dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki8l Zobacz post
    A czy mógłbyś napisać jaka to konkretnie firma? Ja również zdecydowałem się na okna Vetrex i właśnie ekipa z Wrocławia, z Borowskiej, będzie mi okna montować. U mnie ma być montaż ciepły z wysunięciem okna 3cm w ocieplenie. Rolety Intermo na XPSie 3cm.
    Jaki model okien ? V90 ? Dopytaj się jak oni chcą te okna wysunąć o 3 cm ? standardowa listwa to uniemożliwia, trzeba stosować inną listwę i ciekawy jestem czy to uwzględnili ?

    Jak planują wykonać warstwę zewnętrzną "montażu ciepłego" przy wysuniętych oknach o 3 cm ?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    HST będzie montowany ponownie (przez inną ekipę)
    Tylko niech podmurują niżej, przewidzą poszerzenie które jest fabrycznie montowane i za nie zapłaciłeś.

  3. #63

    Domyślnie

    Zdemontowano okno HST, zrobiono podmurówkę z isomura 24cm tak jak powinno być od początku. Wydaje się, że wszystko jest OK, ale okno trochę ciężko chodzi, a może tak ma chodzić? Muszę porównać z innymi oknami. Może ktoś mieszka za południową granicą Wrocławia i zaprosiłby mnie na chwilkę do swego okna przesuwnego HST?

  4. #64

    Domyślnie

    Jaki jest wymiar skrzydeł w tym HST ? 3 szyby ? może to kwestia ciężaru skrzydła, który trzeba jednak z miejsca ruszyć własnymi siłami ? chyba, ze słychać jakieś szuranie w trakcie przesuwania w górnej części ?

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Skąd wy bierzecie te ekipy? Wygląda to tak jakby przy nawale pracy były z łapanki. Być może mnie się tylko udało ale na montaż jak i ekipę na razie złego słowa nie dam powiedzieć:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6131959
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #66

    Domyślnie

    Na czym masz osadzone te parapety styropianowe ? Pytam gdyż zastanawia mnie zastosowanie taśmy do montażu warstwowego od spodu tego parapetu

    Oraz pytanie przy okazji do Michała. Czy przyszywanie tych taśm zszywkami do muru to dopuszczalne rozwiązanie ? Coraz częściej spotykam takie połączenie tych taśm z murem
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 08-10-2013 o 11:32

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Parapet jest na kleju illbrucka do XPS-a a taśma od spodu gratis. Tęż mam zszywki ale tylko dlatego ze ocieplenie będzie robione w przyszłym roku. Przy zszywaniu bardzo uważali aby nie dziurawić samej taśmy tylko szyć w miejscu gdzie jest pasek butylu. Miałem kombinować z zabezpieczeniem taśm ale doszedłem do wniosku że lepiej zrobić węgarki i mieć sprawę z głowy. Właśnie jutro się za nie biorę.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 08-10-2013 o 11:44
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jaki jest wymiar skrzydeł w tym HST ? 3 szyby ? może to kwestia ciężaru skrzydła, który trzeba jednak z miejsca ruszyć własnymi siłami ? chyba, ze słychać jakieś szuranie w trakcie przesuwania w górnej części ?
    Okno ma szer. 360x240 (otwór w świetle) -samo okno ma mniej o luzy montażowe. Dzielone jest /2 - lewe skrzydło ruchome - suwane.
    Pakiet 3 szybowy (PAK.4) - waga okna z umowy 304 kg.
    W innym wątku na forum czytałem, że powinno się otwierać paluszkiem po podaniu sporej siły na początku. Niestety u mnie daje cały czas spory opór.
    Chyba, że ja jestem taki słabowity?

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Okno ma szer. 360x240 (otwór w świetle) -samo okno ma mniej o luzy montażowe. Dzielone jest /2 - lewe skrzydło ruchome - suwane.
    Pakiet 3 szybowy (PAK.4) - waga okna z umowy 304 kg.
    W innym wątku na forum czytałem, że powinno się otwierać paluszkiem po podaniu sporej siły na początku. Niestety u mnie daje cały czas spory opór.
    Chyba, że ja jestem taki słabowity?
    niestety konstrukcja hsa jest tak samo prosta jak skomplikowany jest jego montaż, a może lepiej powiedzieć wielce wymagający, każde odstępstwo od poziomu i pionu, brak podparcia po całości itp itd skutkuje problemami w jego pracy, naprawdę dobrze zamontowany hsik sunie sam

    Pozdrawiam

  10. #70

    Domyślnie

    tylko trzeba te 300 kilo ruszyć z miejsca i niestety zawsze będzie to wymagało siły

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Okno ma szer. 360x240 (otwór w świetle) -samo okno ma mniej o luzy montażowe. Dzielone jest /2 - lewe skrzydło ruchome - suwane.
    Pakiet 3 szybowy (PAK.4) - waga okna z umowy 304 kg.
    W innym wątku na forum czytałem, że powinno się otwierać paluszkiem po podaniu sporej siły na początku. Niestety u mnie daje cały czas spory opór.
    Chyba, że ja jestem taki słabowity?
    Co do siły jakiej trzeba użyć do otwarcia takiego HST wypowiem się już niebawem (pod koniec października).
    Zdziwiła mnie natomiast waga HST, u mnie wymiar 351cm x 235cm + 10cm poszerzenia ważą 510kg (również 3 szyby: 6x12x6x14x6

  12. #72

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Co do siły jakiej trzeba użyć do otwarcia takiego HST wypowiem się już niebawem (pod koniec października).
    Zdziwiła mnie natomiast waga HST, u mnie wymiar 351cm x 235cm + 10cm poszerzenia ważą 510kg (również 3 szyby: 6x12x6x14x6
    hmmm dziwne wagi faktycznie na ofercie JerzyR na moje to szyba tyle waży zakładając 2,5kg m2 o grubości 1mm - 3x6mm = 18 x 2,5 = 45 kg x 3,33m2 = 150 kg x 2 szt = 300 kg a gdzie waga reszty konstrukcji ? a może szyby na 4mm ?


    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Skąd wynika taki dobry współczynnik Uw dla tego HS-a? 0,91? przy szybach 0.6, liczone są również szyby 4mm tak wynika z opisu technicznego, wydaje mi się że powinny być 6mm, spytaj sprzedawcę jaką mają powierzchnię

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Skąd wynika taki dobry współczynnik Uw dla tego HS-a? 0,91? przy szybach 0.6, liczone są również szyby 4mm tak wynika z opisu technicznego, wydaje mi się że powinny być 6mm, spytaj sprzedawcę jaką mają powierzchnię
    jutro zrobię zdjęcie naklejce na szybie to można będzie zobaczyć jakie szklenie jest faktycznie.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Na ofercie masz wszystkie parametry: szyba Ug=0,6 pakiet na szybach 4mm, wymiar szyby 1600x2075mm (3,32m2)

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kallkulator77

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-007
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kliny to najlepiej klina przyjmować rano ale ważne żeby nie przesadzić

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    Na ofercie masz wszystkie parametry: szyba Ug=0,6 pakiet na szybach 4mm, wymiar szyby 1600x2075mm (3,32m2)
    Maksymalna powierzchnia szyb 4mm to 3,35, a więc na granicy, ale prawidłowo

  19. #79

    Domyślnie

    Niestety naklejki na szybach już nie ma - ktoś odkleił. Miałem dzisiaj gościa na budowie, który stwierdził, że mój HS lekko chodzi...

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jaki model okien ? V90 ? Dopytaj się jak oni chcą te okna wysunąć o 3 cm ? standardowa listwa to uniemożliwia, trzeba stosować inną listwę i ciekawy jestem czy to uwzględnili ?

    Jak planują wykonać warstwę zewnętrzną "montażu ciepłego" przy wysuniętych oknach o 3 cm ?
    Ja już jestem po montażu. Wygląda to tak: wnęki obrobione 1cm XPSem i na to klej z siatką żeby było równiutko. Pod oknem ciepły parapet, pomiędzy taśma rozprężna. Od wewnątrz folia paroizolacyjna przyklejona do wnęki a od zewnątrz paroprzepuszczalna przyklejona do XPSa, z którego mam zrobioną konsolę dookoła wnęki o grubości 3cm - właśnie o te 3 cm mam wysunięte okna. Między oknem a wnęką oczywiście pianka. Rolety intermo wiszą na XPSie, a dodatkowo nadproża mam prefabrykowane, złożone z 3 belek o szerokości 7cm i pomiędzy nimi mam wstawione dodatkowo 3cm XPSa. Przygotuje rysunek aby to zobrazować
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony