dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: daleka woda

  1. #1

    Domyślnie daleka woda

    witam.mam taki problem.upatrzylem sobie fajna dzialke.na poczatku ulicy stoi juz kilka domow potem sa trzy dzialki juz sprzedane,ale puste i na koncu moja.problem jest z woda bo wodociag jest dociagniety do ostatniego wybudowanego domku.ja zeby miec wode musialbym ja dociagnac na odleglosc 75m do mojej ziemi,bo wlasciciele poprzedzajacych moj gruntow twierdza ze niebuduja sie w niajblizszym czasie i niedokladaja sie do tej glownej sieci w ulicy.koszt tego wyniesie jakies 4000zl.czy moge cos zrobic aby gmina za to zaplacila np.czesciowo.czy jak pociagne wode sam,a w przyszlosci beda chcieli sie wlaczyc ludzie ktorzy teraz mnie olali beda musieli mi cos zaplacic?mam jeszcze pytanko odnosnie studni.czy jezeli chcialbym sobie zamiast wodociagu ,wykopac studnie musze miec jakies zezwolenia itp.ile ewentualnie kosztuje pozniejsze korzystanie z takiej studni no bo rachunkow za wode chyba sie nieplaci?prosze o rade.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wodociąg porozmawiaj z właścicielami trzech wcześniejszych działek i może spróbujcie razem zgłosić do Gminy sprawe wodociągu. Jezeli chodzi o studnię do to 30 m. nie porzeba mież zezwolenia wodno-prawnego, natomiast należy budowę zgłosić w gminie(tak jest u mnie), czyli opracować projekt(600zł) a po skończeniu prac inwentaryzację(600zł). Są to najtańsze ceny jakie znalazłem gdy się tą sprawa interesowałem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    porozmawiaj z właścicielami trzech wcześniejszych działek i może spróbujcie razem zgłosić do Gminy sprawe wodociągu. .
    rozmawialem,niestety oni kupili te dzialki typowo jako inwestycje,nie interesuje ich jakies zalatwianie spraw w gminie,a tym bardziej placenie za cos.co mi pozostaje?

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj mimo wszystko porozmawiać z gminą, jeżeli to nie da efektu to radzę spróbować ze studnią, ale zrobiłbym to bez żadnych papierów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony