dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwie_lewe_rece

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    56-790
    Posty
    2

    Domyślnie jaka wiertarka dla małodoświadczonego

    Witam serdecznie,

    Obecnie posiadam wiertarkę udarową Bosch PBS 450 RE (moc chyba 530W o ile dobrze pamiętam) . Wiercenie w ścianie w bloku z wielkiej płyty to dramat tą wiertarką. Proszę pomóżcie w doborze lepszego sprzętu.

    ps. z góry dziękuję za wyjaśnienie co to za ściany(jak to się nazywa itd. przyda się żeby nie wyjść na głupka w praktikerze

    Kilka faktów:
    - jestem bardzo początkujący jeśli chodzi o remonty, wierciłem trochę tu i tam ale żaden ze mnie majster.
    - 3 otwory średnica 8mm na głębokość 6cm wierciłem ok. 4-5h (na zmianę z waleniem młotkiem bo czasami natykałem się na jakiś kamień z tą prędkością i brakiem wolnego czasu, półkę (8 potrzebnych otworów) zamontuję za jakieś 2 miesiące. dodatkowo zjechałem już 2 wiertła...
    - mogę wydać powiedzmy do max 400zł
    - słyszałem o młocie udarowym ale czy sąsiadka mnie nie zabije jak wylecę z czymś takim w bloku? a może coś o większej mocy niż to co mam?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Dwie lewe ręce.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja już nie potrafię wiercić zwykłą udarówką w betonie

    Jeżeli przewidujesz prace w betonie - tego z czego są bloki z wielkiej płyty , to jedynym wyjściem jest zakup młotowiertarki. Zależy co chcesz, ile robić - od tego możesz uzależnić cenę zakupu młotowiertarki.
    1. Jeśli prace typu wiercenie od czasu od czasu "pod obrazek", to możesz zdecydować się na sprzęt w kwocie 200 a 300 zł i tu polecałbym:
    - http://www.leroymerlin.pl/elektronar...5643,l166.html - miałem okazję wiercić tym sprzętem i mogę śmiało stwierdzić, że daje radę. Oczywiście nie ma tak wydajnego udaru jak młoty z serii gbh, czy inne odpowiedniki konkurentów, ale dla majsterkowicza jest ok
    - http://www.skileurope.com/pl/pl/diyo...rowo-obrotowy/ - to też jest dobra opcja, mocniejszy niż ww. Bosch. Ja mam odpowiednika tego Skila robionego dla Graphite i już dużo dziur nim nawierciłem, kułem. Oczywiście nie ma co go porównywać do profesjonalnego sprzętu, ale na krótkie prace, gdzie mogę na luzie coś robić jest ok.
    - możesz pomyśleć też na Macallisterem z Casto - kumpel ma i zrobił remont kuchni
    - Parkside z Lidla

    2. Częstsze prace, więcej podkuwania, to dołożyłbym 100 zł do Twojego budżetu i kupiłbym to:
    - http://www.leroymerlin.pl/elektronar...5600,l166.html - dobry udar, sprzęt z klasy profesjonalnej, pracowałem wiertarką z tej serii i jeśli miałbym kupić coś za około 500 zł, to byłby taki wybór.
    - W L&M widziałem jeszcze Celmę w podobnej cenie jak Hitachi, też wyglądała konkretnie

    Reasumując - sam musisz wiedzieć ile będziesz pracować takim sprzętem. Młotowiertarki mają dużo zalet - poza łatwieszym wierceniem w betonie i możliwością podkuwania, można nimi mieszać kleje, wiercić w metalu w drewnie, wkręcać długie wkręty - ze względu na niskie obroty i większy moment obrotowy. Jeśli będziesz wiercić z głową to u sąsiadki nie wylecisz z wiertłem

    PS: nie uprawiam żadnej kryptoreklamy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwie_lewe_rece

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    56-790
    Posty
    2

    Domyślnie

    a może mocniejsza wiertarka udarowa ?... ale czy będzie w ogóle jakaś różnica czy od razu lepiej młotowiertarkę. pytam bo zwykłą wiertarka jest chyba bardziej uniwersalna.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwie_lewe_rece Zobacz post
    a może mocniejsza wiertarka udarowa ?... ale czy będzie w ogóle jakaś różnica czy od razu lepiej młotowiertarkę. pytam bo zwykłą wiertarka jest chyba bardziej uniwersalna.
    Wszystko zależy do czego będziesz używać tej wiertarki i jak często. Jeśli będziesz działać w "wielkiej płycie", to przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Ta hitachi to b. dobra maszyna

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie młotowiertarka Parkside z Lidla - jest teraz w ofercie - mam taka od 2 lat i sprzęt jak dla amatora rewelacja.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Wszystkimi tymi wiertarkami z udarem pneumatycznym które tu wymieniacie wywierci się otwory w betonie bezproblemowo , wszystkie mają podobną energię udaru , tu tylko kwestia ceny , długości gwarancji i dostępu do części zamiennych decyduje co kupić ( oczywiście mówię o zastosowaniu amatorskim)
    dwie-lewe-ręce , jeśli przewidujesz wiercenie w betonie , kamieniu i tym podobnych materiałach to tylko wiertarka z udarem pneumatycznym .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  8. #8

    Domyślnie

    Młotowiertarka to zupełnie inna konstrukcja niż wiertarka udarowa.
    Jeśli chcesz mieć, to kup porządną. Przygotuj budżet w okolicy 600 zł brutto
    Jak masz zawiesić półkę i żyrandol, to weź żonę do sklepu, niech kupi jeszcze karnisze, kilka obrazków i wszystkie pozostałe żyrandole. W drodze powrotnej wstąp do wypożyczalni, weź na jedno popołudnie porządny młotek SDS plus i zrób wszystko za jednym zamachem. Zapłacisz 50 zł a sąsiedzi postawią po flaszce, bo nie będziesz ich katował pierdzeniem udarówki.
    Udarówka jest fajna, bo uniwersalna - wierci w metalu, drewnie, tworzywach z duża precyzją (nie do uzyskania na zwykłym SDS-ie) i od biedy w cegle i betonie. Młotowiertarka przede wszystkim służy do wiercenia w mat. budowl. typu beton, beton zbrojony, cegła pustaki itp. Od biedy można założyć adapter i stosować wiertła cylindryczne do metalu/drewna/tworzyw. Ale o precyzji zapomnij (poza jednym chlubnym wyjątkiem - info na priv .
    Jak chcesz kupić, zapraszam na priv po poradę. Sprzedaję elektronarzędzia, więc nie będę robił sobie prostackiej reklamy na porządnym forum
    pozdrawiam!
    pokar

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony