dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Smile Projekt Seattle

    Witam
    Decyzja ,budujemy Seatle Lipinskich poniewaz nie mamy zadnego pojecia prosze bardzo o uwagi i propozycje co mozna zmienic lub poprawic funkcjonalnosc
    Moze wypowie sie ktos kto juz zbudowal ten fajny domlub wlasnie buduje
    pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie projekt SEATTLE LMBL17 pracownia LIPIŃSCY

    Planuje budowe tego domu blizniaka.. czy ktos juz budowal wedlug tego projektu,prosze o opinie i rady ..co zmienic zeby bylo bardziej funkcjonalnie..i praktycznie oraz wymiane doswiadczen pozdrawiam Chetnie nawiaze kontakt z Kims kto budowal ten dom w wojewodztwie warminsko- mazurskim ..Elblag lub Trojmiasto
    Ostatnio edytowane przez lea28 ; 09-10-2013 o 15:43

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    forumowicz ppeettrryykk rozważał jego budowę.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie Projekt Seattle od lipinskich

    Prosze o opinie ..wady.. przemyslenia i zmiany... Na naszej dzialc nie ma gazu.. moze pomysl na ogrzenie..co bedzie najbardziej oplacalne? pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lea - no zlituj się. Co ten projekt ma wspólnego z projektami Muratora? To dlaczego tam o niego pytasz?
    Użyłaś takiego wynalazku o nazwie wyszukiwarka? Przeczytałaś post zatytułowany "Najczęsciej szukane tematy"?
    Robisz robotę moderacji
    A potem jeszcze pretensje, że się nie dostało odpowiedzi, bo walnęło się zapytanie w jakimś pierwszym lepszym miejscu na forum.

    Łączę z istniejącym wątkiem i na przyszłość proszę o odrobinę refleksji zanim klikniesz przycisk "załóż nowy temat"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2013 o 19:03

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie projekt Seatlle Lipinscy

    Zaczynamy budowe Projekt Seattle LMBL17 od Lipinskich moze ktos kto buduje lub juz zbudowal podzieli sie opinia na temat tego projektu domu http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Seattle/ dzieki pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może byś tak użyła wyszukiwarki, co?
    Przecież jest już jeden temat o tym projekcie - sama go założyłaś. Co więcej - założyłaś klka takich tematów, które połączyłam w jeden.

    Łączę.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    ELfir witaj ..widze ze bardzo Ci przeszkadza moja nieporadnosc ... na Forum.. gdybym miala dostateczna wiedze nie szukalabym pomocy tu . mialm nadzieje ze znajde kogos kto mi pomoze poradzi i ...zrozmie niestety albo totalne milczenie albo pouczenie ... od Ciebie .. szkoda ... pozdrawiam serdecznie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lea - masz w tym dziale u samej góry WIELKIMI LITERAMI napisany temat "Najczęściej szukane tematy". Tam jest opisane jak odszukiwać informacje na forum. Właśnie dla takich nieporadnych.
    Poza tym swoje posty mozna odszukać wchodzac na własny profil i tam na dole masz wypisane ostatnie Twoje wpisy na forum.

    Zakładając pod rząd cztery tematy o tym samym robisz pracę moderacji.

    Skoro jesteś jedyna, która pisze o tym projekcie, znaczy, że na forum nikt go nie buduje, a jak buduje, to nie był zainteresowany podzielić się tą informacją.
    A w pierwszym poscie zaznaczyłaś, że interesują cię uwagi od osób, które kupiły lub budują z tego projektu. Ja nie buduję, więc się nie wtrącałam ze swoimi uwagami.

    Trudno też pisać, kiedy nawet nie wspomniałaś dla jakiej to jest rodziny. Ile dzieci? Jakie są priorytety? Budujecie od razu bliźniaka czy tylko połówkę?

    Pierwsze, co rzuca się w oczy to ciasnota na poddaszu. Przy tam małym domku czterospadowy dach to pomyłka. Te garderoby bedą za niskie na normalne użytkowanie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-01-2014 o 13:19

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam serdecznie..no to mi sie dostalo.. przepraszam nie myslalam ,ze robie cos nie tak ..jestem nie bardzo obeznana jesli chodzi o Forum ,to pierwsze gdzie jestem... Elfir zaczynam czytac Twoj dziennik jestem pelna podziwu..ale masz wiedze na temat budowania... ja jestem zielona .. Dom ktory chcemy zbudowac jest dla nas dwojga .. chcemy zlikwidowac jeden pokoj na dole i zrobic wieksza lazienke to na starosc jak nie bedziemy mogli spac na gorze... rozwazamy dach dwuspadowy wtedy bedzie wiecej miejsca na gorze wiec moze uda nam sie wygospodarowac goscinny pokoj..lazienka na gorze bedzie mala z kabina ,ale czy to dobry pomysl?pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla dwojga ludzi taki dom? Nie lepiej parterówka bez uzytkowego poddasza?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Elfir , chcialabym bardzo zeby forumowicze pomogli mi i ocenili ten projekt... jak i gdzie na jakim watku ...,zeby nie bylo znowu dublowania ....moge o to poprosic? pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że w sprawie projektów wypowiadam się głównie ja, bowess i niekiedy ciekawski. Inni wpadają tutaj przypadkowo.
    To nie jest popularny projekt, stad nie ma ludzi, którzy go budują i wymieniają się opiniami na jego temat. Więc nie zostaniesz zasypana ogromem infomacji.
    Pod dyskusję możesz spróbować poddać ten projekt we wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=wybra%C4%87

    Ja wypisałam swoje uwagi krytyczne do tego projektu powyżej. Uważam, że koszt budowy jest niewspółmierny do uzyskanej przestrzeni. Mogę zrozumieć wyłącznie, jeśli wasz MPZP nakazuje dachy czterospadowe.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Dzieki Elfir Dach 40 stopni ,niemusi byc czterospadowy. Juz bardzo dlugo szukamy projektu i jakos nie umie sie zdecydowac . Moze masz jakis pomysl? Ten projekt planujemy budowac poniewaz ma byc blizniak a my jestesmy 50+ wiec chcemy zeby w . przyszlosci miec sypialnie na dole Ale nie jestesmy uparci i moze byc jakis inny .Pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lea28 Zobacz post
    Dzieki Elfir Dach 40 stopni ,niemusi byc czterospadowy. Juz bardzo dlugo szukamy projektu i jakos nie umie sie zdecydowac . Moze masz jakis pomysl? Ten projekt planujemy budowac poniewaz ma byc blizniak a my jestesmy 50+ wiec chcemy zeby w . przyszlosci miec sypialnie na dole Ale nie jestesmy uparci i moze byc jakis inny .Pozdrawiam

    Szukajcie projektu z dachem dwuspadowym. Bliźniaki przecież mogą się łączyć garażami a nie ścianą domu.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Niestety na naszej dzialce moze byc jeden dom (dwulokalowy) i dlatego nie mozemy laczyc garazami a sciana .. a gdyby zmienic ten projekt na dach dwuspadowy? co sadzisz?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to bliźniak czy dwulokalowy? Bo to zupełnie inne typy budynków.
    Zmiana dachu to spory koszt adaptacji. Pytanie, czy nie wyjdzie taniej projekt indywidualny?

    Jesli na parterze masz salon, kuchnię, sypialnię, łazienkę i garaż, to robi ci sie duży parter. Jak to wszytsko nakryjesz dachem, to masz ogromne poddasze. Czy rodzinie 50+ taka wielka chata jest potrzebna (powyżej 200 m2)?
    Może dom piętrowy z dodatkowym mieszkaniem na piętrze a nie bliźniak?
    Kto ma mieszkać w drugiej częsci?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Elfir masz racje ze 200 m to za duzo i dlatego zainteresowal nas ten Seattle bo na dole ma wiecej metrow a na gorze tylko jeden pokoj z lazienka. i.razem 109 m, ale teraz to juz zwatpilam ,

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lea - nie licz powierzchni użytkowej tylko całkowitą. Przy takim dachu koszt budowy tego jednego pokoju wychodzi większy niż pokoi na parterze. Może jednak parterówka z dwoma pokojami i salonem do której można dostawić drugi budynek? Wszytsko rozbija się o to, kto ma mieszkać w drugim mieszkaniu/domu? Jaka duża działka?
    Jak masz czas poczekać, to pomogłabym poszukać, ale w tej chwili nie mam internetu w domu, korzystam gościnnie u teściów. Mieli mi założyć internet w poniedziałek Jak będę miała internet to wówczas jestem w stanie przejrzeć projekty pasujące do waszej wizji.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Elfir,dzieki za to ,ze mi pomagasz ,chetnie wezme pod uwage inne projekty.. Dzialka ma 2500m lecz powieszchnia zabudowy moze byc tylko 10%, Tak jak pisalam na dzialce mozna postawic jeden dom , Wstepnie powiedziano nam ze ten Seattle zakwalifikuja nam jako jeden dwulokalowy.. :

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony