dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie Piła stołowa

    Witajcie..
    potrzebuję kupić piłę stołową..
    wstępnie wybrałem dwa modele dostępne np. w castoramie:
    dedra 7726 http://www.castorama.pl/katalog-prod...ra-2200-w.html
    lub:
    dedra 7704 http://www.castorama.pl/katalog-prod...za-250-mm.html
    obie kosztują praktycznie tyle samo, te modele to solidna chińszczyzna.. na boscha czy co droższego szkoda mi kasy..
    który z tych dwóch modeli byście wybrali..

    ewentualnie czy są argumenty za ukośnicą (jakąś do 700zł)?
    mam już pilarkę, wyżynarkę itp. a przydałoby się coś czym mogę docić wygodnie i powtarzalnie deski czy listwy..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #2

    Domyślnie

    zobacz PILARKA STOŁOWA METABO , osobiście mam TKHS 315 C 2,8 DNB , są również na 230 V , polecam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    fajna, tylko dwa prawie razy droższa.. ja celuję tak do 800zł ta pilarka już sporo ponad 1200..
    do prac typowo domowych trochę za bogata mi się wydaje..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 01-04-2014 o 21:42
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał mietek440 Zobacz post
    zobacz PILARKA STOŁOWA METABO , osobiście mam TKHS 315 C 2,8 DNB , są również na 230 V , polecam
    A możesz napisać o niej coś więcej, czym ona się różni od dajmy na to tej pierwszej dedry? Wiem, że producentem, jeden markowy, drugi tani chińczyk, ale czy za tym idą też inne funkcje, konstrukcja... Bo szczerze mówiąc, na podstawie samego zdjęcia oceniając, nie widzę szczególnych różnic, konstrukcja niemal identyczna.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    obie te dedry widziałem na żywo w castoramie.. i przynajmniej jeśli chodzi o konstrukcję to nie ma się co przyczepić bardzo.. stabilnie stoją, blaty solidnie się trzymają.. a i cena nienajgorsza.. nie wiem jak z częściami ruchomymi ale podejrzewam że też dadzą radę.. no i kastorama nie wybrzydza z gwarancją jakby co..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #6

    Domyślnie

    Przed zakupem oglądałem jakąś Dedrę z silnikiem niby 3400 W 400 V , interesowała mnie tylko na siłę . Dedra posiada boczy blat w standardzie którego nie ma w metabo ,można go go dokupić tyle że za drogo chcą - 600 zł za kawałem blachy , pasuje z dedry kosztuje grosze , obie mają dodatkowy blat wydłużający blat pilarki , metabo ma solidniejsze nogi , dedra ma je zwężone na dole . Miałem takie nogi w obrabiarce Dyma do których były dokręcone kółka jak w pilarce , po jakimś czasie skręciły się - były zbyt wiotkie , z tymże dyma waży 100 kg , blat w dedrze jest malowany więc po jakimś czasie będzie rdzewiał , w metabo jest ocynkowany , metabo ma 3 lata gwarancji , swoją na allegro kupiłem za 1200 z groszami , czytałem że w dedrze gnie się po jakimś czasie oś na której jest zamocowana tarcza
    Ostatnio edytowane przez mietek440 ; 02-04-2014 o 17:45

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dzisiaj byłem w takim sklepie stacjonarnym gdzie kupiłem juz trochę elektronarzędzi i zaproponowano mi jeszcze takie cos:
    http://www.megamajster.pl/pilarka-st...25hg.php?off=5
    to w zasadzie dwa w jednym - ukośnica i piła stołowa.. i zastanawiam się poważnie czy tego nie kupić..
    z tego co sprzedawca mówił to póki co sprzedali 3 takie i na razie nie wróciły a to już dobrze
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #8

    Domyślnie

    jak planujesz przeciąć tym deskę wzdłuż ? to się nadaje tylko do cięcia poprzecznego

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to właśnie cwane urządzenie - popatrz co ma od góry..
    do domowych prac powinno się nadać
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Stare przysłowie pszczół mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego i obawiam się, że tutaj ono dość dobrze pasuje. Istotnym elementem piły stolikowej jest stolik właśnie, powinien być duży i z możliwością wygodnego ustawiania przykładnicy, w jak najszerszym zakresie. Tu stolik jest zdaje się symboliczny, więc piła będzie tak czy tak raczej do cięcia deseczek, przeciętnej meblowej formatki już na tym nie przytniesz. Możliwości ustawienia piły pod kątem względem stolika też zdaje się nie ma.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony