dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 274
  1. #241

    Domyślnie

    Ja tak zrobilem (2,200 za m2) wiekszosc bankow tyle rzada do tego najczesciej SSZ nie moze przekroczyc 40-50% wartosci
    Teraz czekam na decyzje z 3 bankow

  2. #242
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mr30

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, potrzebuję kosztorys dla domu o powierzchni 130m2 do banku PKO BP. Jeśli ktoś ma taki albo inny (przerobię sobie) to bardzo proszę o przesłanie na adres [email protected]

  3. #243

    Domyślnie Chcesz kosztorys do banku? ponawiam propozycję....

    Możesz dostać za darmo kosztorys do dowolnego banku. Wystarczy, że podasz powierzchnię poszczególnych kondygnacji. Możesz też zasugerować kwotę. Jak nie będzie z księżyca do dopasuję kosztorys do twoje zdolności kredytowej. Oczywiście zakładam, że nie odmówisz przy tym mojej uprzejmej prośbie. Zakładam, że sam też chętnie dzielisz się tym, co masz lub potrafisz zrobić. Oczywiście za darmo. Możesz coś zaproponować....książki? drobne AGD? sprzęt sportowy? narzędzia ogrodowe?....masz coś, co chcesz zaoferować za darmo?...chętnie się z tobą wymienię....na gotowy kosztorys na formularzu bankowym (dowolny dom, dowolny bank)...to jak będzie? czekam na propozycje!.... [email protected]...

    Możesz też pobrać przykładowy kosztorys i popracować nad nim osobiście...(nie wiem czy to będzie za darmo.... czas jaki na to przeznaczysz też kosztuje..ale będziesz miał satysfakcję że trochę osobistego wysiłku w to włożyłeś) http://www.remiz.com.pl/dokumenty/pr...nkuBOSBank.gif

    Powodzenia
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monalisa00

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-441
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja również jestem zainteresowana kosztorysem domku na 140 m2 .
    Proszę o pomoc!!!
    [email protected]

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grinch

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-377
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam
    miałby ktoś z Użytkowników Forum podzielić się kosztorysem na Budowe domu 140 m2 uzytkowej?
    (Dom w daliach 2) - bez piwnic, dach dwuspadowy, garaż 33m2, okolice Poznania, szacowana wartosc 360 tys. kwota kredytu 250 tys?
    do banku Pekao SA?
    adres: [email protected]
    Z góry bardzo dziekuję
    Michal

  6. #246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiekszość analityków przyjmie 2500 x m2 i kredyt każdy dostanie następnie trzeba rozpisać to na bankowym druczku można pisać z księżyca lecz by nie przesadzać że np 200 tyś na stan surowy a 50 na wykończenie lub na odwrót.
    A ogólnie to nie ma czegoś takiego jak kosztorys na dom 140 m2. Bo 2 domy takie same mogą różnie kosztować.
    Np jeden ma okna 6 komorowe 3 szybowe drógi najtańsze 2 szybowe 1 ma 25 cm wełny 2 ma 10 cm styro. 1 ma najlepszą dachówkę 2 ma pape lub najtańszą blachodachówke jeden ma płytki marmórowe w salonie 2 panele.

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karcz3

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-034
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Siemka Prosze o przykłądowy kosztorys na domek wg Projektu Dom w prymulkach 3 pow użytkowa 110m2 do banku PKO SA
    Z góry dziekuje
    [email protected]

  8. #248

    Domyślnie

    Witam

    Jestem w trakcie budowy domku.
    Pow. użyt. = 175m2
    Do tego dochodzi garaż,pomieszczenie gospodarcze i strych (tak wpisane w projekcie, choć to będzie piękny pokój nad garażem).

    Obecnie mam SSZ.
    Wg. Sekocenbudu (praktycznie na każdym wniosku należy zaznaczyć metodę kosztorysowania) wychodzi, że mój stan zaawansowania prac wynosi 53% !?
    Idąc tokiem rozumowania wyczytanym w tym wątku, analityk przyjmie, że koszt budowy tego domku to 2.5tys zł* 175m2 = 437,5tys zł całość
    Z tego 53% już mam, czyli na wykończenie domu zostanie mi ~200 tys (pozostałe 47%) ??
    Osobiście chciałem kredyt prawie 2razy wyższy.

    Rozpisałem kosztorys, w którym SSZ to 44%, a ogólny koszt domu to 640tys (3.6tys m2).
    Czy takie coś ma szansę przejścia w banku?

    Jak się ma finansowanie przez bank umeblowania/wyposażenia domu? Wrzucaliście to w kosztorys? (W jaką rubrykę można wrzucić armaturę, kuchnię pod wymiar, garderobę itp?)

    Kosztorysy do PEKAO,Millenium i DB.

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bank nie kredytuje wyposażenia domu tylko budowę do stopnia zamieszkania. Tak zwany podwyższony stan deweloperski z sanitarką ogrzewaniem podłogami. Ale może byc bez mebli

  10. #250
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kadaj2

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie bede składał wniosek o kredyt hipoteczny do euro banku, getinbanku i pekao (tez z zubrem?) i potrzebuje kosztorysu na dom kuropatwa z garazem 85m2 , mam zakupiony kosztorys z projektem tylko nie wiemy jak to przeliczyc wszystko.... bo chcemy 160 a kosztorys jest na 270tys i tu problem dodam ze cała moja rodzina to jak nie dachy itp to wykonczeniówka i kazdy solidnie pomoże ale tego napisac nie moge.
    Czy pieniadze rozpisujemy tez w groszach itp czy pełne złotówki?
    jesli ma ktos jaki kolwiek kosztorys który był by oparciem do tych banków prosze o podesłanie [email protected] dziekuje bardzo, tylko ten kosztorys nas trzyma, dodam ze doradca jest z open fiance

  11. #251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiki2828

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku Zobacz post
    Powierzchnie masz podana w projekcie i to sie liczy.
    U mnie np. nie jest brane pod uwage spora czesc skosow, garaz, gaderoba, kotłownia i w ten spoosb ze 160 m2 pow. calkowitej liczy sie 105 m2 pow. uzytkowej.

    Witam, A czy można się dowiedziec, który bank tak zaniza?
    Poszukuje banku, ktory liczy jak najmniej pow. uzytkowa lub/i najnizsza cene za m2
    Z góry dziękuję za informacje

  12. #252
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiki2828

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy moge prosic rowniez o kosztorys [email protected]
    I jak wyszlo z tymi brakujacymi 110 tys. mam podobna sytuacje i boje sie ze policza za duzo za m2 a wiekszego kredytu nie dostane i robi sie nerwowo? Jaki to byl bank?

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Obojetnie co napiszecie w swoim kosztorysie przejży to "ANALITYK FINANSOWY" Który ma za zadanie pomnozyc m2 razy stawke banku i stwierdzić że się zgadza. Nie szukajcie dziury w całym bo szkoda nerwów. I tak osoba która zarabia max 1500 zł netto nie będzie sie wysilać i sprawdzać czy wasz sposób budowania jest tańszy od poprzedniego. Dlatego jadą schematami. pzdr

  14. #254

    Domyślnie

    Informacje i porady oraz wzory kosztorysów dla większości polskich banków - KOSZTORYS DLA BANKU

  15. #255

    Domyślnie

    witam,

    czy mogę prosić o pomoc z kosztorysem??
    na wiosne planuje budowe domku 110m/kw pow uzytowej.

    prosba o kontakt
    [email protected]

  16. #256

    Domyślnie

    Witam
    Na stronie pod adresem Kosztorys dla Banku/ znajdziesz wszystkie wzory kosztorysów dla największych polskich banków

  17. #257
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzymonD

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    lubań
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    potrzebuję wypełnić kosztorys do deutsche banku. Prosze o propozycje na [email protected]

  18. #258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    SzymonD
    \ na jakie propozycje czekasz ?

  19. #259

    Domyślnie odnośnie kredytów i kosztorysów bankowych

    "Bank oczekuje jak najlepszych efektów budowlanych z poczynionych nakładów finansowych , dyscyplina dla tego działania jest szczególnie wymagana oczywiście od Kredytobiorcy ale to kosztorysant jest tym pierwszym , który postawi problem , opisze i wyliczy go . Dlatego staranność i nieustępliwość to przydatne cechy . Musimy pamiętać o tym ,że kosztorysy opracowywane przez Nas stanowią najczęściej załącznik do umowy kredytowej , gdzie delikwent zobowiązuje się ,że wybuduje dom o standardzie opisanym , za kwotę pożyczoną z Banku , w deklarowanym czasie . Pod rygorem ( w skrajnych przypadkach ) – wypowiedzenia umowy kredytowej . Poza tym , na bazie kosztorysu , powstaje długoletnie zobowiązanie finansowe , najczęściej kilkudziesięcioletnie , które stymuluje zachowania i decyzje o charakterze życiowym Kredytobiorcy , wielu z nich nie zdaje sobie sprawy do końca do czego przystępuje ale My musimy to wiedzieć."

    W. Cichewicz
    Regulamin 2.4 - reklama zabroniona

  20. #260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał inzynier_pk Zobacz post
    Witam
    Na stronie pod adresem Kosztorys dla Banku/ znajdziesz wszystkie wzory kosztorysów dla największych polskich banków
    Za drobną opłatą 30 zł... płaconą w ciemno, gdyż szczegółów na temat tego, co się właściwie kupuje, próżno szukać na stronie...
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony