dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: ościeżnice

  1. #1

    Domyślnie ościeżnice

    witajcie. od razu zaznaczę, że jestem zupełnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość. wprowadziłam się do mieszkania, w którym wymieniono podłogi, płytki, pomalowano ściany, ale nie wymieniono drzwi i futryn, które mają jakieś 30 lat i delikatnie mówiąc są nieciekawe. ponadto najciekawsze w nich jest to, że futryny są drewniane z metalowym fragmentem na zamek... oczywiście chcę wymienić te drzwi, ale nie chcę zniszczyć nowych podłóg, płytek i ścian. wydaje mi się, że jakims sposobem da się te drewniane futryny oderwać od ścian, chociaż nie jestem w stanie ocenić czy pod drewnem nie ma metalowych elementow wmontowanych w ściany. czy ewentualnie istnieje możliwość żeby w ogóle nie demontować starych futryn i założyć na nie nowe ościeżnice?jeśli tak, to które będą właściwe: maskujace, regulowane czy renowacyjne? ponadto są miejsca, w których drzwi zamontowane są w rogu przy samiusieńkiej ścianie (2 pierwsze zdjęcia) - co w tych miejscach np. z listwami maskującymi ościeżnic regulowanych?przyciąć??

    najbardziej skałaniałabym się do regulowanych, tylko czy one się nadzadzą? w załączeniu zdjęcia. pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_235029.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	201641   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_235116.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	201644   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_235005.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	201638   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_234847.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	201639   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_234823.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	201640  


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Wygąda na to, że kupiłeś "odpicowane" mieszkanie.
    Te szczegóły nie specjalnie wpływają na ogólny obraz. Widzę jedynie grubą warstwą farby. A jakbyś tak uchwycił całe drzwi, szczególnie z podłogą?

    Generalnie - da się wymienić. Ościeżnice powinny wyjść ze ścian bez większych problemów. Czasem też wyjdą z glazurą w łazience.
    Ładna podłoga może jednak stracić na uroku, bo nie zawsze nowe ościeznice pokryją się ze starymi i jakieś niedociągnięcia są.
    Także przygotuj portfel, bo za jakiś 1 tys. zł/sztuka możesz już powybierać w drzwiach. Najtańsze propozycje zejdą do 700zł. Klasa wyższa - od 1500zł/szt.
    Oczywiście mówię o orientacyjnych cenach za drzwi (skrzydło, ościeżnica, montaż, Vat, klamka).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony