dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dufcio

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    4

    Domyślnie Jesień a ocieplenie domu

    Witam serdecznie,
    Planuję zrobić ocieplenie domu jeszcze w tym roku, w październiku lub listopadzie. Pytanie, czy to nie za późno? Czy nie będzie problemu z klejeniem styropianu w niskich temperaturach?

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał dufcio Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Planuję zrobić ocieplenie domu jeszcze w tym roku, w październiku lub listopadzie. Pytanie, czy to nie za późno? Czy nie będzie problemu z klejeniem styropianu w niskich temperaturach?

    Dziękuję za pomoc.
    Jeśli temp. nie spadnie poniżej zalecanych przez producenta, to nie.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    W zeszłym roku kończyliśmy elewacje na początku grudnia.
    Nie ma problemu pod warunkiem, że się to robi odpowiednio.

    Widziałem speców, co topili siatkę przy wilgotności powietrza ok 90% i po kilku godzinach gruntowali.
    Pięknie ławkowiec zostawiał ślady

  4. #4

    Domyślnie

    Zwykła zaprawa klejowa ma oczywiście ograniczenia wykorzystania zarówno przy niskich temperaturach jak i przy wysokich. Najczęściej możemy spotkać się z przedziałem 5°C do 25°C. Oprócz ograniczeń fizycznych samego produktu dochodzi jeszcze spadający komfort pracy. Zwykłą zaprawę klejową musimy najpierw przygotować, a następnie nakładamy ją szpachelką.
    Warto w takiej sytuacji przyjrzeć się rozwiązaniu jakie proponuje Selena. Klej Tytan EOS, który jest coraz chętniej wykorzystywany przez profesjonalistów, między innymi ze względu na wydłużenie sezonu ociepleniowego. Temperatura pracy (dla podłoża i powietrza) to zakres od 0 do 30°C więc zgodnie z danymi producenta możesz z niego korzystać również w niskich temperaturach. Klej Tytan EOS jest od razu gotowy do użycia. Nie wymaga on dodatkowych komponentów (woda, piasek) i zapewnia szybką oraz czystą pracę. Przy niskich temperaturach na pewno jest to dużym atutem. Wystarczy puszkę włożyć do standardowego pistoletu do pianki i można rozpocząć ocieplanie budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony