dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie Rolety do okna o wymiarach : szer 360 cm wys 280 cm

    Dzień dobry
    W projekcie mam miedzy innymi okno 3,6x2,8m ( pozostałe dużo mniejsze, za oknem piekny widok na dolinę strumyka chronionego programem Natura 2000 Czy znaję roletę do takiego okna? Czy na etapie budowy scian coś musze zmieniać ( żona nie chce dzielić tego okna na dwa oddzielne otwory np słupem - oczywiscie okno bedzie podzielone konstrukcyjnie na trzy .
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 14-09-2013 o 08:08

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli żona chce mieć takie okno w całości, nie dzielone to gratuluje fantazji.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Ja mam u siebie 2,7 szerokości i powiem Ci że ta dziura w ścianie jest naprawdę duża a u Ciebie jest metr więcej. otwór będzie na prawdę spory Producenci okien polecają rolety nadstawne montowane nad oknem, wtedy na etapie budowy trzeba zrobić otwór okienny 20 cm wyższy. Może sama roleta nie jest aż takim dużym problemem, ale sposób jej otwierania, 3,6 metra rolety trochę więc żona może mieć już problem z otwieraniem jej sznurkiem, a jeden silniczek czy da radę podnieść taki ciężar? Wydaje mi się że prostszym rozwiązaniem było by zadzwonić do pierwszej lepszej firmy handlującej oknami i ich pytać co i jak z taką dużą roletą...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    Dzień dobry
    W projekcie mam miedzy innymi okno 3,6x2,8m ( pozostałe dużo mniejsze) Czy znaję roletę do takiego okna? Czy na etapie budowy scian coś musze zmieniać ( żona nie chce dzielić tego okna na dwa oddzielne otwory np słupem - oczywiscie okno bedzie podzielone konstrukcyjnie na trzy .
    Rolety tak dużej w cennikach nie widzę, ale przyszedł mi do głowy śmieszny pomysł:

    Jeśli chcesz żeby wszystko było w 1 części to zamów sobie Bramę rolowaną jedyny minus to skrzynka 300x300 lub 350x350.
    Brama rolowana jest podobna do rolety z tym, że będziesz miał ją z napędem w standardzie. Pióra podobne, tylko dużo solidniejsze.

    Przy takim wymiarze zmieścisz się w 6000 zł netto spokojnie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frontage1

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    A czy koniecznie musi to być roleta ?

    Takie wymiary bez problemu przesłonić można żaluzją fasadową bądź roleta tekstylną typu refleksol.

    Zapraszam na priv, chętnie pomogę.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Bardzo fajna panorama to okienko - świetny widok będziesz miał a mam nadzieję, że jest co za oknem oglądać.
    Okno tylko z aluminium, szkło selektywne bo się zagotujesz od słońca, montaż szkła na ssawkach próżniowych przy pomocy HDS-u ok. 1000-1200 PLN - waga szyby ok. 500 KG. Musisz zapewnić dojazd ciężarówki pod okno z zewnątrz ( wyrównany i utwardzony grunt ).
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7

    Domyślnie

    Piękny widok o ile jest coś ciekawego za oknem ale tak sobie myślę. prawie 11 mkw szkła to już pewnie z 8 mm trzeba zrobić i ile zapłacisz za taka szybę, powiedz jeśli znasz cenę. A co z bezpieczeństwem, bo jak sadze szyba do samej podłogi i o wypadek nie trudnio

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Bardzo fajna panorama to okienko - świetny widok będziesz miał a mam nadzieję, że jest co za oknem oglądać.
    Okno tylko z aluminium, szkło selektywne bo się zagotujesz od słońca, montaż szkła na ssawkach próżniowych przy pomocy HDS-u ok. 1000-1200 PLN - waga szyby ok. 500 KG. Musisz zapewnić dojazd ciężarówki pod okno z zewnątrz ( wyrównany i utwardzony grunt ).
    mamy taki dylemat w Belgii okno na szybie 10mm waga ponad 500kg ...powiem tylko masakra

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a co do polecania przez producentów okien rolet nadstawnych to tylko pogratulować porady !

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a co do polecania przez producentów okien rolet nadstawnych to tylko pogratulować porady !
    hehe dobrze, że nie jestem jedynym, który "nie lubi" tego rozwiązania

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony