dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Biały nalot na słupkach ogrodzeniowych z cegły recznie formowanej

    Tak jak w tytule po zaimpregnowaniu słupków pojawił sie biały nalot na cegle .Dodam że do murowania uzywana była specjalna zaprawa z trasem zapobiegająca powstawaniu własnie takiego nalotu ,impregnat tej samej firmy .Reklamacja złożona i na razie czekamy.Poradzcie jak pozbyc sie tego nalotu ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    arancha: problem może być w trzech miejscach:
    1. Jeżeli słupek był zalany betonem a na tym betonie murowana cegła -> problem może wynikać z betonu
    2. Jeżeli była używana zaprawa z trasem (pytanie kupna czy gotowa) - to pytanie jaki ma kolor, jeśli biały, to raczej odpada, jeśli szary - pytanie na jakim cemencie. Cement jest jednym z najistotniejszych elementów tejże zaprawy. Na rewelacyjnym cemencie, bez wapna trasowego - nie wyjdą wykwity, na szmelc cemencie z wapnem trasowym nawet - wyjdą.
    3. Cegła - jeżeli była źle zgnojona glina, jeżeli zawierała w sobie nieczystości to także ona może dać ten efekt, zwłaszcza jeżeli cegła mocno chłonęła wilgoć. W tym ostatnim wypadku mogła cegła najpierw pociągnąć wszelki syf z zaprawy a teraz to uwidocznić dopiero.
    Wrzuć jakieś zdjęcia by można to było lepiej ocenić.

  3. #3

    Domyślnie

    Balto jesli chodzi o punkt 1 -to odpada ,co do 2 pk.to zaprawa Sopro szara ,punkt 3 nic mi na ten temat nie wiadomo.Jesli chodzi o zdjęcie wiec napisałam w prywatnej wiadomości do Ciebie .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Okej pytanie jaka
    sopro: 408 - jest do klinkieru i na głęboką fugę, skład strzelam: cement portlandzki (szary, być może hutniczy) w ilości pi razy oko 13-14%, wapno - w najlepszym razie ok 3%, a podejrzewam, że 1 z groszami (wapno trasowe - pytanie ile) do tego chemia, dość mocna bo dozowanie wody jest w zasadzie ściśle ograniczone: 3,75 plus minus 0,25l, dalej, ma przyśpieszacz czasu wiązania i mocny plastyfikator, być może coś jeszcze. Jeśli cement jest zwykły i szary - to tras ogranicza nie likwiduje wykwitów...
    sopro KMT plus - przynajmniej jasnożółta może być na bazie cementu białego, reszta - znak zapytania. Skład podobny - jasnożólta może mieć mniej cementu i mieć większą tolerancję na wodę. Białe cementy są zwykle bez dodatków które zaburzają dozowanie wody. W tej do cegieł nasiąkliwych musi być chemia zmieniająca napięcie powierzchniowe, by woda nie wchodziła "z punktu" do cegły. Na moje oko tras zabezpiecza li tylko jasnożółtą. Reszta to cement (jasnoszara - na pewno, ciemnoszara podbarwiony delikatną ilością pigmentu, lub wypełniaczem).
    Chyba że było jeszcze coś innego. Jaki kolor ma fuga? szary?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony