dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 245
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 4881
  1. #4101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie


  2. #4102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    rewelacyjne podsumowanie wymiany zdań o "ekonomii rozwiązań"

  3. #4103

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    rewelacyjne podsumowanie wymiany zdań o "ekonomii rozwiązań"
    Ważny jest też komfort zastosowanych rozwiązań - jeżeli przy 75m3/h u nydara wilgotność wynosi 30% , to przy 300m3/h (czasami chyba też masz gości ) wyniesie ile 20-25% ?? Co to ma wspólnego z komfortem ??
    OK nie masz pieniędzy robisz WMG ( najlepiej samemu bo koszty O ) i udowadniasz jak jest cudownie choć nie jest
    Jak masz możesz mieć lepiej ( komfort kosztuje )

  4. #4104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wybacz,ale jesteś w wielkim błędzie. Nie mam 30% a 45-50% przy temp. powyżej zera i 45-38% przy temp od zera do -18oC.
    Jaka jest różnica w komforcie? O ile wyznacznikiem jest wilgotność? Żadna.
    Co do stężenia CO2 to też do 1000ppm.

    ps. przyznam że cena za ten komfort ,,powala".Za tą kasę zrobiłem wszystkie instalacje w domu.Fakt.Tymi ręcami,ale powala.

  5. #4105

    Domyślnie

    Sorki Nydar to Pyxis podawał że ma w zimie 32% wilgotności .
    Nie przesadzaj Nydar w tej cenie niektórzy wannę kupują lub TV .
    W zimie twoja WMG działa OK ale latem nie jest już tak różowo.
    PS sam wiele rzeczy zrobiłem tymi ręcami ale część rozwiązań wybrałem tzw.komercyjnych i nie żałuję.

  6. #4106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Oj tam .Oj tam.Nie gniewam się.Wanna kosztowała niby 9000PLN ,ale kpiłem dużo taniej ,bo zamówiłem za granicą. Takie ,,przesunięcie fazowe GWC"
    Minimalizuję koszty tam,gdzie tymi ręcami,a hulaj dusza gdzie nie potrafię tymi ręcami.
    Co do lata. Nie wiem,czy komfortem jest 26-27oC w domu gdy na zewnątrz przeszło 30-ci..Nie mam możliwości zamontowania markiz.W grę wchodzą jedynie zasłony rzymskie. Ale sosny od zachodniej strony za dwa lata osiągną optymalny wymiar i zachodzące słonko może mi skoczyć.

    ps. Znajomy Pan doktor mówi,że większa różnica temp. we wnętrzu i na zewnątrz jest niezdrowa.Nie wiem ,nie znam się,ale znajomi z klimą w autach ,z gilami latem chodzą.

  7. #4107

    Domyślnie

    Dlatego nie mam klimy w domu ( za duży ruch powietrza, chałas i przesuszanie powietrza ) ale miedzy innymi dzięki temu że mam to reku z GGWC, rolety, kilkadziesiąt ton betonu i ceramiki ( akulacja ) i możliwość chłodzenia podłogi PC PW miałem max.23 C.
    Rodzice w największe upały zeszłego lata praktycznie nie opuszczali domu - zero problemów ze zdrowiem , inni w ich wieku mocno odchorowali upały.
    PS, wanna za 9 tys spoko a reku za 11tys to fanaberia ??? Sorki ale tego nie kupuję.
    Komfort nie jest za darmo ale nie zamieniłbym się z tobą Nydar ( nawet jakbyś mi dopłacił ) wypasiona wanna za dobre reku . Ale de gustibus non est disputandum .

  8. #4108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wanna to luksus ,rozpusta,dowartościowanie własnego ego. Rekuperator za 11000PLN to tylko urządzenie techniczne do którego z kochaną nie wlezę.
    Można mieć podłogę z PCV i z desek bambusowych. Funkcja ta sama .
    Co się da własnymi ręcami ,by pofolgować w innych sprawach.Na wszystko nie starczyło niestety.

  9. #4109

    Domyślnie

    Nie kupuję tego Nydar , dla mnie moje reku to ( luksus, rozpusta,dowartościowanie własnego ego ) komfort którego twoje WGM nie jest w stanie zapewnić. A w wannie za 3000PLN czy 9000PLN ( jak nie wiesz ile która kosztowała ) wykąpiesz się tak samo. Tylko nie pisz Nydar że kupiłeś z hydromasażem ??? Jeśli tak to napisz ile razy odpalałeś, ile trwa czyszczenie i suszenie ustrojstwa ( z opowieści znajomych - sam nie mam wanna z hydro to jedna wielka pomyłka ) ale cóż jeden woli córkę drugi matkę

  10. #4110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dlatego nie mam klimy w domu ( za duży ruch powietrza, chałas i przesuszanie powietrza ) ale miedzy innymi dzięki temu że mam to reku z GGWC, rolety, kilkadziesiąt ton betonu i ceramiki ( akulacja ) i możliwość chłodzenia podłogi PC PW miałem max.23 C.
    Rodzice w największe upały zeszłego lata praktycznie nie opuszczali domu - zero problemów ze zdrowiem , inni w ich wieku mocno odchorowali upały.
    PS, wanna za 9 tys spoko a reku za 11tys to fanaberia ??? Sorki ale tego nie kupuję.
    Komfort nie jest za darmo ale nie zamieniłbym się z tobą Nydar ( nawet jakbyś mi dopłacił ) wypasiona wanna za dobre reku . Ale de gustibus non est disputandum .
    jakbym w taki za 11000 z obrotowym wymiennikiem mógł czasem wleżć i się pokręcić jak na karuzeli w wesołym miasteczku to nawet bym się nie zastanawiał, ale jak nie to po grzyba mnie toto?

  11. #4111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    To nie jest z hydromasażem .Ma kształt.I tyle .Ten kształt miał wg.mojego kochania wartość.Dla mnie i stara żeliwna by była ok. Ale cóż.Na fanaberie ,czy też podobno dobry gust trzeba zaoszczędzić w inny sposób.

  12. #4112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    jakbym w taki za 11000 z obrotowym wymiennikiem mógł czasem wleżć i się pokręcić jak na karuzeli w wesołym miasteczku to nawet bym się nie zastanawiał, ale jak nie to po grzyba mnie toto?
    Może coby pomarzyć aby kiedyś się pokręcić?

    Faceci to takie dziwne stworzenia. Oglądasz miskę,nieważne jaką i patrzysz na jej funkcję.W kiblu sprawdzasz fi odpływu. Kobitka sprawdza kształt całości .Dziwne.

  13. #4113

    Domyślnie

    Każdy ma inne priorytety tylko proszę Nydar nie pouczaj mnie więcej że moje reku jest drogie bo Ci będę tę wannę wypominał
    Wolę mieć komfort na co dzień niż fanaberie żony zaspokajać ale może jestem dziwny. PS - trochę żartuje- twoja kasa twój wybór mi nic do tego.

  14. #4114

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    jakbym w taki za 11000 z obrotowym wymiennikiem mógł czasem wleżć i się pokręcić jak na karuzeli w wesołym miasteczku to nawet bym się nie zastanawiał, ale jak nie to po grzyba mnie toto?
    Nie chcesz nie kupuj, nikt Ci nic nie nakaże. Wolnoć Tomku w swoim domku.
    Dla mnie było warto , dla Ciebie nie , każdy sam decyduje co jest dla niego istotne.
    PS audiofil wyda 10 tys za mb przewodu i powie że warto .

  15. #4115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie chcesz nie kupuj, nikt Ci nic nie nakaże. Wolnoć Tomku w swoim domku.
    Dla mnie było warto , dla Ciebie nie , każdy sam decyduje co jest dla niego istotne.
    PS audiofil wyda 10 tys za mb przewodu i powie że warto .
    Swięta Prawda - pełna zgoda

    To też spróbuj uwierzyć że nydarowa wentylacja daje mu komfort w domu taki, jakiego oczekuje

  16. #4116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem,ale nie pozwoliłem sobie na na pouczanie że twoje reku jest drogie,.Uśmiech jest uniwersalnym znakiem pokoju i tyle.
    Też bym takiej drogiej wanny nie kupił gdybym był kawalerem.A że wyszło jak wyszło i kształt podobno rewelacyjny ,to i jest.Nie będę ci opowiadał o innych kwestiach ,bo to nie ten temat,ale miałem ograniczoną ilość PLN na zaspokojenie potrzeb estetycznych i praktycznych(wentylacja).Stąd kombinacje aby było taniej dla potrzeb praktycznych,no i jestem domowym ,,bohaterem". Mikroskala ale przyjemna.

  17. #4117

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Swięta Prawda - pełna zgoda

    To też spróbuj uwierzyć że nydarowa wentylacja daje mu komfort w domu taki, jakiego oczekuje
    Przy ograniczonych środkach Nydar osiągnął to co mógł osiągnąć ( i chwała mu za to ) ale jak sam przyznaje do komfortu latem mu tych 3-4 C brakuje .
    Gentoonx wyluzuj nie napadam na Nydara , a poza tym to duży chłopiec i adwokata nie potrzebuje

  18. #4118
    Banned
    zybel

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    nie osiągnął, bo mu w okna słońce patrzyło. Ja mam od wschodu 12mb ogrodu zimowego krytego poliwęglanem i w zeszłe lato temperatura dochodziła do 45 stC. ale w pokojach z własnym nadmuchem z gwc i odbiorem z sufitu, oraz brakiem okien (taka chałupa) nie przekraczała 24.

  19. #4119

    Domyślnie

    A ile masz takich pokojów bez okien ?/? chyba nie wszystkie ?? ( bo to chyba schron jest a nie dom )?
    Ile miałeś w tych pokojach z oknami ? też 24 C?

  20. #4120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy ograniczonych środkach Nydar osiągnął to co mógł osiągnąć ( i chwała mu za to ) ale jak sam przyznaje do komfortu latem mu tych 3-4 C brakuje .
    Gentoonx wyluzuj nie napadam na Nydara , a poza tym to duży chłopiec i adwokata nie potrzebuje
    Nie mam takich zapędów, inny kierunek wykształcenia

    Dopowiem, że w swoim mam zaplanowaną WMG i to podbitą w PnB, tyle tylko że ja pamiętałem o oknach od południa i zachodu

Strona 206 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony