dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    A i jeszcze.
    Masz jakieś urządzenia grzewcze z otwartą komorą spalania?

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Nie. Piec centralnego ogrzewania jest w piwnicy.

    U mnie jest tak mam szyb wentylacyjny w kuchni który idzie do komina. Tutaj nie ma ciągu wstecznego
    Dlaczego jest ciąg wsteczny w łazience ? Wydaje mi się, że ten szyb wentylacyjny nie działa prawidłowo. Jest to osobny szyb wentylacyjny nie powiązany z kominem. Jest on ocieplony itd. Może jakaś różnica ciśnień i dlatego jest ciąg wsteczny. Nie jest też wysoko wyprowadzony a w dodatku jest miedzy budynkiem mieszkalnym a gospodarczym.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Nie. Piec centralnego ogrzewania jest w piwnicy.

    U mnie jest tak mam szyb wentylacyjny w kuchni który idzie do komina. Tutaj nie ma ciągu wstecznego
    Dlaczego jest ciąg wsteczny w łazience ?
    To proste, w twoim domu w kuchni jest zawsze najcieplej a w łazience najzimniej więc wszystko działa zgodnie z fizyką , efekt powiększa grzany kominem szyb wentylacyjny w kuchni i zimny szyb wentylacyjny w łazience, jak powietrze wylatuje w kuchni to przy szczelnym domu musi być zaciągane w łazience.

  4. #44

    Domyślnie

    Tak na prawdę może być wiele przyczyn tego ciągu wstecznego. Napisałeś, że przewód z łazienki jest ocieplony, więc teoretycznie jeden problem odpada.
    Może nie masz na kominie czapy, która chroni przed cofką.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    http://kominy24.pl/pl/p/TRN-Dospel.-...owa-fi150/1317

    Takie coś mam. Poddasze ocieplone wełną. Ten ciąg wsteczny jest od dawien dawna nawet przed remontem. Po prostu nie zwracałem na to uwagi. A teraz chce poprawić wentylacje bo mam problem z wilgocią.

    Na temat ciągu wstecznego znalazłem coś takiego.

    ""
    Należy zapewnić odpowiedni nawiew powietrza zewnętrznego, na przykład poprzez montaż nawietrzaków. Zamontowanie ich w łazience spowodowałoby jej szybkie wychłodzenie. Dlatego najlepiej zamontować je w innym pomieszczeniu, a drzwi łazienki wyposażyć w odpowiednią kratkę. Prawidłowo działająca wentylacja grawitacyjna nawiewna powinna zapewnić przepływ zużytego powietrza z pomieszczeń najczystszych (pokoje) do najbardziej zanieczyszczonych (łazienka, kuchnia). Aby był możliwy przepływ tego powietrza należy stosować otwory wyrównawcze ponad drzwiami lub w ich górnej części, lub pomiędzy dolną krawędzią drzwi, a podłogą (przekrój netto ~80 cm2). Dopływ powietrza wewnętrznego do łazienek, ustępów, bezokiennych kuchni lub innych pomieszczeń pomocniczych powinien być zapewniony przez otwory w dolnej części drzwi. Przekrój netto tych otworów powinien wynosić ~220cm2. Jeżeli mieszkanie nie będzie wyposażone w odpowiednie otwory nawiewne i wywiewne, to nigdy wentylacja grawitacyjna nie będzie działała prawidłowo. Gdy w/w warunki mamy spełnione, a mimo to występuje ciąg wsteczny w kanałach wentylacyjnych, to przyczyną może być nieprawidłowe usytuowanie wylotów kominów względem połaci dachu lub zawirowania wywołane wiatrem. Jedynym rozwiązaniem jest odpowiednie przedłużenie komina i zastosowanie nasady kominowej.

    rozmieszczenie pokoi na parterze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	224823

    Na niebiesko klatki wentylacyjne . Na żółto drzwi . Na czerwono okna. Strzałki z zewnątrz to pomieszczenie gdzie planuje zamontować nawiewniki to pokoje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	224822  
    Ostatnio edytowane przez zeluzg ; 16-11-2013 o 13:14

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W tym większym pokoju przerzuć nawietrznik do drugiego okna. W ten sposób zwentylujesz cały pokój a nie krótki odcinek od okna naprzeciwko drzwi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Tak na prawdę może być wiele przyczyn tego ciągu wstecznego...
    Tak naprawdę jest tylko jedna - brak nawiewu

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Tak naprawdę jest tylko jedna - brak nawiewu
    Zgadza się. Wspólny mianownik tych problemów to brak 'wystarczającego' nawiewu.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Nie. Piec centralnego ogrzewania jest w piwnicy.

    U mnie jest tak mam szyb wentylacyjny w kuchni który idzie do komina. Tutaj nie ma ciągu wstecznego
    Dlaczego jest ciąg wsteczny w łazience ? Wydaje mi się, że ten szyb wentylacyjny nie działa prawidłowo. Jest to osobny szyb wentylacyjny nie powiązany z kominem. Jest on ocieplony itd. Może jakaś różnica ciśnień i dlatego jest ciąg wsteczny. Nie jest też wysoko wyprowadzony a w dodatku jest miedzy budynkiem mieszkalnym a gospodarczym.
    Tu pewnie jest jedna z przyczyn, może nawet podstawowa dlaczego z tego kanału wieje.
    Jest on za krótki, za mało wystaje ponad dach i dodatkowo usytuowany pomiędzy budynkami.

    Powinieneś odpowiedzieć na parę pytań:
    1. Z czego został zrobiony ten kanał.
    2. Jaki ma przekrój.
    3. Jaka jest jego długość, od kratki do zakończenia ponad dachem.
    4. Ile wystaje ponad dach.
    5. Czy na zakończeniu kanału założono czapkę, nasadę.
    6. Czy kanał jest poprowadzony cały czas pionowo.
    7. Czy do każego z tych kanałów wentyl., podłączono tylko jedno pomieszczenie?

    Wspominałeś, że na cały dom masz tylko dwa kanały wentylacyjne oraz o łazience na poddaszu. Na parterze widzę kuchnię i łazienkę
    To w który kanał, wpięta jest łazienka na piętrze?
    Ponadto, jak wentylowane jest pomieszczenie z piecem w piwnicy?
    Ostatnio edytowane przez M K ; 16-11-2013 o 15:26

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    po co komplikować sprawę? Wystarczy podczas "cofki" otworzyć jakiekolwiek okno w domu. Jeśli ciąg się odwróci to oznacza że problemem jest brak nawiewników. Jeśli ciąg się nie zmieni i będzie cały czas wsteczny to można zacząć myśleć o tuningu komina. 99% problemów związanych ze wsteczym ciagiem to brak dostatecznego nawiewu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    @coulignon tak podczas otwarcia okna nawet w pokoju gdzie chce zamontować nawiewniki ciąg odwraca się.

    @ MK

    1. Z cegły . Otynkowany ocieplony
    2. Przekrój 0.15m.
    3. 2.5-3 m
    4. 0.5 - 1 m.
    5. Założono nasadę wyżej podałem dokładnie jaki typ.
    6. Tak pionowo
    7. W łazience jedna kratka wentylacyjna .W kuchni druga.

    Na piętrze nie ma łazienki. Jest tylko na parterze.

    Piwnica wentylowana jest poprzez otworzenie okienka.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    @coulignon tak podczas otwarcia okna nawet w pokoju gdzie chce zamontować nawiewniki ciąg odwraca się.
    No więc sprawa jest prosta - kominy masz sprawne, brak ci tylko części nawiewnej instalacji czyli nawiewników w oknach. Piwnica nie ma związku ze sprawą ale do kotła musi być dostarczone powietrze do spalania. Potrzebny jest kanał nawiewny a nie otwarcie okienka. Jeśli nie chcesz wychładzać całej piwnicy to zrób zakończenie kanału tuż przy piecu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ja mam piec CO z nadmuchem. Okienko na noc zamykam - otwieram tylko , żeby przewietrzyć pomieszczenie.

    Ok dzięki za komenty. Dam znać jak się sprawa ułoży w przyszłości.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ostatnie pytanie na szybko. Które nawiewniki montować ? Ciśnieniowe czy higrosterowane ? Opinie w necie podzielone ale bardziej skłaniałbym się przy ciśnieniowych.
    Ostatnio edytowane przez zeluzg ; 18-11-2013 o 08:54

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    moim zadniem ciśnieniowe.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tynk + farba o której pisałem wyżej. Tutaj jest problem bo to wygląda tak jakby ściana nie dostawała powietrza z zewnątrz. Zaznaczam , że mieszkanie wietrzone jest.
    Wymiana tynku plus farba zatkała nieszczelny mur ! jak widać była lepsza wentylacja !!
    Gdzieś spoina w murze, itp troszkę nieszczelności i efekt gotowy.
    Nie ma cudów .. przez materiał ściany itp ... max 3 % ... ilości pary wodnej przechodzi .
    Ja to tłumaczem mamie ... jak wymienisz okna itp ... bo ludzie mają ... sra ją ... nie maj .. wdać jak mają .(tu )
    Plus nowy tynk itp .. jest masa mikro dziurek ! np kable do TV itp ..
    to się jakoś wentylowało to cudo ... teraz zaparte nie durkać ... i problem.
    I zimne ściany ! na ciepłej ścianie choć by 90% było przy 20st nie będzie nic się skraplać.

    Cudów nie ma i nie będzie ... z kosmosu się to nie bierze, mikro rysy w tynku 1mm i już było więcej powietrza w domu !

    Pierwsze pytanie higrograf gdzie ?
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 20-11-2013 o 12:50

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony