dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie niski próg w oknie tarasowym od strony gdzie często zacina deszcz - montować czy nie?

    Witam,
    mam taki dylemat:
    Okno tarasowe od zachodu, otwierane tradycyjnie, ruchomy słupek, profil VEKA PERFECTLINE AD, trzyszybowe. Szerokosc 1,8 m, wysokość 2,10 m.
    Taras nie jest zadaszony. Tak naprawde nie wiem czy tam bedzie taras czy tylko takie schodki za oknem i zejscie 1 metr nizej do poziomu ogrodu.
    Zamówilem niski próg i wczoraj ogladalem cos podobnego u kolegi, ale tam chyba był popelniony blad montazowy, bo u niego ten niski prog pracuje kiedy sie na niego stąpa i widac jak sie odkształca. Generalnie kolega nie poleca.

    Mam jeszcze możliwość odkrecenia tego i wybrania progu tradycyjnego.
    Dodatkowo jest jeszcze jedna kwestia: okono od zachodu i wiem ze ta sciana jest czesto mokra, bo od tej strony zacina, a niski prog ma jedną uszczelkę (tradycyjny ma dwie) i boję się czy takie cos bedzie wystarczająco szczelne? Moze ktos potwierdzić lub zaprzeczyć? I jeszcze jedno, czy niski próg jest tak samo szczelny na podmuchy wiatru jak wysoki?
    pozostałe zalety i wady znam: czyli latwiej przejsc przez niski

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno tradycyjny próg (czyli profil ramy) jest lepszym rozwiązaniem - ma dwie uszczelki i przemyślany system odwodnienia.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał talar Zobacz post
    ....bo u niego ten niski prog pracuje kiedy sie na niego stąpa i widac jak sie odkształca. ...
    Ewidentny błąd montażowy, niski próg MUSI być w połączeniu z co najmniej jednym poszerzeniem ze wzmocnieniem. Próg nie ma prawa się uginać czy w jakikolwiek inny sposób pracować. Tylko wtedy jest szansa że całość się nie rozsypie po latach i gwarancja szczelności - i tak słabszej w przypadku niskiego progu w takich drzwiach, niestety jedna uszczelka to za mało na dzisiejsze czasy

  4. #4

    Domyślnie

    No to pozostaje mi pogodzić się z faktem unoszenia wyżej nóg i zamówić tradycyjny próg Dzięki za rady. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    niski próg i tak ma próg 2 cm zamiast 6 - jest sens walczyć o 4 cm by później mieć kłopoty ? Poza tym, taki próg jest za dodatkową dopłatą
    Więc masz, zimniej, mniej szczelnie, nogę i tak unieść musisz i jeszcze za to wszystko musisz dodatkowo zapłacić - nieźle wykombinowane

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.127

    Domyślnie

    Tu chyba się wszyscy zgadzamy - niski próg to w większości przypadków jest słabszy niż klasyczny i jeśli ktoś faktycznie nie jest skazany na jeżdżenie po nim wózkiem to ten dodatek jest taki sobie. Trzeba brać margines na kompromis pomiędzy energooszczędnością a funkcjonalnością.

  7. #7

    Domyślnie

    Fin, nie w większości wypadków, niski próg jest gorszy pod każdym od rozwiązania klasycznego i jedynym wytłumaczeniem jego stosowani jest wyższa konieczność np. osoba poruszająca się na wózku
    Jest możliwe prawidłowe jego zamontowanie ale to już musi być na etapie pomiarów i uzgodnień poziomu posadzki.
    Niestety, mało jest takich którzy tak robią

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tu chyba się wszyscy zgadzamy - niski próg to w większości przypadków jest słabszy niż klasyczny i jeśli ktoś faktycznie nie jest skazany na jeżdżenie po nim wózkiem to ten dodatek jest taki sobie. Trzeba brać margines na kompromis pomiędzy energooszczędnością a funkcjonalnością.
    No to i ja się zgodzę z przedmówcami
    Można się jeszcze pokusić o takie rozwiązanie np kiedy następuje montaż w pomieszczeniu - jak to ostatnio słyszałem, że klient sobie zażyczył takie właśnie drzwi między kuchnią a spiżarnią - nie pytajcie nie wiem dlaczego tak właśnie.
    Inne zastosowanie np przejście z domu do ogrodu zimowego.

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Zamówienie zmienione. Dziękuję za udział w dyskusji

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał talar Zobacz post
    Zamówienie zmienione. Dziękuję za udział w dyskusji
    ooooo i tak powinien się kończyć każdy wątek

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony