dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kriser

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    8

    Domyślnie Niski odplyw liniowy pod deszcownice

    Witam,

    Jestem na etapie kucia pod odplyw liniowy. Czy mozecie polecic jakis porzadny odplyw liniowy w miare jak najnizszy (ok. 60-70mm) z odplywem bocznym ? Odplyw bedzie do deszczownicy wiec rozumiem ze powinienem tez szukac odpowiedniej przepustowosci? Producent deszczownicy niestety nie pokusil sie o podanie ile wody na min z deszczownicy zleci wiec moze macie jakies wlasne doswiadczenia jaki odplyw sie tu nada ?

    Serdecznie dziekuje

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poszukaj opisow lepszych marek, tam podaja ile dane deszczownice maja l/min
    z pamieci, starsze typy mialy chyba 20l, obecne "eko" to pewnie kolo 10. BTW: raczej to nie odplyw bedzie limitem, a jego syfon.
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Na ogół to jest 70l/min. Kupiłem dwa odpływy Cote d'or, ceny dobre, jakość też. Syfony bjakieś niemieckie 70mm. Jeśli chodzi o przepustowość, ułożenie rur ma zdaje się znaczenie. W jednej łazience odpływ jest w miarę prosty i blisko od rury większej średnicy. Odpływa bez problemu, nawet jesli deszczownica leje wodę w max ilości. W drugiej łazience rury trzeba było ukształtować jak świński ogon, żeby odpływ był przy ścianie i woda odpływa znacznie wolniej.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroslaw78

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Co do porządnych odpływów mogę polecić ACO Showerdrain. W całości wykonane ze stali nierdzewnej, nic nie przecieka i tylko 65mm. wysokości. Co do przepływu wody to mają 0,5l/s jak zamontujesz przy wejściu do prysznica i 0,8l/s jak przy ścianie. Różnica stąd, by woda nie przelewała się przez kanał na resztę łazienki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony