dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Poprawny montaż okien....?

    Witam
    Pytanko do znawców Jakiś czas temu wymieniłam u siebie okna , niestety okna od południa wydają z siebie trzaski pękającego plastiku ,odgłosy te wydobywają się w okolicach rama-ściana-parapet. Czy poprawne jest to, że ekipa wwierciła dyble w dolną i górną powierzchnie ramy (poprzednio dyble były tylko na pionowej powierzchni ramy) Czy te wystające śruby z czasem nie będą rdzewieć....?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Co do "trzasków" to temat bardzo złożony i nie można podać Ci odpowiedzi co jest powodem - na pewno jest to kwestia rozszerzalności termicznej profilu ale ... dalsze kwestie to by były już tylko spekulacje.

    Co do przewiercenia ramy to dopuszczają je wszyscy producenci, których znam oczywiście należy stosować odpowiednie śruby/dyble i szczególnie na dole koniecznie uszczelnić połączenia z ramą - o tym też mówią zalecenia producentów.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Co do "trzasków" to temat bardzo złożony i nie można podać Ci odpowiedzi co jest powodem - na pewno jest to kwestia rozszerzalności termicznej profilu ale ... dalsze kwestie to by były już tylko spekulacje.

    Co do przewiercenia ramy to dopuszczają je wszyscy producenci, których znam oczywiście należy stosować odpowiednie śruby/dyble i szczególnie na dole koniecznie uszczelnić połączenia z ramą - o tym też mówią zalecenia producentów.

    Pozdrawiam
    Ok dzięki za odpowiedź
    w pierwszym oknie rama była wymieniona na nową - i tam może te połączenia są uszczelnione....? a jak uszczelnić połączenie drugiego okna nie zdejmując ramy tylko wkręcając śruby-dyble....?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Co do przewiercenia ramy to dopuszczają je wszyscy producenci, których znam oczywiście należy stosować odpowiednie śruby/dyble i szczególnie na dole koniecznie uszczelnić połączenia z ramą - o tym też mówią zalecenia producentów.

    Pozdrawiam
    ohh gdyby to wiedziała nasza tak chwaląca się z poprawnych montaży konkurencja od której przychodzą klienci i mówią "a tam mówili że wy przewiercacie ramy i to jest źle"

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ohh gdyby to wiedziała nasza tak chwaląca się z poprawnych montaży konkurencja od której przychodzą klienci i mówią "a tam mówili że wy przewiercacie ramy i to jest źle"
    Witku a czy to tak trudno zaopatrzyć się w zalecenia montażowe od konkurencji ? chyba nie a tam zapewne wszystko jest napisane, co nie zmienia faktu, że ja też jestem zwolennikiem montażu bez przewiercania ram o ile takowy jest możliwy, bo jak wiadomo nie wszystko i nie wszędzie można w taki sposób zamontować.

    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Witku a czy to tak trudno zaopatrzyć się w zalecenia montażowe od konkurencji ? chyba nie a tam zapewne wszystko jest napisane, co nie zmienia faktu, że ja też jestem zwolennikiem montażu bez przewiercania ram o ile takowy jest możliwy, bo jak wiadomo nie wszystko i nie wszędzie można w taki sposób zamontować.

    Pozdrawiam
    Michale po usłyszeniu takiego zdania od klienta przedstawiam mu właśnie takie coś i proponuje by jak będzie jeszcze u konkurencji wręczył im i powiedział że to nie jest błąd bo mi nie wypada

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Michale po usłyszeniu takiego zdania od klienta przedstawiam mu właśnie takie coś i proponuje by jak będzie jeszcze u konkurencji wręczył im i powiedział że to nie jest błąd bo mi nie wypada
    i bardzo słusznie, ja się czasami zastanawiam czy takie i inne głupoty to opowiadają z niewiedzy czy też liczą na to, że każdy inwestor to "osiołek", który uwierzy we wszystko ?

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodan Zobacz post
    Czy poprawne jest to, że ekipa wwierciła dyble w dolną i górną powierzchnie ramy (poprzednio dyble były tylko na pionowej powierzchni ramy) Czy te wystające śruby z czasem nie będą rdzewieć....?
    Wszelkie poważne instrukcje mówią właśnie o montażu "dookoła" ramy. Czyli ta jakby wcześniej miałeś źle. Ale ilość nie musi oznaczać jakości, załóżmy jednak że jest ok. Śruby mogą rdzewiećm jeśli będą słabej jakości, większość z nich jednak jest w dorym ocynku. Tak zapytam: a stare śruby Ci nie zardzewiały?

    Idąc do sedna - spotykam takie "trzaski-stuki" przy plastikowych dociskach na skrzydle rozwiernym. Dwa elementy są zaciśnięte i w momencie kiedy okno się nagrzewa - rozszerza to zwyczajnie trzeszczą. To jedna z możliwych przyczyn.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    i bardzo słusznie, ja się czasami zastanawiam czy takie i inne głupoty to opowiadają z niewiedzy czy też liczą na to, że każdy inwestor to "osiołek", który uwierzy we wszystko ?

    Pozdrawiam
    stawiał bym na to że liczą iż inwestor pomyśli "no tak owiercona to osłabiona" itd

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    stawiał bym na to że liczą iż inwestor pomyśli "no tak owiercona to osłabiona" itd
    no właśnie - pasożytowanie na nieświadomości


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony