dół ~62stC; góra ~70stC.
    Maksymalna temp. kolektora wczoraj ~88stC.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    U mnie taki problem. Spadało ciśnienie, (miałem lekki wyciek na zb. wyrównawczym), nie dopilnowałem i jednego dnia patrzę a tu temp na kolektorze 140C ... a w zasobniku 20 parę... instalator uzupełnił płyn, odpowietrzył zb. wyr. pompę i instalację na dole - no i niestety dalej to samo ... a pompa wyłącza się po przekroczeniu 130C ( tak jest ustawiona graniczna).
    Jedyne co mi się nasuwa to zapowietrzenie - nie działa odpowietrznik na dachu albo pompa... macie jakiś pomysł ?
    Aha to jest zestaw Viessmana, kolektory płaskie, zasobnik 300l.
    witam

    odpowietrznik na "dachu" może służyć tylko i wyłacznie do odpowietrzenia instalacji w czasie uzupełniania glikolu (nabijania glokolu)
    potem odpowierznik ma być stale zamknięty, mogłoby go wogóle nie być
    ja nawet wcale nie montuję odpwietrzników, uzupełniam i odpowietrzam instalację za pomocą pomy wirowej

    czy obecnie masz za mało płynu w instalacji? za niskie ciśnienie? - jeżeli tak to nastąpił gdzieś wyciek
    jeżli ciśnienie jest w "normie" to znaczy, że instalacja nie do końca odpowietrzona

    pozdrawiam

  3. #543

    Domyślnie

    A czym instalator napełnił ci instalację - pompą ręczną czy wirową?

  4. #544
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Wczoraj około 13:
    Temp zb.c.w.u. dół ~62stC; góra ~70stC.
    Maksymalna temp. kolektora wczoraj ~88stC.
    Nie pada w Warszawce ???

  5. #545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cholera, nie wiem czy ten na dachu jest zamknięty czy otwarty... instalator zakładał, że otwarty...
    Właściwie to powinienem pisać serwisant, bo instalował kto inny.
    Uzupełniał pompką ręczną, ciśnienie 2 bary.
    WARTO? WARTO!

  6. #546
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Cholera, nie wiem czy ten na dachu jest zamknięty czy otwarty... instalator zakładał, że otwarty...
    Właściwie to powinienem pisać serwisant, bo instalował kto inny.
    Uzupełniał pompką ręczną, ciśnienie 2 bary.
    Pompą ręczną to se możesz napełnić wodę w wiaderku ...........By układ pracował prawidłowo i był dobrze odpowietrzony powinien zastosować pompę wirową.Ot i wsio.

  7. #547
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie pada w Warszawce ???
    Nie. wczoraj rano lekko kropiło, dzisiaj lekkie zachmurzenie, ale ogólnie slonecznie

  8. #548
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Nie. wczoraj rano lekko kropiło, dzisiaj lekkie zachmurzenie, ale ogólnie slonecznie
    Wybacz mi kolo ale pisząc o Warszawce miałem na myśli kolegę -fachowca od solarów RAPczyn.Ty masz swój error to go pielęgnuj..Zresztą się przeniosłeś na wichurę, a pogoda jak widać faluje .a i parametry na wyświetlaczu ci się nie pokazują to i nic nie wnosisz do dyskusji. Szacun i pozdro.

  9. #549
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciup Te mocna słowa z tak pieknych ust
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #550
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie pada w Warszawce ???
    W "Warszawce" to nie wiem, ale pogodę w Warszawie można zobaczyć np. tu -> http://www.meteo.waw.pl/
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #551
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    W "Warszawce" to nie wiem, ale pogodę w Warszawie można zobaczyć np. tu -> http://www.meteo.waw.pl/
    Mam żeglarską długoterminowa pogodę to Warszawka mi tiko.Chodziło mi o parametry ,które podałeś, a w WARSZAWIE i Lublinie wtedy padało.Jeszcze raz dzięki.

  12. #552
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wybacz mi kolo ....
    Wybaczam..., trza mieć litość

  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pompą ręczną to se możesz napełnić wodę w wiaderku ...........By układ pracował prawidłowo i był dobrze odpowietrzony powinien zastosować pompę wirową.Ot i wsio.
    A to ciekawe... Bo ja widziałem ze 20 instalacji napełnianych pompą ręczną i wszystkie pracują prawidłowo i są dobrze odpowietrzone.
    Oczywiście lepiej użyć pompy wirowej ale jak ktoś ma pojęcie, to i ręczną zrobi to dobrze na większości instalacji.

  14. #554
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    A to ciekawe... Bo ja widziałem ze 20 instalacji napełnianych pompą ręczną i wszystkie pracują prawidłowo i są dobrze odpowietrzone.
    Oczywiście lepiej użyć pompy wirowej ale jak ktoś ma pojęcie, to i ręczną zrobi to dobrze na większości instalacji.
    witam

    oczywiście można napełnić instalację solarną pompą ręczną
    4 lata temu sam jeszcze tak robiłe
    instalacja musi być wtedy odpowiednio zrobiona, bez syfonów (ewentualnie odpwoetrzniki w miejscach zasyfonowania)
    można też było "ruszać" rurami w celu pomocy usunięciu bombli powietrza

    jak się próbuje doprowadzić do porządku taką "zasyfonowaną" instalację, a prowadzenia rur nie widać (zamurowane, za płytami GK, itp.) to ręczną pompą niewiele można zdziałać

    pozdrawiam

  15. #555
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    A to ciekawe... Bo ja widziałem ze 20 instalacji napełnianych pompą ręczną i wszystkie pracują prawidłowo i są dobrze odpowietrzone.
    Oczywiście lepiej użyć pompy wirowej ale jak ktoś ma pojęcie, to i ręczną zrobi to dobrze na większości instalacji.
    FM podobno uczy pokory .mnie jakoś nie dopada ta opcja jak udziela mi rad red .Jak ręczną pompa napompujesz 3 bary mając zakamarki krętliki itp.Ona będzie chodzić ale zapowietrzona będzie bajków to mi nie sprzedawaj bo 5 -tka z przodu.

  16. #556

    Domyślnie

    Ja swoją też nabiłem oryginalną pompką Hewalexa (a jak się przypatrzyłem to produkowaną przez Kwazara ) i instalacja działała bez problemu. Po małej modyfikacji nabijałem omnigeną hydroforową. Powiem tak - wirową szybciej się napełni i szybciej odpowietrzy. Może w niektórych przypadkach nawet wirową tylko da się porządnie odpowietrzyć. Ja u siebie nie widziałem różnicy.
    Kwazarem można nabić 3 bary. Zakamarki nie mają nic do tego. Co najwyżej ręczną się tego dobrze nie odpowietrzy.

  17. #557
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ja swoją też nabiłem oryginalną pompką Hewalexa (a jak się przypatrzyłem to produkowaną przez Kwazara ) i instalacja działała bez problemu. Po małej modyfikacji nabijałem omnigeną hydroforową. Powiem tak - wirową szybciej się napełni i szybciej odpowietrzy. Może w niektórych przypadkach nawet wirową tylko da się porządnie odpowietrzyć. Ja u siebie nie widziałem różnicy.
    Kwazarem można nabić 3 bary. Zakamarki nie mają nic do tego. Co najwyżej ręczną się tego dobrze nie odpowietrzy.
    A tak jak byś się bardziej systematyczny zrobił ???
    Ja swoją też nabiłem oryginalną pompką Hewalexa (a jak się przypatrzyłem to produkowaną przez Kwazara ) i instalacja działała bez problemu.
    a tu :
    Co najwyżej ręczną się tego dobrze nie odpowietrzy.


    ręce opadają.

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    FM podobno uczy pokory .mnie jakoś nie dopada ta opcja jak udziela mi rad red .Jak ręczną pompa napompujesz 3 bary mając zakamarki krętliki itp.Ona będzie chodzić ale zapowietrzona będzie bajków to mi nie sprzedawaj bo 5 -tka z przodu.
    Widziałem kilkanaście tak zrobionych instalacji - nabitych pompką ręczną i działających bez problemu. Sporo z nich z ciśnieniem 3 bary (zresztą jak ktoś ma pojęcie to wie, że zazwyczaj ciśnienie może być mniejsze). Jeszcze 2-3 lata temu pewnie z 90% instalacji solarnych było nabijanych pompkami ręcznymi bo mało który instalator inwestował z pompy wirowe i jakoś działają do dziś.
    Zresztą o czym ja mam z tobą rozmawiać skoro widziałeś jedną instalację solarną na oczy - w dodatku źle zamontowaną.

  19. #559
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Ciup Te mocna słowa z tak pieknych ust
    Ciup Te
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  20. #560
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    FM podobno uczy pokory .mnie jakoś nie dopada ta opcja jak udziela mi rad red .Jak ręczną pompa napompujesz 3 bary mając zakamarki krętliki itp.Ona będzie chodzić ale zapowietrzona będzie bajków to mi nie sprzedawaj bo 5 -tka z przodu.
    Nikt, jednak nie do końca masz rację. Zwróć uwagę, że pompy wirowe funkcjonują na wyposarzeniu instalatorów od jakieś 3-4 lata. A przecież wcześniej też były montowane kolektory. Były one napełniane pompami ręcznymi (czytaj opryskiwaczami). Te wcześniejsze instalacje posiadały przy kolektorach odpowietrzniki. Od kiedy zaczęto stosować pompy mechaniczne odpowietrzniki stały się zbędne a resztki powietrza wyłapuje separator w grupie. Jest też wielu instalatorów, którym nie opłaca się z racji niewielu montowanych instalacji kupować pompę mechaniczna i nadal nabijają instalację ręcznie. Czy ręcznie da się nabić i usunąć całkowicie powietrze? A to już zależy od skomplikowania samej instalacji. W większości przypadków da, a resztę powietrza wyłapie separator. Można by spytać czy aby na pewno!!!
    Otóż nie zależnie od tego czy mechanicznie czy ręcznie zawszę stosuję jako wskaźnik przepływu wodomierz. Jest to dla mnie informacja czy następuje przepływ po uruchomieniu i czy w instalacji gdzieś nie zalega powietrze. Rotametr nie pokaże czy w instalacji jest powietrze a wodomierz tak. W obu przypadkach ( ręcznie czy mechanicznie ) można dobrze napełnić usuwając całkowicie powietrze.
    Ale teraz montue się tak instalacje, gdzie w kolektorach jest samo powietrze, póki pompa nie wtłoczy wody.
    Jeżeli to dla Ciebie jakaś pociecha to ja też mam z przodu 5-tkę.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 17-07-2013 o 10:25

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony