dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie operat szacunkowy do kredytu

    Witam
    Czy ktoś robił operat szacunkowy - wycenę nieruchomości przed (działka plus zaczęte roboty - stan zero) i szacunkowo po ukończeniu inwestycji
    wymagane przez Bank do kredytu trzeba zrobić przed złożeniem wniosku o kredt.
    Pierwszą ofertę mam na 800 zł (śląskie okolice cieszyna)

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zin

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    hej.
    Ja też mam przed sobą do zrobienia operat szacunkowy. Pomorskie okolice Malborka to koszt 500zł (wycena stanu obecnego i przyszłego)

    pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie było tak, że mógł go zrobić rzeczoznawca majątkowy wskazany przez bank i wtedy to miało kosztować 400zł, ale mógł to zrobić też inny rzeczoznawca wskazany przeze mnie. Skorzystałem z tej drugiej opcji bo mam znajomego rzeczoznawcę.

  4. #4

    Domyślnie

    w Lublinie płaciłam 700 zł

  5. #5

    Domyślnie

    0 pln - 3 godz. własnej pracy (oczywiście wspomaganej kosztorysem z projektu) Dobra wprawka przed budową. I z zawodu bynajmniej nie jestem budowlańcem )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spad
    0 pln - 3 godz. własnej pracy (oczywiście wspomaganej kosztorysem z projektu) Dobra wprawka przed budową. I z zawodu bynajmniej nie jestem budowlańcem )
    Operat to nie to samo co kosztorys. Musi być wykonany przez rzeczoznawcę. Czasem wyznacza bank, czasem można poszukać samemu - jest taka lista - wystarczy obdzwonić kilku z okolicy.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    Cytat Napisał Spad
    0 pln - 3 godz. własnej pracy (oczywiście wspomaganej kosztorysem z projektu) Dobra wprawka przed budową. I z zawodu bynajmniej nie jestem budowlańcem )
    Operat to nie to samo co kosztorys. Musi być wykonany przez rzeczoznawcę. Czasem wyznacza bank, czasem można poszukać samemu - jest taka lista - wystarczy obdzwonić kilku z okolicy.
    sory mea culpa, a to dlatego,że bank taki operat od rzeczoznawcy załatwiał we własnym zakresie za 300 pln.

    sorki i pozdrawiam

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Wszystko zależy do banku. Są opcje kiedy bank wymaga abyś operat zlecał na własną rękę i wtedy im go tylko dostarczasz i od Ciebie zależy za ile znajdziesz rzeczoznawcę, albo bank ewidentnie wymaga zrobienia operatu przez własnego rzeczoznawcę i wtedy ta przyjemność kosztuje zazwyczaj 800 - 900zł. Z tego co wiem zależy to też, w niektórych bankach od wysokości zaciąganego kredytu. Dużo informacji na temat banków i kredytów znajdziesz tutaj:
    http://www.forum-kredytowe.pl/tematy2/

  9. #9

    Domyślnie

    witam,

    Okolice Warszawy 900PLN.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    600 zł na FV - 2 kopie do dwóch banków, działka we Wrocławiu

  11. #11

    Domyślnie poznań - 700 zł

    Ja musiałem zapłacić 700 zł. Ale radzę Ci koniecznie sprawdzić w Twoim banku listę akceptowanych rzeczoznawców - każdy bank taką ma - jeśli wybierzesz rzeczoznawcę, którego na tej liście nie ma - może się okazać, że wyrzucisz pieniądze w błoto.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    we Wrocławiu to koszt około 700 zł.
    nasza Kasjopea

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony