dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 160
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 3193
  1. #2061

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Zmiana tematu - pochwalę się moją spokojną, a Wy sobie przypomnicie jak to jeszcze ........ daleko do okien.

    Pierwszy dylemat - sąsiedzi oraz kierownik budowy zalecają odpuścić drenaż, brak możliwości odprowadzenia wody, plus teren glina.
    Twierdzą że dren będzie ściągał wodę z okolicy a sąsiedzi w nowych domach też ie zrobili i nic się nie dzieje.
    W wykopie na stopę fundamentową sam piasek który chłonie wodę i nie wiem co robić.
    Załącznik 208768Załącznik 208771Załącznik 208772Załącznik 208773
    Powiem tak:
    Zrobiłem odprowadzenie z rynien rurami drenarskimi do
    2 studni chłonnych.
    Do jednej z nich jest podłączona woda,
    odprowadzana z oczyszczalni
    (oczyszczona w 95%) i trzy rynny.
    Mamy mokre tereny kierbut odradzał -
    (miało nie działać), a działa.

    Jeśli masz pod gliną chłonny piasek to:
    rób wykop, na dno rozłóż grubą włókninę
    w miejsce ziemi, nasyp żwiru, lub kamieni,
    do środka wprowadź rurę i najlepiej owiń całość.
    Przykryj te kamienie tą włókniną ( aby złoże nie zamulało się)
    i przysyp ziemią.
    Będzie działać -da radę.
    (Jeśli jest zbyt gruba warstwa gliny,
    można zrobić przewierty do chłonnych warstw gleby).
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 28-08-2013 o 09:06

  2. #2062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    A ja mam pytanie do mieszkańców Przystani - szafy wnękowe w przedpokoju, te przy wejściu do kotłowni / garażu (w zależności od wersji projektu)
    Po pierwsze czy fronty robiliście w nich raczej jasne czy ciemne?
    Ciemne pełne - suwane od podłogi do stropu - wewnątrz półki i 2 szuflady półka u góry potem wieszaki na kurtki, ubrania itp pod nimi w szufladach latarka żarówki itp

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Lustra może? Czy jeśli ciemne, to czy nie jest zbyt ciemno?
    Nie jest ciemno bo jest światło

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Po drugie - czy robiliście tak jak jest w projekcie - jedna szafa na ubrania, druga na buty? Zastanawiam się jak urządzić te szafy w środku.... Może wkleicie zdjęcia swoich szaf - wewnątrz i fronty? Poza tym drzwi od kotłowni / garażu otwierane do przedpokoju - czy nie przeszkadzają zbytnio w użytkowaniu szafy?
    Buty mam zaraz przy wejściu po prawej stronie w szafce z 5 szufladami, a dodatkowo dwie szafki na których można uśiąść w nich zamaskowana szufelka centralnego odkurzacza.

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Pozdrawiam
    W przedpokoju mam jeszcze stolik , lampę i lustro wiszące na ścianie. Na suficie lampa z żarówkami 2x75W
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #2063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Pierwszy dylemat - sąsiedzi oraz kierownik budowy zalecają odpuścić drenaż, brak możliwości odprowadzenia wody, plus teren glina.
    Twierdzą że dren będzie ściągał wodę z okolicy a sąsiedzi w nowych domach też ie zrobili i nic się nie dzieje.
    W wykopie na stopę fundamentową sam piasek który chłonie wodę i nie wiem co robić.
    Zrób drenaż koszt niewielki, ja w podobnym terenie zrobiłem odprowadzanie wody z dachu rurami w jedno miejsce do zbiornika chłonnego - sprawdza się znakomicie zarówno jako zbiornik z drenażu jak i burzowy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #2064

    Domyślnie

    jwak , bardzo podobna kolorystyka, jak się patrze na Wasz domek to wydaje mi się taki "mój" Troszkę dach chcemy jaśniejszy. Na tej długiej ścianie też obowiązkowo bonie ale nie pomyślałam, faktycznie bonie oprócz tego, że sobie po prostu będą to skrócą optyczne tą ścianę. Ładna ta Wasza przystań, bardzo podoba mi się otoczenie i te esy-floresy ze żwirku. Wszystko fajnie pasuje.

  5. #2065

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za opisy przedpokoju, powoli nam się klaruje koncepcja.
    City, lustro też będzie Mnie głównie te szafy jakoś spokoju nie dają, nie wiem, może dlatego, że teraz jest tam wolna przestrzeń i się już przyzwyczailiśmy do tego i jak myślę o tym, że to będzie zabudowane, to mi się wydaje taka wąska klita.... ale na zdjęciach jwaka widzę, że raczej będzie ok

  6. #2066
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie wyboru pieca gazowego i chciałbym się Was zapytać jaki byście polecili? W calym domu mam podłogówkę + rekuperacja. Zastanawiam się nad Junkersem bądź Immergas. Wiem, że gdzieś już o tym pisaliście, ale nie chce mi się tego szukać Jak wychodzi zużycie gazu?

  7. #2067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    witam , będę ocieplał domek , mam dylemat czy styropian 15 cm wystarczy i czy zrobić to pojadynczą płytą czy dwoma cieńszymi i dać na mijankę... ? Pozdrówka dla wszystkich budujących swoją przystań

  8. #2068
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja mam 20 cm. Mi w hurtowniach każdy się pukał w głowę bo mówili, że do 15 cm grubości jest optymalnie, a później to tylko wyrzucanie kasy w błoto. Ale skoro 15 jest lepsze od 10 to dlaczego 20 ma nie być lepsze od 15? Kup frezowany, jeszcze nie widziałem, aby ktoś kleił podwójnie. Na podłogi owszem ale elewacja

  9. #2069

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    witam , będę ocieplał domek , mam dylemat czy styropian 15 cm wystarczy i czy zrobić to pojadynczą płytą czy dwoma cieńszymi i dać na mijankę... ? Pozdrówka dla wszystkich budujących swoją przystań

    Zrób w jednej warstwie 15cm ale z frezem.
    To tak jakbyś zrobił dwie warstwy.
    Będzie dobrze.

  10. #2070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedź rozjaśniliście mi troszkę temat.

  11. #2071
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maly2012

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radziejów
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam! Chciałbym sie dowiedzieć jaki jest koszt wybudowania i urzadzenia domku. Wybraliśmy z żoną projeky M36c i zastanawiamy się ile może pochłonąć nas wybudowanie domu. Chcielibyśmy orientacyjnie się dowiedzieć, dlatego pytamy o M36 pozdrawiam

  12. #2072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly2012 Zobacz post
    witam! Chciałbym sie dowiedzieć jaki jest koszt wybudowania i urzadzenia domku. Wybraliśmy z żoną projeky M36c i zastanawiamy się ile może pochłonąć nas wybudowanie domu. Chcielibyśmy orientacyjnie się dowiedzieć, dlatego pytamy o M36 pozdrawiam
    Zależy od użytych materiałów i wyposażenia - może kosztować 400 tyś i 10X więcej.

    Przelicz standardowy koszt wybudowania 1m2 w stanie deweloperskim domu jednorodzinnego w Twojej miejscowości i pomnóż przez liczbę metrów SP będziesz miał orientacyjną cenę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Wczoraj rozpoczałem grzanie - w domku zrobiło się na tyle chłodno, że wymieniłem na zimowy wkład w rekuperatorze i nastawiłem grzanie na 20*C......Zaczął się sezon grzewczy.
    Pozdrawiam serdecznie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #2074
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety, pora grzać...

  15. #2075

    Domyślnie

    My na razie tylko kominkiem - paliliśmy cały weekend i dziś w domku jest 22 stopnie. Na razie pieca jeszcze nie odpalamy, choć pewnie niedługo ten moment nadejdzie... Taki klimat, niestety.....

  16. #2076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Takeshi

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    W takich parterowych projektach brakuje mi zawsze 2 łazienek, ale ogólnie fajny na prawdę projekcik

  17. #2077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takeshi Zobacz post
    W takich parterowych projektach brakuje mi zawsze 2 łazienek, ale ogólnie fajny na prawdę projekcik
    Sa dwie wiec o co chodzi. W jednej mam wanne w drugiej brodzik
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #2078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takeshi Zobacz post
    W takich parterowych projektach brakuje mi zawsze 2 łazienek, ale ogólnie fajny na prawdę projekcik
    To zależy kto czego potrzebuje - nam nie są potrzebne dwie łazienki - 1 łazienka plus WC na dwie osoby w zupełności wystarcza

  19. #2079

    Domyślnie Nasza przystań ... nareszcie dach ! :)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8301463.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	217207 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA071553.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	217212 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA071564 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	217214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA071549.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	217210


    Witam po długiej przerwie.. Szczęście rozpiera nas na wszystkie strony ponieważ cel został osiągnięty !!! mamy stan surowy )) ... mimo uciążliwych deszczów podczas wznoszenia fundamentów i krycia dachu...

    Wklejam zdjęcia z dwóch powodów: aby się pochwalić i dla tych którzy tak , jak my zakochali się w blasze na rąbek a mają wątpliwości jak ten domek będzie się prezentował z płaskim pokryciem.

    Teraz pozostaje posprzątać po wianku i pozabijać okna na zimę... oby nie trwała tyle co zeszłoroczna... Pozdrawiam wszystkich Przystanowiczów!!!

    ...Oj faaaajny ten projekt

  20. #2080
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateuszszpila

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    8

    Domyślnie Witam forumowiczów

    Witam
    Jeśli ktoś zastanawiałby się na budową Spokojnej Przystani a byłby z podkarpacia zapraszam !
    mamy wersję III
    aktualnie jesteśmy przy pracach w środku
    Ps. Pozdrowienia dla CityMatic-a i Elmirki - których dzięki ich uprzejmości dane mi było odwiedzić i przekonać się ostatecznie do tego projektu !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0057.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	217693   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0060_1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	217694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0062.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	217695   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0063.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	217696   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0066.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	217697  

    mateusz6791

Strona 104 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony