dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ghostdod

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-454
    Posty
    8

    Domyślnie cena istalacji rekuperatora

    Właśnie otrzymałem wycenę instalacji rekuperatora od jednej z wielkopolskich firm. trochę mnie zmroziło ale po kolei. Dom pow. użytkowa 170m2 zaproponowano mi dwa urządzenia Aeris 350VV standard lub R-vent Standard 6,5 . Cena jakie otrzymałem za sam montaż reku to aeris 21 000,00 PLN netto, R-vent 19 500,00 PLN montaż spiro, montaż na R-Vent flex 63 kosztuje 2500,00 PLn więcej. Proszę o informacje czy da sie taniej i co myślicie o wycenie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    taniej tylko samemu, jak widzę to już większość firm tak wycenia w okolicach 20kpln

  3. #3

    Domyślnie

    nie trybię
    Cytat Napisał ghostdod Zobacz post
    sam montaż reku to aeris 21 000,00 PLN netto
    21 tysi za podłączenie tych centralek do kanałów?
    Cytat Napisał ghostdod Zobacz post
    R-vent 19 500,00
    albo 19 tysi za centralkę z krzyżykiem?

    to ile za montaż kanałów??
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #4

    Domyślnie

    no to powinna byc cena calosci tzn instalacja + rekuperator

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ghostdod

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-454
    Posty
    8

    Domyślnie

    21 000 z montażem na spiro 24500 z rvent 63 flex 24 500,00 PLN

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cena wydaje sie dosc przesadzona, ale bez podawania wiekszej ilosci informacji to mozna ...wrozyc. wg. mnie powinno sie to zamknac w gora 20k

    Jezeli chcesz jakas sensowna porade, to musisz wiecej powiedziec o planowanej instalacji. A najlepiej, to wez rzuty pieter (w sumie nie wiadomo czy to parterowka, czy z podaszem uzytkowym) i rozrysuj sobie gdzie bys chcial rekuperator, gdzie anemostaty, gdzie zaplanowana czerpnia wyrzutnia.
    policzysz wtedy ile i jakich przewodow wentylacyjnych potrzeba. Znajac ilosc przewodow i ich ceny (np. alledrogo) + anemostaty wiesz ile kosztuje mniej wiecej material.

    sam reku aeris 350 to pewnie koszt ok 7500-8000 (alldrogo pokazuje te sumy brutto na 8%)
    u mnie rozbieznosci ofert siegaly od 16000 po 30000. (podobna powierzchnia. parter+poddasze, dobre 200m peflexa, kilka m 200mm miekkiej do cz/wyrz., kilka m 160mm miekkiej od reku do skrzynek rozdz - po 2 skrzynki na kondygnacje).

    jesli nie chce sie Tobie poswiecic 30 min na rozrysowanie kanalow i poszukanie cen. to plac te extra 5000 za fatyge instalatorow pozdr
    p.s. jesli szukasz w poznaniu wykonawcy, to licz oferty +20-30% z automatu, poza miastem taniej
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony