dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 428 z 534
Pokaż wyniki od 8.541 do 8.560 z 10665
  1. #8541

    Domyślnie

    Cytat Napisał budynbudyn Zobacz post
    dzieki a jaka pompe tam zamiast zainstalowac co powiesz o pompach weberman bo takie akurat mam zakupionwe zaworow bede mial kilka w ukladzie przy boilerze, przy wymienniku i czemu nie zawor kulowy dzieki za odpowiedz i upewnieniu mnie ze brne w dobrym kirunku pozdrawiam
    Zawór kulowy nie nadaje się do regulacji przepływu, powinien być otwarty lub zamknięty (ja dopiero dowiedziałem się jak drugi wymieniłem bo po roku zaczął przepuszczać po obudowie - był częściowo otwarty, podobno osadza się na nim w takiej pozycji osad i się rozszczelnia). Najlepiej rozrysuj schemat ze szczegółami bo może o czymś teraz pamiętasz, a jak będziesz robił to nie założysz, a po drugie zawsze ktoś może ci coś nowego doradzi o czym nie wiedziałeś.

  2. #8542

    Domyślnie

    Cytat Napisał budynbudyn Zobacz post
    dzieki a jaka pompe tam zamiast zainstalowac co powiesz o pompach weberman bo takie akurat mam zakupionwe zaworow bede mial kilka w ukladzie przy boilerze, przy wymienniku i czemu nie zawor kulowy dzieki za odpowiedz i upewnieniu mnie ze brne w dobrym kirunku pozdrawiam
    witaj
    Kolegp 'budynbudyn', w zeszłym roku montował mi instalator taką właśnie instalację z wymiennikiem. Po stronie kotła c.o. instalacja jest otwarta z jedną pompą c.o., mam bojler 130 l z jedną pompą do cyrkulacji a za wymiennikiem (układ zamknięty) z jedną pompą c.o. Nie znam się na hydraulice, co gdzie ma być ale gdybyś chciał to mogę podesłać ci zdjęcia na priv. jak to u mnie wygląda.

  3. #8543
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    budynbudyn. W żadnym wypadku nie podpinaj tak kotła do naczynia zbiorczego (poczytaj jak ma być podpięte). Wystarczą tylko dwie pompy. W układzie otwartym masz kocioł z naczyniem otwartym, jedna pompa i bojler tylko na zasuwach aby można było zdławić przez niego przepływ a w układzie zamkniętym następna pompa i grzejniki. Pamiętaj o odpowiednim odpowietrzeniu.

  4. #8544
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budynbudyn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pietrzykowice
    Kod pocztowy
    34-326
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    budynbudyn. W żadnym wypadku nie podpinaj tak kotła do naczynia zbiorczego (poczytaj jak ma być podpięte). Wystarczą tylko dwie pompy. W układzie otwartym masz kocioł z naczyniem otwartym, jedna pompa i bojler tylko na zasuwach aby można było zdławić przez niego przepływ a w układzie zamkniętym następna pompa i grzejniki. Pamiętaj o odpowiednim odpowietrzeniu.
    poprawiony schemat nie dorysowalem zaworow ale pamietam o nich Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja moja.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	217199

  5. #8545
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Może coś w tym stylu;
    http://img839.imageshack.us/img839/2793/98031221.png
    Zawór 3d możesz pominąć ale w okresach przejściowych może się przydać.

  6. #8546

    Domyślnie

    Cytat Napisał caffe23 Zobacz post
    Po rurach nic nie słychać.
    Moim zdaniem te dźwięki przenoszą się po murach.
    Najlepiej gdyby posadzka w kotłowni lub ta część, na której stoi kocioł była z dylatacją, odizolowana, niepołączona betonem ze ścianami tak jak jest teraz.
    Warto, aby pomyśleli o tym ci, którzy będą się budować. Ja się do tego przyzwyczaję, nie jest to takie głośne i uciążliwe.
    Jest troche drozsze rozwiazanie o ktorym pisalem i jest tez na stronie esterownik, a mianowicie wstawienie pomiedzy silnik a przekladnie sprzegla klowego, a w powstala luke po obwodzie moim zdaniem zalozyc gume (np oponka z wozkow magazynowych) w ten sposob powinnismy odciac od calej reszty glowna przyczyne drgan czyli silnik.

    Na esterownik kolega wstawil filmik i wyglada to obiecujaco tylko on zastosowal w powstala szczeline tuleje ale moim zdaniem w tym miejscu tez trzeba wytlumic i tuleja nie bardzo sie do tego nadaje.

  7. #8547
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę zmienię temat i wrócę do hałasu z podajnika.

    W sobotę wyciągnąłem podajnik z pieca ( na dolnych śrubach rdza na łączeniu rdza, śruby zapieczone że nie dało się odkręcić i trzeba było szlifować) ale po kilku godzinach się udało, wszystko wyczyściłem (wcześniej zrobiłem podkładki z płynnej uszczelki), podłożyłem podkładkę między piec a podajnik i uszczelniłem tez uszczelką w płynie (jest do 350C wiec chyba będzie ok) pod stopkę też zaschnięta płynna uszczelka. między podajnik a układ napędowy ta sama sytuacja i kolejna dziwna sprawa bo musiałem dociągać śruby na włączonym silniku by dobrać odpowiedni moment (by buczenie było jak najmniejsze, ponieważ w zależności od kąta docisku buczenie znacznie się zmienia) po tych zabiegach piec pracuje 70% ciszej jak na moje ucho. Ogólnie piec mam od stycznia 2012 palone jest od marca 2012r a obudowa i elementy wnętrza są zardzewiała gorzej niż mój 12 letni górnozasypowiec w którym cały czas palą rodzice mokrym miałem ogólnie jestem mega zawiedzionym i mam pytanie czy takie coś podlega reklamacji.
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 09-10-2013 o 08:19

  8. #8548

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Trochę zmienię temat i wrócę do hałasu z podajnika.

    W sobotę wyciągnąłem podajnik z pieca ( na dolnych śrubach rdza na łączeniu rdza, śruby zapieczone że nie dało się odkręcić i trzeba było szlifować) ale po kilku godzinach się udało, wszystko wyczyściłem (wcześniej zrobiłem podkładki z płynnej uszczelki), podłożyłem podkładkę między piec a podajnik i uszczelniłem tez uszczelką w płynie (jest do 350C wiec chyba będzie ok) pod stopkę też zaschnięta płynna uszczelka. między podajnik a układ napędowy ta sama sytuacja i kolejna dziwna sprawa bo musiałem dociągać śruby na włączonym silniku by dobrać odpowiedni moment (by buczenie było jak najmniejsze, ponieważ w zależności od kąta docisku buczenie znacznie się zmienia) po tych zabiegach piec pracuje 70% ciszej jak na moje ucho. Ogólnie piec mam od stycznia 2012 palone jest od marca 2012r a obudowa i elementy wnętrza są zardzewiała gorzej niż mój 12 letni górnozasypowiec w którym cały czas palą rodzice mokrym miałem ogólnie jestem mega zawiedzionym i mam pytanie czy takie coś podlega reklamacji.
    Rozleguluje Ci sie to tzn sruby puscza przy takim dokrecaniu i luzowaniu ja mysle, ze producent podajnika o tym wie bo do mnie dotarl taki, ze po dniu uzytkowania buczal jak szalony, pisalem zapytania na forum ale mi wmawiano,ze mi sie zdaje i wszystkie bucza, w koncu sprawe odkryl ojciec tzn okazalo sie ze sruby byly luzne, gdzies juz czytalem na tym forum, ze serwis ekoenergi dawal telefonicznie takie zalecenia aby regulowac dociskiem srub ale jak popuscisz srube to nie ma bata,zeby sie nie poluzowala i wtedy jest gorzej niz przed taka regulacja, widac oni o tym wiedza i rabia tak do srzedazy wlanczaja i reguluja srubami do znosnego poziomu bo inaczej nie potrafie sobie wytlumaczyc dlaczego sruby mialyby byc luzne. Ja akurat mam inny piec ale widac to raczej sprawa producentow palnika a nie piecow.

  9. #8549

    Domyślnie

    Mam takie oto pytanie i problem. Włączyłem ostatnio ogrzewanie podłogowe i na piecu mam ustawione 56 stopni ale temperatura do jakiej mi się piec nagrzewa to aż 80 stopni. Czy to może zaszkodzić piecowi? A problem mam taki że co kilka dni wyświetla mi się error piec wygaszony i piec przestaje grzać(po mimo że jest temperatura i żar więc powinien działać). Co z tym fantem zrobić?

  10. #8550
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejstefani Zobacz post
    Mam takie oto pytanie i problem. Włączyłem ostatnio ogrzewanie podłogowe i na piecu mam ustawione 56 stopni ale temperatura do jakiej mi się piec nagrzewa to aż 80 stopni. Czy to może zaszkodzić piecowi? A problem mam taki że co kilka dni wyświetla mi się error piec wygaszony i piec przestaje grzać(po mimo że jest temperatura i żar więc powinien działać). Co z tym fantem zrobić?
    Doregulować podtrzymanie. jakie masz parametry ?

  11. #8551

    Domyślnie

    Hehe domyślne. Piec chodzi na automacie cały czas ja tam nic nigdy nie zmieniałem bo kompletnie pojęcia nie mam jak ani co. Jak podasz które parametry sprawdzić to sprawdzę i napiszę

  12. #8552
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejstefani Zobacz post
    Hehe domyślne. Piec chodzi na automacie cały czas ja tam nic nigdy nie zmieniałem bo kompletnie pojęcia nie mam jak ani co. Jak podasz które parametry sprawdzić to sprawdzę i napiszę
    Ustawienia/spalanie - Tryb podtrzymanie

  13. #8553

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejstefani Zobacz post
    Mam takie oto pytanie i problem. Włączyłem ostatnio ogrzewanie podłogowe i na piecu mam ustawione 56 stopni ale temperatura do jakiej mi się piec nagrzewa to aż 80 stopni. Czy to może zaszkodzić piecowi? A problem mam taki że co kilka dni wyświetla mi się error piec wygaszony i piec przestaje grzać(po mimo że jest temperatura i żar więc powinien działać). Co z tym fantem zrobić?
    sprawdzałeś czy wszystkie pompy działają?

  14. #8554
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Trochę zmienię temat i wrócę do hałasu z podajnika.

    W sobotę wyciągnąłem podajnik z pieca ( na dolnych śrubach rdza na łączeniu rdza, śruby zapieczone że nie dało się odkręcić i trzeba było szlifować) ale po kilku godzinach się udało, wszystko wyczyściłem (wcześniej zrobiłem podkładki z płynnej uszczelki), podłożyłem podkładkę między piec a podajnik i uszczelniłem tez uszczelką w płynie (jest do 350C wiec chyba będzie ok) pod stopkę też zaschnięta płynna uszczelka. między podajnik a układ napędowy ta sama sytuacja i kolejna dziwna sprawa bo musiałem dociągać śruby na włączonym silniku by dobrać odpowiedni moment (by buczenie było jak najmniejsze, ponieważ w zależności od kąta docisku buczenie znacznie się zmienia) po tych zabiegach piec pracuje 70% ciszej jak na moje ucho. Ogólnie piec mam od stycznia 2012 palone jest od marca 2012r a obudowa i elementy wnętrza są zardzewiała gorzej niż mój 12 letni górnozasypowiec w którym cały czas palą rodzice mokrym miałem ogólnie jestem mega zawiedzionym i mam pytanie czy takie coś podlega reklamacji.
    Pisałem Ci już rok temu,sprzedaj.Żadnej reklamacji nikt nie uwzględni,zapomnij

  15. #8555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Pisałem Ci już rok temu,sprzedaj.Żadnej reklamacji nikt nie uwzględni,zapomnij
    Najlepiej z" zyskiem" tak jak kolega Nowy.....hehe No i następny tez kup jak Nowy o 2 razy mniejszy.....Ty sobie nie odpuścisz?Nie zaśmiecaj wątku ..

  16. #8556

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Najlepiej z" zyskiem" tak jak kolega Nowy.....hehe No i następny tez kup jak Nowy o 2 razy mniejszy.....Ty sobie nie odpuścisz?Nie zaśmiecaj wątku ..
    Kolega ma zal do całego świata o to ze jednak sprzedał piec .A na poważnie boli go ze przy niewielkiej modyfikacji ludzie osiągnęli to czego on nie mógł przez 1,5 roku
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  17. #8557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budynbudyn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pietrzykowice
    Kod pocztowy
    34-326
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał budynbudyn Zobacz post
    poprawiony schemat nie dorysowalem zaworow ale pamietam o nich Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja moja.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	217199
    jeszcze jedno pytanko czy i gdzie mam zamontowac zawory zwrotne i jakie? maly obieg przy piecu to miedziana rurka fi28. dzieki za pomoc )

  18. #8558
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Kolega ma zal do całego świata o to ze jednak sprzedał piec .A na poważnie boli go ze przy niewielkiej modyfikacji ludzie osiągnęli to czego on nie mógł przez 1,5 roku
    Najlepiej zmień nick na:" modyfikacja"
    Odnieście się lepiej do zapytania kolegi skresz

  19. #8559
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Najlepiej z" zyskiem" tak jak kolega Nowy.....hehe No i następny tez kup jak Nowy o 2 razy mniejszy.....Ty sobie nie odpuścisz?Nie zaśmiecaj wątku ..
    Eee tam,nie dramatyzuj.Ja uważam,że z zyskiem.Każdy dzień bez tego kotła to święto

  20. #8560
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z-paul

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wczoraj zakupiłem OEP16, jutro montaż
    Jednak zastanawiam się jak zamontować czujnik temperatury powrotu. Mam go jakoś przykleić bądź przypiąć paskami montażowymi do rury przy króćcu powrotu?

Strona 428 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony