dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mszatko

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    20

    Domyślnie Wycena wod-kan + CO prosze o opinie

    Witam
    Budujemy z zona dom parterowy wg projektu Z24 w Tarnowie (małopolska) i jestesmy wlasnie na etapie wyboru ekipy do instalacji wod-kan, gaz + CO.
    Chciałbym poprosić o wyrażenie opinii na temat kosztorysu który dostałem od jednej za firm z regionu. Dodam, że dom ma ~112m2, podłogówka wszędzie oprócz 3 pokoi sypialnych, kominek z płaszczem wodnym, solary wersja z 3 panelami. Cena za całość tych prac z materiałem wg tego kosztorysu to ok 55000. Dużo czy bardzo dużo??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	215766

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ten polipropylen zgrzewany za prawie 4k to jakiś kosmos. Robocizna - nie wiem. U mnie liczyli po prostu 45zl za punkt (umywalka to trzy punkty, pralka dwa).
    Pex do grzelników za 3,85 ??
    Chyba, że 20 mm...

    Ja tez dostałem za CO dziwnie wysoka kompleksową wycene. Później okazało się, że kocioł Junkers Cerepur Smart wyceniony byl na 5000zł, podczas, gdy można go kupić za 3600zl (i to z 23%VAT).
    Podobnie z PEX Kan Therm.
    Podziękowałem i znalazlem ekipę, której płacę tylko za robociznę. Materiały kupuję sam, jedynie przed zakupem dokonuję u fachowców "autoryzacji" materiału, bo jak powiedzieli, na "chińszczyźnie nie robią".
    Polecam taki model współpracy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    -
    ,,,,

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    żeby nie było tak daleko, dałbym wycenę o 2,63zł taniej i miałbym robotę

    poszukaj dalej bo trochę przesadzają, zwłaszcza jak "steropian" pod podłogówkę kładą - jakiś nowy materiał izolacyjny Te 115/m2 to mat+rob?

    nie licząc warstw izolacyjnych podłogówka w REHAU materiałowo wyjdzie ok 70zł/m2, rozdzielacz - 8zł/m2, zasilenie 4zł/m2 (drogo policzyłem).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony