dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Okna z 2 uszczelkami - czy zapewnią szczelność?

    Czy okna z 2 oszczelkami, tzw. AD (Anschlag Dichtung), bez uszczelnienia środkowego, zapewnią całkowitą szczelność?

    Projektowane są na pełną szczelność, jak to wygląda w praktyce?

    Chodzi mi o taką wymaganą szczelność n50, pod ciśnieniem 50Pa

    Czy też jeśli chce się mieć wentylację mechaniczną potrzebne są okna MD, z 3 uszczelkami



  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Czy okna z 2 oszczelkami, tzw. AD (Anschlag Dichtung), bez uszczelnienia środkowego, zapewnią całkowitą szczelność?
    Nie! Nikt nie wymyślił jeszcze okna zapewniającego całkowitą szczelność jeśli masz na myśli przepływ powietrza 0 m3/hm

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Projektowane są na pełną szczelność, jak to wygląda w praktyce?
    Projektowane były i są na określoną szczelność, nie mniejszą niż minimalna określona w warunkach technicznych

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Chodzi mi o taką wymaganą szczelność n50, pod ciśnieniem 50Pa
    Chyba nie wiesz o czym piszesz. Poczytaj nieco o blower door testach. Zajrzyj do nowych warunków technicznych, które będą obowiązywały od 01.01.2014. Przyjmij, że im szczelniejsze okno, tym lepszy wynik w teście szczelności budynku i miej na uwadze, że nie tylko okna wpływają na tę szczelność.

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Czy też jeśli chce się mieć wentylację mechaniczną potrzebne są okna MD, z 3 uszczelkami
    Potrzebne są Tobie okna o jak najniższej przepuszczalności powietrza. Tę właściwości okien się bada i łatwo ją sprawdzić dla każdego właściwie typu okien i drzwi balkonowych zaglądają do raportów z badań, bo samo świadectwo klasy przepuszczalności może być niewystarczające.
    PRO QUALITY

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Łatwiej zapewnić większą szczelność dla okien z 2 uszczelkami - gdzieś już chyba właśnie na stronach Andrzeja było porównanie okien 2 i 3 uszczelkowych z lepszym wynikiem dla 2 - o ile dobrze pamiętam, jakbym był w błędzie to Andrzej mnie poprawi.
    Dlaczego ?
    zapewnienie dobrego dolegania 2 uszczelek po całym obwodzie to już spore wyzwanie, a jak dojdzie 3 uszczelka to już trzeba 3 płaszczyzny idealnie zgrać - nie jest to wcale łatwe.

    pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Zagadnienie zapewnienia, a w szczególności utrzymania w użytkowaniu szczelności powietrznej okien jest dość złożone, a jego sedno raczej nie leży w ilości uszczelek. Na dzień dobry, w badaniach, okna AD i MD uzyskują podobne wyniki co do klas szczelności
    PRO QUALITY

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli jedyną zaletą MD jest podzielenie komory pod skrzydłem na dwie części, przez co pewnie wyższa izolacyjność termiczna


    Dostałem wycenę na profil MD Alphaline (Uf=1,0, Ug=0,5) i AD Brugmann 5-komorowe (Uf=1,3, Ug=0,6). Stad pytanie, bo sprzedawca zapewniał, że szczelne te AD na pewno są.
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 16-11-2013 o 01:13



  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Czyli jedyną zaletą MD jest podzielenie komory pod skrzydłem na dwie części, przez co pewnie wyższa izolacyjność termiczna
    Nie nie jedyną i nie najważniejszą


    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Stad pytanie, bo sprzedawca zapewniał, że szczelne te AD na pewno są.
    A co to znaczy, że są szczelne? Czytasz i słyszysz to co chcesz usłyszeć, a nie to co powinieneś.
    PRO QUALITY

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Dostałem wycenę na profil MD Alphaline (Uf=1,0, Ug=0,5) i AD Brugmann 5-komorowe (Uf=1,3, Ug=0,6). Stad pytanie, bo sprzedawca zapewniał, że szczelne te AD na pewno są.
    Sprzdawca ciągnie w swoją stronę.. przez co nie wydaje mi się być obiektywny..
    Mnie nauczono, że okna MD są lepsze , choćby dlatego, że do okuć nie dochodzi powietrze zewnętrzne i pracują one w tzw suchej komorze - czyli mają lepszą trwałość. Ale to też marketing.
    Mają lepszą - ale czy te w AD mają na tyle gorszą by to odczuć? Nie sądzę.

  8. #8

    Domyślnie

    Często pada jeszcze argument, że okna MD przepuszczają mniej decybeli do środka.

  9. #9

    Domyślnie

    A co sądzicie o fakcie umieszczenia środkowej uszczelki. Czy lepiej jak jest na skrzydle (Alphaline, Bluevolution) czy na ramie (SI 82, Winergetic) ???

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    A co sądzicie o fakcie umieszczenia środkowej uszczelki. Czy lepiej jak jest na skrzydle (Alphaline, Bluevolution) czy na ramie (SI 82, Winergetic) ???
    Nie lepiej rozpocząć od tego czy płetwa środkowa z uszczelki, czy stała?
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony