dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121
  1. #1

    Domyślnie Obróbka komina co sądzicie ?

    Jak w temacie, proszę o opinie
    z góry dziękuje.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	224213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	224214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	224215Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	224216Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	224217

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz co masz pod ta obróbką i z jakiego klinkieru masz komin, pokaż czapę. Na razie komin wygląda na Pięć *.

    *- szczelny jakieś pięć lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Obróbka to tylko taśma ołowiana którą widać z wciętym pasem blachy złapanym na kołki 8x8 szybki montaż, góra komina to warstwa zaprawy do murowania klinkieru ze spadkami na boki. Cegła klinkierowa to roben antracyt , a komin jest systemowy zakończony klinkierem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	224263Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	224264Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	224265

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Co za mania wypuszczania 2 warstwy cegieł, Często się z tym spotykam, debilizm. Trzeba zrobić czapkę z blachy bo ta szlichta długo nie wycipie , podobnie jak taśma . 3. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Co za mania wypuszczania 2 warstwy cegieł, Często się z tym spotykam, debilizm. Trzeba zrobić czapkę z blachy bo ta szlichta długo nie wycipie , podobnie jak taśma . 3. Jan.
    Czyżbym przesadził pisząc że z tą taśmą to nie będzie ciekło jakiś 5 lat? U mojego sąsiada pociekło po 3 i to na dwóch kominach naraz bo oba tak samo zrobione. Ale sąsiad się nie martwi , poprawiono nieszczelności tubą sylikonu i ma sucho i szczelnie .....przez może jakiś rok. ,,Gdyby znowu ciekło to zrobie okucie z blachy'' powiedział sąsiad więc jednak mądry polak po szkodzie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Zamaluj tą czapkę farbą silikonową z stabilizatorem uv lub farba na bazie żywicy epoksydowej.
    Wytrzyma długo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Zamaluj tą czapkę farbą .
    Czapa z tytan-cynku przeżyje jego wnuki.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagPio Zobacz post
    Jak w temacie, proszę o opinie
    z góry dziękuje.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	224213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	224214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	224215Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	224216Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	224217
    Komentarz mojego ojca: "On sie chyba dopiero uczy" Będąc szczerym - widział Pan jak dekarz to robił ? Za taką obróbkę nie zapłaciłbym ani złamanego szylinga! Ile to wytrzyma? Tak jak piszą koledzy, za parę lat będzie Pan to musiał poprawiać - po co? Zapłaci Pan podwójnie, a za kolejne 5 potrójnie. Estetyka wykonania zerowa Jeśli Pan jeszcze nic nie zapłacił to kazałbym to poprawić, bez przyjmowania argumentu że "Panie z dołu tego nie widać" Jeśli zaprawa jeszcze świeża to delikatnie skuć tą zaprawę (bo na pewno to jest zaprawa a nie beton ) i robić czapke z blachy (wyklepać w górę kołnierz pod rurę od pieca, co by nic nie podciekało)

  9. #9

    Domyślnie

    Oki, wszyscy psioczą na te taśmy podczas gdy aktualnie 99% kominów się tak obrabia. Może ktoś by powrzucał fotki "porządnych", "solidnych" i "trwałych" obróbek kominów w kilku wariantach po kilka przykładów ze stosownym objaśnieniem. Przydały by się również orientacyjne koszty wykonania.

    Gdy człowiek nie ma pojęcia jak to powinno wyglądać to nawet nie wie czego od blacharza/dekarza chcieć i wymagać, wówczas pozwala sobie zrobić to co u sąsiadów z lewej i prawej czyli taśma ołowiana + listwa aluminiowa wcięta w komin - inna sprawa, że raczej rzadko to tak koszmarnie wygląda jak na załączonych fotkach.

    Co do wysuwania drugiej warstwy komina to nie wiem, nie orientuję się i nie znam ale to zdaje się konieczne po to by móc zasklepić kanały wentylacyjne komina cegłą by na niej zrobić tą szlichtę, można też nie wysuwać a zwężyć te cegiełki zostawiając oparcie dla sklepienia i wtedy nie wysuwać niczego poza lico komina.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 14-11-2013 o 15:47

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Żeby zasklepić kanały, albo się wkłada blachę i na niej układa cegły, albo robi ruszt z prętów powiedzmy fi 8, bo fuga zazwyczaj jest centymetrowa. Nie wiem jak jest na Śląsku, ale my NIGDY jeszcze nie obrabialiśmy komina ołowiem, poza tym jeżdżąc na poprawki, kominy opierzone ołowiem widuje się sporadycznie. Rozumiem jeszcze obrobić rurę która przebija dach, ale prostokątny komin? Gdzie zobaczyć jak powinny być obrobione kominy? Ano wklepujemy w googlach magiczny zwrot "obróbka komina" i widzimy.

  11. #11

    Domyślnie

    Wysunięcie cegieł sprawia, że nie trzeba tego robić - kanały zaślepia się tym samym materiałem który jest pod ręką - cegłą.

    Wpisałem w googlu - pierwsza z brzegu fotografia pokazała jak "pięknie" leżą dachówki na takiej blasze, sprawiają wrażenie jak by robota przy kominie nie została jeszcze zakończona, na pozostałych trzech nie ma jeszcze dachówek ale efekt pewnie będzie ten sam.
    Nie żebym miał co przeciwko takiej obróbce, wręcz przeciwnie, sam bym chciał taką sobie zafundować jednak kto to potrafi dobrze zrobić ??? Fachowcy już raczej na wymarciu, w ruch poszła taśma aluminium lub ołowiana.
    A tak na marginesie - sąsiadowi wymieniali niedawno taką obróbkę z taśmy, wytrzymała jakieś 15 lat, to komin się rozpadł bo z dziurawki zrobiony, obróbka była ok.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Wysunięcie cegieł sprawia, że nie trzeba tego robić - kanały zaślepia się tym samym materiałem który jest pod ręką - cegłą.

    Wpisałem w googlu - pierwsza z brzegu fotografia pokazała jak "pięknie" leżą dachówki na takiej blasze, sprawiają wrażenie jak by robota przy kominie nie została jeszcze zakończona, na pozostałych trzech nie ma jeszcze dachówek ale efekt pewnie będzie ten sam.
    Nie żebym miał co przeciwko takiej obróbce, wręcz przeciwnie, sam bym chciał taką sobie zafundować jednak kto to potrafi dobrze zrobić ??? Fachowcy już raczej na wymarciu, w ruch poszła taśma aluminium lub ołowiana.
    A tak na marginesie - sąsiadowi wymieniali niedawno taką obróbkę z taśmy, wytrzymała jakieś 15 lat, to komin się rozpadł bo z dziurawki zrobiony, obróbka była ok.
    Sam robiłem komin, obróbkę komina z blachy alu , czapę z tytan-cynku ,wszystko pierwszy raz w życiu i wiem że to prosta robota żadne tam budowanie promu kosmicznego, żeby dachówki nie odstawały przy obróbce komina należy je odpowiednio podszlifować lub podciąć łaty , wszystko raczej jest kwestią czasu i umiejętności manualnych i wiedzy na temat dachów i nie potrzeba mistrza świata by tego dokonać. Na cały komin zużyłem 1/4 tuby silikonu dekarskiego do dodatkowego uszczelnienia łączonych na rąbek blach. Z powodu kosztów zrezygnowałem z klinkieru i komin okułem powlekana blachą alu , mi się podoba Wszystko szczelne i suche jak pieprz a pod spodem papa na deskowaniu. Ja o kominie zapomniałem i tak ma być .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10728.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	224508  
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 14-11-2013 o 19:18

  13. #13

    Domyślnie

    Mi dodatkowo dali te pręty, tylko się zastanawiam czy to jest dobre rozwiązanie, nie będzie rdzewiało i rozsadzało zaprawy?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prety.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	224542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	224543

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie, dobre pytanie, jestem w trakcie murowania komina z klinkieru i robię wszystko, by uniknąć stali co nie jest łatwe jak nie chce sie mieć docinków w licu komina a chce sie mieć powiązany jako tako komin, o takich prętach niezatopionych w zaprawie już nie wspomnę.

    Taki komin jak ma tomraider to chyba jednak najlepsze rozwiązanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Właśnie, dobre pytanie, jestem w trakcie murowania komina z klinkieru i robię wszystko, by uniknąć stali co nie jest łatwe jak nie chce sie mieć docinków w licu komina a chce sie mieć powiązany jako tako komin, o takich prętach niezatopionych w zaprawie już nie wspomnę.

    Taki komin jak ma tomraider to chyba jednak najlepsze rozwiązanie.
    Dzięki za uznanie .
    Ja też mam zbrojoną czapę betonową ,pod tą blaszaną z tytan cynku, czapa ma m.in. za zadanie chronić komin przed rozpadnięciem się podczas pożaru komina.
    Jeżeli zbrojenie ma być zatopione w zaprawie to trzeba je przemalować antykorozyjnie lub ocynkować ,o wiele prościej kupić parę prętów z nierdzewki np elektrody do spawania ( nie wiem ile kosztują ale nie są chyba za drogie)
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 14-11-2013 o 23:28

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tom , uznanie. Jakbyś jeszcze dał nakładki z blachy z boków komina ,, na dachówkę ,podsuwając w górze pod spód blachy . Śnieg nie dostawałby się pod dachówkę. Tak robione były kiedyś zabytki. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Tom , uznanie. Jakbyś jeszcze dał nakładki z blachy z boków komina ,, na dachówkę ,podsuwając w górze pod spód blachy . Śnieg nie dostawałby się pod dachówkę. Tak robione były kiedyś zabytki. Jan.
    Zrobiłem jak umiałem pierwszy i zarazem ostatni raz , nie jestem praktykującym dekady mistrzem dekarskim jak Ty Janie. Przed przedostawaniem śniegu chroni taśma rozprężna, pod blachą szczelnie połączona papa i deski . W czapie mam wylot wentylacji kotłowni oraz wylot wentylacji wełny ocieplającej wkład ceramiczny. Ponieważ blacha alu jest jednak nie tak mocna to ostra bryła lodu spadając po połaci mogła by uszkodzić - podziurawić alu z tyłu komina ,mam tam wklejoną silikonem dekarskim grubszą blachę z tytan cynku, tak by nie blokowała wody i żeby nie było jej widać z dołu.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 15-11-2013 o 09:40

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Obróbka komina taśmą aluminiową, ołowianą czy cynkową jest jak najbardziej poprawna i wytrzyma bardzo długo. Poprawnie zamontowana pewno dłużej od blaszanej. A z czego są robione obróbki okien połciowych??? Natomiast estetyka wykonania i rodzaj taśmy pozostawia wiele do życzenia. Użycie taśmy karbowanej za kominem uniemożliwia sfobodny wypływ wody. Po pewnym czasie nierówności pokryją się warstwą "mułu" co umożliwi porastanie. Karbowana taśma znacznie ułatwia pracę i stąd jej popularność. Można wysunąć warstwę cegieł na kominie ale powinna to być ostania warstwa lub dwie ostatnie tej samej szerokości. Oczywiście najlepiej zamontować na wierzchu blaszaną czapę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    Panie Andrzeju Wilhelmi, a czy jet możliwe naprawienie tej obróbki poprzez dołożenie blachy na to co istnieje, ewentualnie zrobienia od nowa blachą aluminiową. Co by było potrzebne oprócz blachy do zrobienia takiej obróbki blaszanej?

    pozdrawiam

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Młotek tak obrabia kominy z blachy aluminiowej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie009.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	225104

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony