dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 496 z 1421
Pokaż wyniki od 9.901 do 9.920 z 28404
  1. #9901

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No to fajnie, że będziesz miał możliwość porównania na żywo, a opał teściu ma taki sam ?
    Jak go znam to kupi najlepszy możliwy Wtedy i ja sobie od niego z kilka worków pozycze żeby porównanie było sprawiedliwe.
    Z racji wykończeniówki musiałem na opale oszcżedzić i kupiłem czeczota 25 jak trzeba bedzie to ewentualnie dokupię cos lepszego na domieszkę ale liczę ,że bedzie ok.Sasiedzi chwalili czeczotka a miał na zapisy w składach ,więc kolejny raz sugeruje się "głosem ludu"
    Mój koszt na całą zimę 1k i powinno starczyć.Na koniec zeszłego testowałem retopal,piast23,piast25 i czeczot 25Ten ostatni najbardziej mi spasował w stosunku ceny do jakości.
    Zapomniałem iż paliłem też czesiem 1 t ,wolę jednak miał mimo większego syfu.
    W przyszłym sezonie zakupie coś zdrowszego dla malucha .

    Koledzy z forum może pamiętają ,że wahałem się pomiędzy niebieskim a zielonym teraz będę wiedział co zyskałem lub straciłem.Może porównanie pomoże innym niezdecydowanym.Obiecuję rzetelnie podejść do tematu z punktu widzenia użytkownika.
    Może i filmik się nakręci?

    Odpalenie niebieskiego przewidziane koniec października początek listopada o ile nic nie wypadnie.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 12-10-2013 o 11:45

  2. #9902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    jest tak ciepło, że można zejść do kotłowni kliknąć OFF na sterowniku i zejść tam z powrotem za tydzień ( albo i dłużej )

  3. #9903
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie to że kocioł się komuś rozciekł to też rzecz która może trafić się w RBR i też był taki przypadek o którym piszę i się tego nie wstydzę choć nie był kupiony u mnie.
    Może się trafić coś na blasze, spawacz miał gorszy dzień, zawijan_2 to tak tł€maczył w przypadku kolegi VERBa.
    Ja to też rozumiem, może się trafić zakała w najlepszej rodzinie.
    Ważne jest jednak to jak producent podejdzie do tego tematu.
    Jak było z VERBem opisał to dość dokładnie i jak dla mnie to niedopuszczalne.
    Instalco choć mała firma, wysłała ekipę spod Ukraińskiej granicy pod Bydgoszcz który zawiozła i wymieniła kocioł na nowy z przeprosinami za zaistniałą sytuację.
    I o czym Wy tu piszecie panowie detektywi.
    Nie chodzi o to,że "się rozciekł",tylko właśnie o reakcję firmy.

  4. #9904
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Chyba jednak przyda sie inne forum z bezstronnym moderatorem ktory wytnie smieci i pozostawi konkrety nawet jesli wskazuja na pewne potwierdzone wady produktu.
    Tak idź na nowe forum pisz posty na pół strony i zaproś tam Arturo po tygodniu będziesz miał 20stron wszystko rzeczowo i na temat

  5. #9905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witajcie.
    Co by wam troszeczkę oczyścić temat, zadam pytanie.
    Przy obecnej pogodzie, w dzień ciepło, w nocy zimnawo okolice 4deg, lub niżej, w wewnętrznej metalowej części komina, łączącego piec z kominem ceramicznym, skrapla się brunatna ciecz, raczej niewielkie ilości.
    Rura łącząca piec to metalowa fi120 długość ok 1,5m, a ceramiczny fi200 >9m.
    Jadę na grupowym na 8kw, https://esterownik.pl/sterownik/3125 , i zapewne jest to efekt delikatnego prowadzenia pieca??
    Acha, tryb lato przez dzień, tryb zima na noc.

  6. #9906
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie.
    Co by wam troszeczkę oczyścić temat, zadam pytanie.
    Przy obecnej pogodzie, w dzień ciepło, w nocy zimnawo okolice 4deg, lub niżej, w wewnętrznej metalowej części komina, łączącego piec z kominem ceramicznym, skrapla się brunatna ciecz, raczej niewielkie ilości.
    Kolego przy Twojej obecnej temp.spalin...było by dziwne, gdyby tej cieczy właśnie tam nie było

  7. #9907

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie.
    Co by wam troszeczkę oczyścić temat, zadam pytanie.
    Przy obecnej pogodzie, w dzień ciepło, w nocy zimnawo okolice 4deg, lub niżej, w wewnętrznej metalowej części komina, łączącego piec z kominem ceramicznym, skrapla się brunatna ciecz, raczej niewielkie ilości.
    Rura łącząca piec to metalowa fi120 długość ok 1,5m, a ceramiczny fi200 >9m.
    Jadę na grupowym na 8kw, https://esterownik.pl/sterownik/3125 , i zapewne jest to efekt delikatnego prowadzenia pieca??
    Acha, tryb lato przez dzień, tryb zima na noc.
    Czujnik spalin masz źle skalibrowany. Temperatura wody wyższa od temp. spalin?
    A troszkę więcej dmuchnij , bo komin zgnije.

  8. #9908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Można ocieplić rułe żeby nie było takie różnicy temperatur.

  9. #9909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Czujnik spalin masz źle skalibrowany. Temperatura wody wyższa od temp. spalin?
    Nieprawda, może tak się zdarzać.

  10. #9910
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nieprawda, może tak się zdarzać.
    Tak właśnie.

  11. #9911
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nieprawda, może tak się zdarzać.
    Ale o tyle stopni ?

  12. #9912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ale o tyle stopni ?
    Jak napisałem może tak być że spaliny są niższe od temp. wody w kotle, pewnie nie jeden z Was to zauważył u siebie.
    Podejrzewam co jest u edgara.

  13. #9913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jak napisałem może tak być że spaliny są niższe od temp. wody w kotle, pewnie nie jeden z Was to zauważył u siebie.
    Podejrzewam co jest u edgara.
    No nieraz tak się dzieje ale to max 1-2 stopnie.

  14. #9914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Bobas luknij na mój, większość doby tak mam i wszystko jest ok a temp. spalin niższa nawet po 25 stopni od wody.
    Tam podejrzewam coś innego niż kalibrację.

  15. #9915

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja nawet po gorzale nie pieprzę takich farmazonów jak niektórzy na trzeźwo, chyba że brali coś mocniejszego
    Ech, ta dzisiejsza młodzież
    No..czytałem zwłaszcza ostanie kilka stron-wesoło tu było

  16. #9916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam naniesione kociołki wszystkich klientów na mapie google z adresami i numerami telefonów.
    Namierzyłem edgara od ręki.

  17. #9917
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    zobaczymy ile zje w mrozy , wentylację puszczę na min i się okaże (na 25% głowe urywa pod anemostatem)
    ??
    Mierzyłeś wydajności na poszczególnych anemostatach ?
    U mnie przy największej wydajności z anemostatu w salonie gdzie jest 90m3/h(reku na max czyli 300m3/h) czuć powiew ale do urywania głowy daleko a Ty piszesz o wydajności 25% ?

  18. #9918

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To co tu jeszcze robisz jak jesteś już oświecony do końca.
    Drugi rok szukasz dziury w całym.
    Ja w ogóle bym ci tego kotła nie sprzedał do takiej przekombinowanej, przeinwestowanej instalacji.
    Tam wszyscy będą winni a pewnie głównie zwalisz to na piec bo Tobie się coś przyśniło w nocy i przelałeś to na papier, oby nie na dom.
    Już współczuję temu kto ci ten kocioł sprzeda, tylko żebyś nie trafił na cwańszego od siebie.
    Do ciebie nie dzwoniłem gdy kupowałem kocioł bo to samo już pisałeś z dwa lata temu jak dopytywałem się o urządzenie kotłowni i sterowanie ecoalem. Schemat jest przez to przekombinowany bo na forum nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi że to będzie działać prawidłowo i zawsze mogę przy takiej konfiguracji otworzyć zawór 4D i sterować zaworami termostatycznymi lub otworzyć zawory termostatyczne, a sterować 4D. Dwie pompy są po to aby się nie okazało w czasie pracy że jedna to za mało i niektóre obwody słabo grzeją i zawszę mogę zmniejszyć im moc na minimalną. Jak się policzy koszty urządzeń to cena wcale nie jest wyższa przy uwzględnieniu przy mniej skomplikowanym schemacie i kilku wizytach hydraulika i kosztach związanych z przerabianiem instalacji. Jak wszystko zostanie podłączone to na pewno o tym przeczytasz na forum (widzę że dużo poświęciłeś czasu na sprawdzanie moich zapisów szkoda że nic na temat tego schematu nie napisałeś tylko z góry go skreślasz, chyba że to już za trudne dla ciebie).

  19. #9919

    Domyślnie

    Witam,

    jestem tu nowy, 2 m-ce temu kupiłem od Pana Wieśka RBR Ekouniwersal 11 kW którego tu serdecznie pozdrawiam (piszę na forum bo nie chcę chłopu znowu truć przez telefon - ile można ).

    Piec odpaliłem 12 dni temu, na poczatku były problemy z wyłaczająca się pompą podłogówki której sterowanie nie do końca dobrze ustawiliśmy z hydraulikiem, od pierwszego rozpalenia przez 4 dni spaliłem 100 kg groszku z kopalni Kazimierz - Juliusz i po tych 4 dniach musiałem się posiłkować wyrobem "węglopodobnym" ze składów węgla. Było tyle spieków że szkoda gadać, parę razy zmieniałem korektę dmuchawy. Węgiel się skończył i wróciłem doKazimierza Juliusza, generalnie piec chodzi ok, chałupa się wygrzewa ale mam jeden problem: po 2 dniach palenia popielnik jest pełny ale połowa jego zawartości to szary popiół a druga połowa to niedopalony węgiel. Mam wrażenie że od strony podajnika węgla jest mniej i lepiej się dopala a z drugiej strony już niekoniecznie. Jak patrzę dziś na palenisko to mam wrażenie że parę godzin po pierwszym odpaleniu płomień był większy a węgla było dookoła palnika tyle samo, spalał się równomiernie i w szufladdzie był w 80 % sam popiół.

    Jednym słowem - coś jest nie tak. Poradźcie mi bo na budowę mam kawałek drogi, czasu mało, szuflada w piecu raczej obszerna nie jest a mi nie uśmiecha się jej opróżnianie z resztek węgla co 36 godzin!

    Z góry dziękuję za pomoc!

    Pozdrawiam.

  20. #9920

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek1974 Zobacz post
    Witam,

    jestem tu nowy, 2 m-ce temu kupiłem od Pana Wieśka RBR Ekouniwersal 11 kW którego tu serdecznie pozdrawiam (piszę na forum bo nie chcę chłopu znowu truć przez telefon - ile można ).

    Piec odpaliłem 12 dni temu, na poczatku były problemy z wyłaczająca się pompą podłogówki której sterowanie nie do końca dobrze ustawiliśmy z hydraulikiem, od pierwszego rozpalenia przez 4 dni spaliłem 100 kg groszku z kopalni Kazimierz - Juliusz i po tych 4 dniach musiałem się posiłkować wyrobem "węglopodobnym" ze składów węgla. Było tyle spieków że szkoda gadać, parę razy zmieniałem korektę dmuchawy. Węgiel się skończył i wróciłem doKazimierza Juliusza, generalnie piec chodzi ok, chałupa się wygrzewa ale mam jeden problem: po 2 dniach palenia popielnik jest pełny ale połowa jego zawartości to szary popiół a druga połowa to niedopalony węgiel. Mam wrażenie że od strony podajnika węgla jest mniej i lepiej się dopala a z drugiej strony już niekoniecznie. Jak patrzę dziś na palenisko to mam wrażenie że parę godzin po pierwszym odpaleniu płomień był większy a węgla było dookoła palnika tyle samo, spalał się równomiernie i w szufladdzie był w 80 % sam popiół.

    Jednym słowem - coś jest nie tak. Poradźcie mi bo na budowę mam kawałek drogi, czasu mało, szuflada w piecu raczej obszerna nie jest a mi nie uśmiecha się jej opróżnianie z resztek węgla co 36 godzin!

    Z góry dziękuję za pomoc!


    Pozdrawiam.
    Pomógłby dostep do sterownika podłącz piec do neta i daj link do stera.
    Korona jest szczelnie umocowana?
    Jak nie możesz podłączyć stera do neta to zrób zdjęcia.
    Podejrzyj ustawienia kolegów z forum i ustaw podobnie a potem bedziesz mieszał lub ustaw ecoal-automat i wtedy obserwuj.
    Tylko nie zaglądaj co chwilke daj sterownikowi czas.
    Ja bym sprawdził koronę bo to chyba najbardziej prawdopodobny problem ale niech sie wypowiedzą fachowcy lub osoby które miały podobny problem.

    Co do szuflady to faktycznie mała ,ale nic się nie przejmuj ,nawet jak popiół do korony dojdzie to nie tragedia. Później łopatką trzeba wybrać.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 12-10-2013 o 20:08

Strona 496 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony