dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Strop pod tarasem - czy musi być monolityczny czy może być w sytemie teriva.

    Dzień Dobry.
    Przeglądam projekt jaki otrzymałem od swojego projektanta i widzę, że strop nad garażem, gdzie ma być taras(albo i nie) jest monolityczny. W domu jest teriva. Czy nie można zrobić nad garażem też terivy? Wymiary garażu(tarasu) - 4,8 X 6,8. Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Projektant usiłując jakoś tam zmieścić stropodach użytkowy /taras/
    w wysokości stropu - spróbował zaoszczędzić wysokości na różnicy pomiędzy terrivą o płytą żelbetową.
    Chwała mu za to, ale i tak wieszczę że po kilku latach eksploatacji i różnych tam takich problemach z soplami w zimie
    i przeciekami zakończy się to położeniem na tarasie 30 cm wełny i budową daszku...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Chwała mu za to, ale i tak wieszczę że po kilku latach eksploatacji i różnych tam takich problemach z soplami w zimie
    i przeciekami zakończy się to położeniem na tarasie 30 cm wełny i budową daszku...
    W projekcie mam garaż z płaskim dachem i tak musi to zostać. Jeżeli się dobrze wykona izolację to przecieków nie powinno być. Bo czy każdy taras czy płaski dach to od razu przecieki?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel___z Zobacz post
    W projekcie mam garaż z płaskim dachem i tak musi to zostać. Jeżeli się dobrze wykona izolację to przecieków nie powinno być. Bo czy każdy taras czy płaski dach to od razu przecieki?
    Pozdrawiam.
    Jeszcze raz powoli.
    Proszę odróżnić płaski dach od stropodachu użytkowego na który się wychodzi z "mieszkania".
    Problem zmieszczenia wszystkich warstw izolacji wodnych i termicznych w grubości stropu - oczywiście przy naszym klimacie bo w jakiejś tam Arabii Saudyjskiej ten problem jest chyba mniejszy - jest delikatnie mówiąc "trudny"...

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Wszystko jasne. Poprosiłem projektanta o zmianę na terivę. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony