dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ile za doprowadzenie rury gazowej od skrzynki do domu? PILNE!!!

    W poniedziałek ekipa z gazowni będzie robić przyłącze gazowe, gazociąg jest na naszej działce między domem a ogrodzeniem.
    Mogą dodatkowo doprowadzić gaz od skrzynki w ogrodzeniu do domu, rzucili cenę 100zł /m z materiałem. Dużo to czy nie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Rura biegnie przez działkę, a nie w drodze? Inaczej - od rury /magistrali/ biegnącej przez działkę mają zrobić podłączenie do skrzynki w płocie i dopiero od niej z powrotem do domu?
    Czy w robotę wchodzą skrzynki, zawory odcinające, projekt i prace ziemne? Jaka jest długość instalacji?
    Samo położenie rury to koszt 15 - 20 zł/mb netto.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Rura biegnie przez działkę, a nie w drodze? Inaczej - od rury /magistrali/ biegnącej przez działkę mają zrobić podłączenie do skrzynki w płocie i dopiero od niej z powrotem do domu?
    Czy w robotę wchodzą skrzynki, zawory odcinające, projekt i prace ziemne? Jaka jest długość instalacji?
    Samo położenie rury to koszt 15 - 20 zł/mb netto.
    Rura z gazem leci przez naszą działkę, mniej więcej w połowie odległości między ogrodzeniam a domem, nie przez drogę. Ekipa w ramach opłaty przyłączeniowej robi odcinek od gazociągu do ogrodzenia i tam postawi skrzynkę.
    Dodatkowo w cenie 100zł za metr mogą nam zrobić odcinek od skrzynki do domu (czyli częściowo się wracając) i to połączyć z inst wewnętrzną domu. Instalację wewn mam zrobioną i wyprowadzoną na elewację frontową. Po ich stronie koparka i materiały.


    Czy to naprawdę kosztuje w granicach 100złza metr?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja za 38m od skrzynki w ogrodzeniu do domu, w tym jedno wejscie w kuchni drugie w kotlowni place 2600 z ich materialem

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Trudno ocenić "na odległość".
    W umowie z gazownią powinnaś mieć podane kto płaci np. za zawór odcinający w skrzynce w płocie. Czy potrzebna jest dodatkowa skrzynka i zawór na ścianie budynku /gdy powyżej 10m od skrzynki i zaworu w płocie/.
    Ten dodatkowy osprzęt wliczyli Ci do metrów instalacji
    Wiadomo - czym mniejszy zakres prac tym wyższa cena za mb. Dochodzi koparka, 2 - 3 ludzi, 3 - 4 godziny roboty.
    Jeśli to jest np. 15 m przewodu gazowego to przelicz, czy za 1 500 zł /minus materiały, projekt, kierownik budowy, formalności, uprawnienia dojazd/ chciałoby Ci się babrać.
    Jeśli to jest 50 m to trochę przesadzili rozliczając z mb. Wówczas poproś o szczegółowy kosztorys.

  6. #6

    Domyślnie

    Będzie jakieś 9-10 metrów, przy czym zaznaczam, że oni nie przyjeżdżają do mnie "ekstra", to będzie praca wykonana przy okazji budowy samego przyłącza gazowego, któe zleciła im gazownia.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Zdaję sobie z tego sprawę.
    Ile kosztuje położenie samej rury napisałem wcześniej.
    Wykonanie podłączenia zawór w ogrodzeniu - dom nie należy do obowiązku gazowni, możesz to zrobić prywatnie.
    Oni doskonale wiedzą, że jak zlecisz innej firmie takie podłączenie to zapłacisz w okolicach 1 000 zł. Chcą tyle samo .
    Ich zarobek to własnie to, że już są na miejscu.
    Chyba nie bardzo masz wybór. Spróbuj urwać stówkę.

    PS. Wykonywanie usług na rzecz zakładu gazowniczego nie przynosi kokosów.

  8. #8

    Domyślnie

    Mąż zagadał do gościa z tej ekipy, że chciałby się zmieścić w 800zł. Tamten ma się zastanowić - zobaczymy, co z tego wyjdzie...

    Trochę nas zdziwiło, że aż tyle to kosztuje

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Można do tematu podejść z większą dozą optymizmu.

    "Mam szczęście, że rura główna nie przebiega 50 m od domu"

  10. #10

    Domyślnie

    Uwierz mi, że się cieszę

    Stanęło na 800zł, chłop wyliczył, że będzie tego 9,5 metra. Rozumiem, że mam uznać to za dobrą cenę?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Chyba nie bardzo masz wybór. Przecie nie będziesz teraz szukać ekipy co by zaoszczędzić jeszcze 100 zł.
    Adamowifcb zrobili za 68,50 zł/mb, ale miał 38 m, Tobie za 84 zł/mb ale tylko 9,5 m. Ja bym zasnął spokojnie.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    a co wchodzi w zakres prac?
    -kierownik budowy, dziennik budowy, odbiór powykonawczy, jw skrzynka, zawory?
    Ile PGNiG ma Ci zwrócić/zapłacić za pobudowanie sieci przed płotem, co masz w umowie?/
    Oferta na moją działkę za 3m od gazociągu do płota=2 tys netto;
    od płota do budynku 14m ze skrzynką, materiałami, robocizną, kierownikiem, dziennikiem budowy, odbiorem powykonawczym[, instalacją stalową wewnątrz w dwu punktach plus piec z zaworami=2400 netto.
    PGNiG ma mi zwrócić za pobudowanie 3m przyłącza 2600zł brutto.

    QUOTE=.:migotka:.;6398037]Uwierz mi, że się cieszę

    [Stanęło na 800zł, chłop wyliczył, że będzie tego 9,5 metra. Rozumiem, że mam uznać to za dobrą cenę?[/QUOTE]
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony