dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 45
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 885
  1. #801
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Taady.. linkę, na której wisi pompa mamy stalową w oplocie.. podwójnie - dla pewności, sami kupowaliśmy.. studniarze tylko robili odwiert, bo wtedy tylko tyle kasy mieliśmy (i tak musieliśmy zaskórniaki wyłożyć, bo na mniej metrów liczyliśmy.. tzn różdżkarz powiedział, że woda na 10-12 metrach...)

    całą resztę robiliśmy troszkę później..
    rura do domu wchodzi do domu na około 1m pod ziemią.. (nad fundamentem, ale jest obłożona styropianem i dodatkowo w piankach)
    my od domu do studni mamy 50 mb (musieliśmy obejść dolne źródło od pompy ciepła).. kopała koparka, bo ręcznie to byłaby tragedia.. u nas też glina, iły i te sprawy

    szukaj w okolicy nawet do 100 km.. dzwoń, pytaj.. a nóż widelec trafisz na firmę Tobie odpowiadającą..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  2. #802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    taady

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    aleksandrów lódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kamilka mam na razie 4 studniarzy na oku z okolic właśnie najdalszy 100km na zachód z Kalisza,jest jeszcze z ze Zduńskiej Woli ,
    tylko musi kierownik firmy zobaczyć czy sprzętem swoim dostana się na działkę ,szkoda będzie jak nie będą mogli wiercić bo to jest profesjonalna
    firma ,ale najpierw zrobię kilka telefonów i się zorientuję czy wiercą fachowo.Poradż mi jeszcze czy wiercić na 110 rurę czy na większe ,przy czym jak
    pisalem wczesniej 125,i 160 ma jednakowa cene czyli 200 zł za 110 mm tylko 120żl za tamte rozmiary to wydaje mi się cena za bardzo wygorowana
    bo np.same rury to koszt za mb .50 zł x30m = 1500zł , za 30m odwiertu z rurami 7000 zl ,cos tu nie gra z ta ceną skoro inni wolają 160zł,lub 150zł za 160 za otwor pod 160mm.

  3. #803
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IvanS

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    200 zł za fi 160 na terenach małopolski nieosiągalne. U nas 210 - 320 zł za tą średnicę.

    A różnica w cenie nie wynika chyba tylko z ceny rury ale również sprzętu który trzeba użyć, ciężej się wierci a co za tym idzie więcej paliwa, amortyzacja itd...

    Ja wybrałem 160 i jestem zadowolony.

    Skręcane rury odradzano, ponoć jest cienka w miejscu gwintu. Moje miały poszerzone kielichy, skręcone śrubami w trakcie rurowania.

    Moim zdaniem najważniejsze to dobra obsypka oraz prawidłowo wykonany korek cementowy. Prawidłowy filtr - u mnie wykonany na rurze - nacięcia na długości około 12 mb.

    pozdrawiam

  4. #804
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My mamy rurę chyba 110mm a pompę 3,5".. co prawda ledwo co się zmieściła obok sprzęgu, bo on troszkę wystaje.. chyba nie ma sensu większej rury dawać.. mu za 1mb studni płaciliśmy 250zł..
    są tez pompy 3" a to 76mm więc spokojnie wejdzie do rury..
    pamiętaj pompa głębinowa ponoć raz zanurzona w wodzie powinna w niej pozostawać cały czas.

    Ivan S a po co taka wielka rura??? chcesz się w tej studni kąpać??
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 28-08-2013 o 07:19
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IvanS

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    studniarze z którymi rozmawiałem brali rurę 160 jako standard. Nie zastanawiałem się nawet nad mniejszą.

    z innej beczki, do powieszenia pompy doradzali linkę żeglarską też zrobiłem.

    U mnie zakończenie studni jest całkiem inne.

    Opisując to łaopatologicznie Dziura w ziemie na jakieś 80 cm, obudowa z rury karbowanej (coś w stylu PCV), średnicy 60 cm. Całość zamknięta czarną pokrywą z regulacją wysokości. Moim zdaniem super patent. Rura 160 wystaje około 30 cm ponad dno wykopu, zakończona jest głowicą ze sklepu hydrodom. W głowicy kilka zaworów tak aby można puścić obieg na zraszacze.

    Całość mam nadzieje przetestować jeszcze w tym roku. Na razie jest wykorzystywana do napełniania paletopojemnika 1000l (niecałe 10 min).

    Powiem tak - rewelacyjne urządzenie taka głębinówka, nie badałem jeszcze wody ale biorąc pod uwagę że dwa ostatnie dni wiercone było w skale powinna być OK. Gdybym miał tą studnię podczas podlewania stropów było by idealnie. Teraz zaczął bym budowę od głębinówki.


    pozdrawiam

  6. #806
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    taady

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    aleksandrów lódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawiałem z dwoma studniarzamy,i tak jeden wierci udarowo,i pod rure 125mm bierze 160 zł, rury takie jak u Kmilki ,nawet zalozył by
    zawor szwedzki.czyli te szybkozlacze,moze rowniez studzienki wykonac,ma podejcie profesjonalne jest inzynierem i zn sie na tej branzy, taką
    mam nadzieje, nie mowi ze bedzie za ciezko wiercic pod rure 125mm inni nie chcą nawet slyszeć..powiedził ,ze rura taka jak jest dobre zloze daje
    15m3 na godzine wody ,czyli 250 litrow na minute i 5 litrow na sekunde,calkiem niezle.Tutaj kolega pisze ,ze rury gwintowane kielichowe maja grubsza
    sciankę ,ciekawe bardzo ,jezeli tak jest to moze jakiej wymiary grubosci tych rur tam gdzie sa kielichy,Kamilka a u ciebie jak bylo z tymi rurami
    czy tez gwinty na kielichach,jestem sceptyczny co do tego poniewać i tak zawsze będzie koncowka rury bezkielichowa to i tak gwint będzie robiony kosztem
    grubosci rury,raczej to bez znaczenia tak mi się wydaje..

  7. #807

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Ci o średnicę w mufie w miejscu połączenia rur to ma ona 120mm dla średnicy DN100 i 130mm dla średnicy DN115 (DN100 i 115 to średnice wewnętrzne). Grubość ścianki w obu przypadkach 5,00mm. Jeśli ktoś uważa że inne rury są bardziej odpowiednie i trwalsze to po prostu ściemnia bo więcej zostanie mu w kieszeni po wykonaniu studni.
    Rury studzienne (niebieskie na gwint) są produkowane wg niemieckiej normy DIN4925, normy wg której produkują wszystkie znane mi firmy w europie jak i poza nią.
    Jeśli chodzi o rabaty to studniarz zawsze dostanie lepszy rabat od Ciebie, tylko że może zostawić go we własnej kieszeni..
    Ostatnio edytowane przez ertx ; 01-09-2013 o 07:17

  8. #808
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    taady

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    aleksandrów lódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    21

    Domyślnie

    bYł u nas studniarz ,Gadulec to ma opanowany doskonale,bardzo zachwalal inwestycje swoje ,wyjąl dokumenty uprawiajace do 12 grupy,
    pokazywal umowy ,ale odnosnie konkretów to tylko ,ze będa dobre materialy atestowane,nie wiem jaka srednica ma być tych rur ,obiecal ,ze woda
    będzie doskonala,i co wazne woda ma byc badana ,dziwi mnie to ,ze sasiad ktory ma studnie 15m od miejsca gdzie ja mam miec wiercone posiada wodę
    znie na

    dajaca się do picia ma za duzo żelaza,może być tak, ze to inny ciek 180zl za mb,to nie tak mało ,i pompe 1,1 kw cena ok 1000zl faktem jest ,ze
    ma sporo klientow i powazne instytucje go biorą,ja mialem propozycję aby wodę podlanczal na szybkozlacze zawor szwedzki,wykrzywil się,proponuje
    studzienkę,wkurza mnie to ,że ktos nie idzie za postepem ,a jedyny postęp u takich to tylko wlasciwe rury nadajace się do wody pitnej,dzisiaj umawiam sie
    z e studniarzem ktory tez jest fachowcem w tej dziedzinie ale powiedział mi na wstepie ,ze za odwiert pod rure 125 bierze 160zl a papiery ma jeszce lepsze..

  9. #809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No, byli, wykopali, to się mogę wypowiedzieć.
    100zł za metr, rura 110, filtr, podsypka, 4 kręgi betonowe, pokrywa kręgów, wszystko razem 4700
    Umiem wszystko zepsuć !

  10. #810
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    waldasiek

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał psuja Zobacz post
    No, byli, wykopali, to się mogę wypowiedzieć.
    100zł za metr, rura 110, filtr, podsypka, 4 kręgi betonowe, pokrywa kręgów, wszystko razem 4700
    jaka głębokość?

  11. #811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ok 30 metrów
    Umiem wszystko zepsuć !

  12. #812

    Domyślnie

    Ważne jest aby rury były przeznaczone do studni czyli do wody pitnej - i nie ma tu znaczenia czy są to rury na kołnierze, uszczelki czy gwint.
    Ważne aby nie były to rury kanalizacyjne (pomarańczowe czy jasnoszare) lub telekomunikacyjne HDPE i uwaga te są w kolorze niebieskim.
    Najbardziej optymalna średnica to wg mnie 125mm czyli światło otworu 115mm. Mieszczą się wszystkie pompy łącznie z popularną pompą budowlaną
    tzw. rosyjską. Przy 110mm trzeba umiejętnie dobrać pompę aby nie doszło do zakleszczenia.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  13. #813
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anzu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Proszę o namiary na sprawdzoną firmę studniarską z okolic Dolnego Śląska

  14. #814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    taady

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    aleksandrów lódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    21

    Domyślnie

    Urgot i ty masz się za fachowca,pisząc ,ze nie ma znaczenia, czy rury są na uszczelkę czy na gwint łaczone ,a ja jestem innego zdania ,nie wciskaj
    kitu ludziom chcącym robić studnie.

  15. #815

    Domyślnie

    Nie chodzi tu o kit tylko o sens wypowiedzi. Ważne aby połączenie było szczelne.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  16. #816

    Domyślnie

    Witam
    jestem zainteresowany ekipą z okolic wielkopolski proszę o namiary

    pozdrawiam

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    taady

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    aleksandrów lódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    21

    Domyślnie

    Urgot czy mozesz podac napisy na rurach tych wlasciwych do studni glębinowych,z gwintem i bez oraz kolor rury,
    ponieważ studniarz obiecuje przed wykonaniem robot wszystko co najlepsze a w koncu moze się okaząc ,ze wstawia coś innego.
    POZDRAWIAM

  18. #818

    Domyślnie

    Cytat Napisał taady Zobacz post
    Urgot czy mozesz podac napisy na rurach tych wlasciwych do studni glębinowych,z gwintem i bez oraz kolor rury,
    ponieważ studniarz obiecuje przed wykonaniem robot wszystko co najlepsze a w koncu moze się okaząc ,ze wstawia coś innego.
    POZDRAWIAM
    witam,

    mam pytanie: kupiłem działkę ze studnią głębionową - ponoć wiercona do 27 metrów. to co widać na powierzchni i 1,5 metra pod nią to niebieska plastkiowa rurya do wody 32mm. obecnie do tego hydraulik podłączył mi hydrofor wimest CAM 80 ze zbironikiem 50l (http://www.wimest.pl/pl/oferta/autom...rzeponowe.html).

    woda przez 2 lata sobie pod lekkim ciśnieniem leciała z rury do rowu, zawsze "była". obecnie przy tym hydroforze co 5 litrów puszczonych z kranu włącza się pompa na ok 1 minutę. przy dużym poborze (np do lania posadzek) pod koniec dnia pompa (wtedy jeszcze przenośna) ledwo ciągnęła...

    zastanawiam się co to za studnia z rurą fi 32mm kiedy tu wszyscy piszą o 125-160mm?
    czy warto zostawić tę studnię czy zrobić "zwyczajną"?
    co ile powinien włączać się hydrofor przy zbiorniku 50l? czy to nie za mało na domek jednorodzinny?

    pozdrawiam
    mC

  19. #819
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Xavary

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    var pp_gemius_identifier = new String('citFZssBYdQllwW9nQToIsSZnMjW0bBV6zaZp1Br5Qj
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jeśli chodzi o ekipy z okolic podkarpackiego polecam tylko jedną wstawiają Ci rurę 250-315 mm a wiercą średnicą 450mm . Fakt faktem że zrobienie studni schodzi im od 2-3 dni (do30m) ale efekty są przekonujące. Z tego co wiem robią też pale pod domy i inne zabudowy. Cena za metr jak u mnie wyniesła 320zł. Wody też szukają . Jak ktoś by chciał do nich kontakt piszcie na priv . Pozdrawiam

  20. #820
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artanek58

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-604
    Posty
    1

    Domyślnie

    poszukuję solidnych i niedrogich fachowców do wybicia studni głębinowej w promieniu 100 km od szczekocin proszę o namiary

Strona 41 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony