dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 867 z 1421
Pokaż wyniki od 17.321 do 17.340 z 28404
  1. #17321

    Domyślnie

    Jeden dzień to nie problem , miesiąc już tak

    Dla rozluźnienia :
    http://www.wiocha.pl/1063374,Nowy-sport
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 04-02-2014 o 14:42

  2. #17322

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Tu się z tobą nie zgodzę.
    Termostaty na grzejnikach działają tak samo, jak siłowniki OP.
    Termostaty pokojowe podpięte do układu sterowania pompami mają tą przewagę, że je stopują . A jak jest stop, to ogrzewanie stop, Kocioł stop. Możesz mi wierzyć, albo nie, ale takie sterowanie, oparte na kilku pompach CO w dużym domu daje spore oszczędności. W moim przypadku przy 425m2 jest to około 30%, a wcześniej miałem sterowanie cepa, temp zadana, tu i tam, zawory, przepływy itd. Nie da się tego wyregulować bez kagańców.
    Daj spokój... komu chcesz tłumaczyć??? Gosciowi co ma instalacje na jednej pompce?? który narzeka na kocioł,sterownik,eko... który wykorzystuje 5% możliwości sterownika , bo tak ma zrobioną instalacje... a na forum za fachmana robi???? mi juz się nie chce...

  3. #17323

    Domyślnie

    A ciekawe co zrobisz jak nie będzie tydzień prądu Dobra nieważne. Powiem ci tak. Daj mi PC taką która mój dom ogrzeje przez cały rok za powiedzmy 4000 zł wraz z CWU (oczywiście na piśmie - jak nie da rady spotykamy się w sądzie) a ja już jutro i ją zamawiam. Instalację mam przygotowaną tak ze w każdym momencie mogę sobie zmienić źródło ciepła w domu
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  4. #17324

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ciekawe jest to co piszesz. U mnie akurat jak pracuje dmuchawa, to podajnik się chłodzi. w podtrzymaniu nagrzewa.

    Hehe, tak by było najlepiej. Wychodzi z podtrzymania, dwa podania i już spaliny 150 stopni. Tylko jakiś nowy algorytm trzeba by stworzyć

    Mniej więcej o to samo chodzi, tylko jak pisałem na podstawie temperatury spalin. Jak porównasz wykresy trybu ecoal i grupowego to zobaczysz że w tryb ecoal stara się utrzymywać stałą temperaturę spalin (mniejszy czas pomiędzy szczytami temperatury spalin), natomiast tryb grupowy działa podobnie tylko czas między szczytami jest dłuższy i dłużej pracuje w podczymaniu i w tym czasie podajnik się wychładza i w czasie grzania krótszy jest czas w którym się nagrzewa.

    Odnośnie drugiej części to tak staram się palić, startuje z pełną mocą i później tylko dogrzewa i na koniec robi szpilkę do góry, może kiedyś w ES zobaczą że trzymanie stałej stabilnej temperatury spalin wcale nie jest ekonomiczne i wprowadzą zmiany w algorytmie, zresztą idą w dobrym kierunku wprowadzając spalanie grupowe.

  5. #17325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Kolega Maher nie za bardzo rozumie co znaczy uzupełniać braki ciepła,jemu się wydaje, że nie ma oddawania ciepła w układzie.Kocioł stygnie sam,ot tak.Nie rozumie ,że w instalacji ma pewnie więcej wody a niżeli w kotle,a gdy się układ schłodzi -bo nastąpi wymiana z otoczeniem (bez względu czy to grzejnik,podłoga itd) -to chciałby to uzupełnić w kilkanaście sekund.
    Maher,pisałem Ci kiedyś,chcesz szybko dochodzić do zadanej,to zwiększ moc.Spytasz o ile?Sprawdź ile odbierze wymiennik.Przywal mu 1:7 z odpowiednim nadmuchem i zobaczysz gwiazdki Na pewno dojdzie do zadanej szybciej niż obecnie.Gwarantuję Bo będzie miał z czego tak szybko dotrzeć do zadanej.Chciałbyś spalać mało i mieć ciepło.Ok.Ale nie pisz bzdur.
    Jak pisałem o układach z jedna pompą CO to był śmiech.Zakładajcie dalej siłowniki do podłogówek,korzystajcie z programatorów itd.Ja twierdze jedno,im bardziej prosto -tym bardziej stabilny układ CO=mniejsze spalaaanieee!
    Układ ma pracować tak aby uzupełniać braki ciepła w budynku.Ale jak się robi cieplej,to się nie zmienia temp CO na kotle w dół.Wykorzystuje się słoneczko,pompa schodzi z obrotów,termostaty się przymykają.Spalamy mniej,wykorzystujemy ciepło słoneczne.Wieczorkiem chłodniej-termostaty się otwierają,pompa podnosi obroty.Grzejemy.
    I tak do śmierci
    Amen.
    A ty odróżnij w ogrzewaniu dwie rzeczy, jedna to stabilny odbiór ciepła z instalacji druga to takie sterowanie kotłem aby szybko nadrobić straty ciepła przejście w podczymanie i wtedy zaczniesz mniej narzekać na ekonomikę pieca. Ja nic nowego nie wymyśliłem tylko tak samo jak w innych układach się to sprawdza, sprawdza się i w paleniu w piecu węglowym. Tak samo działa piec gazowy, tak samo się jeździ ekonomicznie samochodem (szybkie rozpędzenie do prędkości zadanej i później delikatne operowanie pedałem gazu aby tą prędkość utrzymać).

  6. #17326

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Co oznacza "opał będzie suchy" ?

    Sprawdzałeś czy paląc czeskim brunatnym "ekogroszkiem" zawierającym w stanie powietrzno-suchym 30% wody przy niskiej temperaturze spalin nie pojawi się skraplanie ?
    Paliłem węglem czeskim brunatnym i słyszałem o jego możliwościach wchłaniania wody. Paliłem nim w trybie ecoal (on utrzymuje stabilne wysokie temperatury spalin) i węgiel był raczej suchy i w kominie nic mi się nie skraplało, zresztą w piecu też nie. Raczej do tego węgla nie wrócę bo strasznie brudzi piec i komin i w cale nie wychodzi ekonomiczniej od kamiennego.

  7. #17327
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bynio2
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Małastów
    Kod pocztowy
    38-307
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już pisałem,że zużycie energii na ogrzewanie zależy od domu.Pompa na godzinę pracy zużywa ok.3kWh,cenę kWh znasz,powinieneś wiedzieć także ile godzin będzie w Twoim domu pracowało źródło ciepła o mocy grzewczej 11kW.
    Znając te dane,znasz koszty na ogrzewanie pompą.
    Chcesz się doksztalcic wejdz na wątki pompowe,tam ludzie grzeja takie domy jak Twój pompą i podają zużycie na bierzaco.
    No właśnie!Zielonego pojęcia nie mam po co się produkujesz na tym forum?

  8. #17328
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bynio2 Zobacz post
    No właśnie!Zielonego pojęcia nie mam po co się produkujesz na tym forum?
    A zauwazyleś,że odpowiadam tylko na pytania skierowane do mnie ?
    Może co poniektorzy dowiedzą się przy okazji coś o swoich domach o których nie mają pojęcia co wybudowali.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-02-2014 o 17:39

  9. #17329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Witam.
    Ktoś dobijał się do mnie na PRIV ale skrzynka była pełna.
    Zrobiłem trochę miejsca.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #17330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A zauwazyleś,że odpowiadam tylko na pytania skierowane do mnie ?
    A kto i o co Cię tu pytał ?
    Znowu śmiecisz temat gdzie nie masz nic do powiedzenia.
    Skasowałeś chyba z 5 tysięcy największych debilizmów które były Ci niewygodne i których napisanie wytykali Ci userzy.
    Przed Nowym Rokiem ogłosiłeś swoje odejście z forum a znowu zaczyna Ci postów przybywać zamiast ubywać.
    Ty po prostu odchodzisz już ale od zmysłów.

  11. #17331
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Można dokupić dodatkową szufladę (popielnik) na popiół do 17-stki?

  12. #17332
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Mniej więcej o to samo chodzi, tylko jak pisałem na podstawie temperatury spalin. Jak porównasz wykresy trybu ecoal i grupowego to zobaczysz że w tryb ecoal stara się utrzymywać stałą temperaturę spalin (mniejszy czas pomiędzy szczytami temperatury spalin), natomiast tryb grupowy działa podobnie tylko czas między szczytami jest dłuższy i dłużej pracuje w podczymaniu i w tym czasie podajnik się wychładza i w czasie grzania krótszy jest czas w którym się nagrzewa.

    Odnośnie drugiej części to tak staram się palić, startuje z pełną mocą i później tylko dogrzewa i na koniec robi szpilkę do góry, może kiedyś w ES zobaczą że trzymanie stałej stabilnej temperatury spalin wcale nie jest ekonomiczne i wprowadzą zmiany w algorytmie, zresztą idą w dobrym kierunku wprowadzając spalanie grupowe.
    Nic bardziej mylnego.
    Tryb retortowy - eCoal ma gdzieś temperaturę spalin. Dąży do jak najszybszego uzyskania zadanej, a później zwalnia, co by spróbować się nie odstawić.

    W grupowym masz większą kontrolę nad tym ile podajesz i jak mocno dmuchasz.

  13. #17333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tak samo działa piec gazowy, tak samo się jeździ ekonomicznie samochodem ( szybkie rozpędzenie do prędkości zadanej i później delikatne operowanie pedałem gazu aby tą prędkość utrzymać ).
    To też nie prawda (z tym samochodem). Lepiej łagodnie przyspieszać niż wciskać gaz do dechy. Jakbyś się przejechał autem z tzw. ekonomizerem, to byś wiedział.

  14. #17334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To też nie prawda (z tym samochodem). Lepiej łagodnie przyspieszać niż wciskać gaz do dechy. Jakbyś się przejechał autem z tzw. ekonomizerem, to byś wiedział.
    Jak u kogo,jedni wola jazdę bez trzymanki a drudzy wolny bieg.Nie wygodzisz bracie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #17335

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To też nie prawda (z tym samochodem). Lepiej łagodnie przyspieszać niż wciskać gaz do dechy. Jakbyś się przejechał autem z tzw. ekonomizerem, to byś wiedział.
    Tutaj są dwie szkoły, z przewagą na szybsze przyspieszanie. Nie chodzi o "butowanie" do dechy, a dość zdecydowane przyspieszenie i utrzymanie prędkośc. Taki system jest bardziej ekonomiczny jak mulenie non stop.

    PS: przy bardziej agresywnym grzaniu kocioł mniej spala. Coś w tym musi być.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 04-02-2014 o 19:35

  16. #17336
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Daj spokój... komu chcesz tłumaczyć??? Gosciowi co ma instalacje na jednej pompce?? który narzeka na kocioł,sterownik,eko... który wykorzystuje 5% możliwości sterownika , bo tak ma zrobioną instalacje... a na forum za fachmana robi???? mi juz się nie chce...
    Doradzałeś adkwapniewskiemu cykliczną pracę pompy CO.Było ok,przez 2-3dni,chwaliłeś że można tak zejść ze spalaniem.Tylko....potem musiał wydać na opał sporo więcej jak wychłodził podłogi.VERB ma rację mówiąc o Tobie....ehh.Nie zacytuję,obiecałem.Próbowałem Cię podpuścić z ta cykliczna pracą CO.Już ustawiłem ,ale w porę się wycofałeś mówiąc ...ok to był priv,więc nie mogę.Wsadź sobie swoje rady w tyłek Gdybyś zastał instalację nie wiadomo jaką bo w stropie,w zakupionym starym budynku-piszczałbyś cienko.Głośniej niż ja.Na bank

  17. #17337
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To też nie prawda (z tym samochodem). Lepiej łagodnie przyspieszać niż wciskać gaz do dechy. Jakbyś się przejechał autem z tzw. ekonomizerem, to byś wiedział.
    Mało jeździsz,albo z małymi silniczkami
    Ekonomiczna jazda,to szybkie przyspieszenie do zamierzonej prędkości i 6 bieg

    P.S.
    Jutro wysyłam klapkę.
    Pozdrawiam

  18. #17338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Doradzałeś adkwapniewskiemu cykliczną pracę pompy CO.Było ok,przez 2-3dni,chwaliłeś że można tak zejść ze spalaniem.Tylko....potem musiał wydać na opał sporo więcej jak wychłodził podłogi.VERB ma rację mówiąc o Tobie....ehh.Nie zacytuję,obiecałem.Próbowałem Cię podpuścić z ta cykliczna pracą CO.Już ustawiłem ,ale w porę się wycofałeś mówiąc ...ok to był priv,więc nie mogę.Wsadź sobie swoje rady w tyłek Gdybyś zastał instalację nie wiadomo jaką bo w stropie,w zakupionym starym budynku-piszczałbyś cienko.Głośniej niż ja.Na bank
    Cykliczną ?? chyba cie pogieło???Nigdy nie doradzam cyklicznej bo z tym jest najwięcej roboty... zmieni się temp i minuta w tą minuta w tamtą... nigdy nie byłem zwolennikiem cyklicznej..tylko komfortu użytkowania , nie grzebię nonstop i nie zmieniam nastaw codziennie jak Ty, Romkiem sobie gęby nie wycieraj ,bo znam go chyba lepiej od ciebie i mogę zadzwonić i sie zapytać...nie mam przegrzanych lub niedogrzanych pomieszczeń jak Ty, spalanie również mam mniejsze, głąb i burak jesteś i tyle, nie dochodzi do ciebie że ludzie mają rózne priorytety i wymagania, Ty tylko masz cykliczną i pracę pompki non stop, ciągle ci coś nie pasują i do wszystkich w około masz pretensje, tylko nie do siebie...olejowe Ci nie pasowało, ogniwo też nie,rbr -również Tobie nic nigdy nie bedzie pasować.... wazne żeby wykresy były ŁADNE !!!

  19. #17339

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Nic bardziej mylnego.
    Tryb retortowy - eCoal ma gdzieś temperaturę spalin. Dąży do jak najszybszego uzyskania zadanej, a później zwalnia, co by spróbować się nie odstawić.

    W grupowym masz większą kontrolę nad tym ile podajesz i jak mocno dmuchasz.

    Może i ma gdzieś temperaturę spalin, ale jakbyś popalił w jednym i drugim trybie w podobnych warunkach i przyglądnął się wykresom to byś może zauważył o czym pisałem. W trybie eCoal czas pomiędzy szczytami temperatury spalin jest mniejszy, podobnie jest w paleniu dwustanowym (podajnik cały czas się nagrzewa i nie ma czasu na ochłodzenie), a tak uważasz że wiesz lepiej i masz taką temperaturę podajnika (mi wystarczyło kilka dni aby to zauważyć i wprowadzić odpowiednie zmiany, bo też miałem na początku palenia podobne temperatury).

  20. #17340
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Cykliczną ?? chyba cie pogieło???Nigdy nie doradzam cyklicznej bo z tym jest najwięcej roboty... zmieni się temp i ...!
    Masz jeszcze nasz priv?Wróć do niego i poczytaj o tej...jednej z dróg-jak ją nazwałeś.Masz szczęście że ja nie sprzedaję priv-u publicznie.Nawet za cenę tego że to mnie nie uwierzą-nie zacytuję.
    A Twoją wymianę z adkwapniewski jutro odnajdę.Chwalenie jego niskiego spalania przy cyklicznej pracy CO-przez Twoją zacną osobę też odszukam.

    Albo za dużo pijesz z bratem adwokatem,i nie pamiętasz albo....
    Moje uwagi dotyczyły kotła RBR 11kW z ceramiką.Takiego już nie ma,i nie było.
    I pokaż ster-na forum ES od lat cwaniakujesz a stera nie chcesz pokazać....
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 04-02-2014 o 21:00

Strona 867 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony