dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 190
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 3789
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Mało czy dużo? Dla mnie było ważne,
    aby działało na moim terenie.
    Mamy wysoki poziom wód gruntowych i
    mało przepuszczalny grunt.
    Dlatego zdecydowałem się na sprawdzone
    w naszej okolicy oczyszczalnie.
    Mogłem jeszcze wybrać szambo i poczekać na kanalizację,
    lecz zrobienie dobrego szczelnego szamba też kosztuje,
    a do tego co miesięczne koszty wywozu.
    Patrząc na sąsiadów, którym wody gruntowe napełniają
    szamba i muszą płacić za wywóz...-
    uważam, że wybrałem dobre rozwiązanie.
    Poziom wód grundowych nie ma wpływu na działanie oczyszczalni a jedynie na pozbywanie się oczyszczonych ścieków. Czym innym jes działanie oczyszczalni a czym innym pozbywaniem się oczyszczonych ścieków.

  2. #982

    Domyślnie

    Zgoda,ale kolega doMIN_83 ma podobne warunki do moich.
    Dlatego uważam, że na takich terenach,
    lepiej nie montować oczyszczalni z drenażem rozsączającym.
    Ma przecież rów,
    do którego może odprowadzić oczyszczone ścieki.
    Po co ryć pół działki?

  3. #983
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    WItam,

    Ja również stoję przed wyborem oczyszczalni ścieków dla swojego domu. Na ten moment mam dwie oferty (Sotralentz Epurbloc 2000 oraz Halson , ). Cena obu ofert mniej więcej podobna, tj koło 10k. Jako, że nie mam zbyt dużego pojęcia o tym temacie, to pytanie do Was, co brac? Oczyszczalnię planuję na 4 osoby. Z mojego punktu widzenia nie ma znaczenia jak ta oszyszczalnai będzie działała. Po prostu ma działać i spełniać swoje zadanie. Dodatkowo dobrze by było gdyby eksploatacja nie była kosztowna (pompy, napowietrzacze itp. wynalazki). Odprowadzenie ścieków może się odbywać zarówno do studni chłonnej jak i przez drenaż rozsączający.

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Poszperałem trochę i znalazłem:
    Traidenis - 7700 zł ale nie wiem dokładnie za jaką oczyszczalnie, jutro zadzwonie: http://allegro.pl/przydomowa-oczyszc...tml#tabsAnchor

    Feliksnavis - szukam i nie znajde chyba poniżej 8 000

    A co sądzicie o takich oczyszczalniach?

    Ekosystem - 6200 zł http://allegro.pl/biologiczna-oczysz...098506997.html

    Bio Hero - 5600 zł - http://www.eko-sum.pl/index.php?goto...zyszczalni_bio

    Może macie jakieś inne propozycje najlepiej z województwa wielkopolskiego lub z darmowym transportem Niestety gmina tam gdzie się buduję na razie nie ma w planach dofinansowywać oczyszczalnie. Pozdrawiam
    Ciekawe czy to są ceny brutto czy netto?

    Jeśli chodzi o ceny , to różnie to może wyglądać. Mnie AT8 w 2009 z robocizną kosztowała z dodatkowym zbiornikiem 1000l i studnią chłonną ponad 15 tysięcy zł. Fakt że potem odzyskałem różnicę w wacie i dostałem coś dofinansowania z ekologii urzędu miasta. Dlatego pytam się czy te ceny są netto czy brutto, bo moja oczyszczalnia kosztowała 7900 zł netto.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 31-03-2014 o 19:16

  5. #985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Ciekawe czy to są ceny brutto czy netto?
    Wszystkie ceny które tu opisuje są cenami brutto. Bio Hero ma transport wliczony a reszta nie wiem..Dowiem się

    Poziom wód gruntowych mam dość wysoki wiec nawet wykopanie i położenie pakietów rozsączających nie ma sensu. Kanalizacja będzie dopiero za 8 lat prawdopodobnie wiec raczej mi się opłaca zainwestować więcej pieniędzy w oczyszczalnie niż w szambo betonowe. Znacie jeszcze jakieś tanie firmy, mogą być podróby

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post

    Poziom wód gruntowych mam dość wysoki wiec nawet wykopanie i położenie pakietów rozsączających nie ma sensu. Kanalizacja będzie dopiero za 8 lat prawdopodobnie wiec raczej mi się opłaca zainwestować więcej pieniędzy w oczyszczalnie niż w szambo betonowe.
    Dobrze kombinujesz, gdybyś nawet za 4-5 lat miał zrezygnować z oczyszczalni na rzecz kanalizy,
    to i tak wyjdzie taniej niż użytkowanie szamba.
    W takim wypadku wybieraj najmniej inwazyjny system.
    Po co orać działkę.

    Zapewniam Cię jeżeli będziesz miał dobrze działający system oczyszczalni,
    nie będziesz tęsknił do kanalizy.
    W domu zużywasz dużo więcej wody niż w blokach
    (Często są dwie łazienki duża wanna,itp.
    mycie kostki i samochodów,podlewanie trawy,itd.)
    a mając oczyszczalnie płacisz taniej za wodę.
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 01-04-2014 o 08:59

  7. #987
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy2000

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    mam krótkie pytnie co wybrać:
    actibloca czy bio-hybryde?

  8. #988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Dobrze kombinujesz, gdybyś nawet za 4-5 lat miał zrezygnować z oczyszczalni na rzecz kanalizy,
    to i tak wyjdzie taniej niż użytkowanie szamba.
    W takim wypadku wybieraj najmniej inwazyjny system.
    Po co orać działkę.
    Jestem takiego samego zdania co do orania działki to jeszcze mogę sobie na to pozwolić bo to plac budowy, na razie mi nie szkoda Ale pożniej to byłby już problem.

    Zastanawiam się nad tą Bio Hero cena najniższa a i budżet na to mam ograniczony. Ciekawe jak daleko mogę ją ustawić od domu (im dalej tym lepiej) i jak wygląda dokładny montaż. Dowiem się i dam znać..

    Ma ktoś może taką oczyszczalnie? czy warto?

    Pozdrawiam

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Dobrze kombinujesz, gdybyś nawet za 4-5 lat miał zrezygnować z oczyszczalni na rzecz kanalizy,
    to i tak wyjdzie taniej niż użytkowanie szamba.
    W takim wypadku wybieraj najmniej inwazyjny system.
    Po co orać działkę.

    Zapewniam Cię jeżeli będziesz miał dobrze działający system oczyszczalni,
    nie będziesz tęsknił do kanalizy.
    W domu zużywasz dużo więcej wody niż w blokach
    (Często są dwie łazienki duża wanna,itp.
    mycie kostki i samochodów,podlewanie trawy,itd.)
    a mając oczyszczalnie płacisz taniej za wodę.
    Na wodę do celów gospodarczych zakłada się podlicznik

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Jestem takiego samego zdania co do orania działki to jeszcze mogę sobie na to pozwolić bo to plac budowy, na razie mi nie szkoda Ale pożniej to byłby już problem.

    Zastanawiam się nad tą Bio Hero cena najniższa a i budżet na to mam ograniczony. Ciekawe jak daleko mogę ją ustawić od domu (im dalej tym lepiej) i jak wygląda dokładny montaż. Dowiem się i dam znać..

    Ma ktoś może taką oczyszczalnie? czy warto?

    Pozdrawiam
    Im dalej od domu montujesz oczyszczalnię tym głębiej będzie ona posadowiona wynika to oczywiście ze spadku jaki musi mieć rura kanalizacyjna.

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Ok.17tysia to chora kasa.
    Ja zapłaciłem bez dofinansowania 11
    A co maja powiedziec w Gminie Kołaki Kościelne, gdzie zamontowanie oczyszczalni Sotralentz kosztuje 20 tys. pln bez kilku złotych?
    To jest cena hurtowa dla około 300 sztuk oczyszczalni. Nie chce wiedzieć, ile kosztuje w takim razie jedna sztuka w detalu. 50 tysięcy?

    witam ponownie i przepraszam za dlugą nieobecność.
    Mam kilka uwag do wypowiedzi szanownych przedmówców.

    Z żywym zaciekawieniem przeczytałem wypowiedź Pana Artura Stadnika nt dokumentów innych firm (tutaj - firmy EKO-SUM) względem dokumentów (raportów z badań) oczyszczalni BIO DUO...
    Zatem podchwytliwe pytanie - czy to prawda, że komplet badań (zgodnych z normą PN EN 12566-3+A1:2009) dla oczyszczalni BIO DUO zrobiliście Państwo dopiero w październiku 2013 roku?

    A sprzedaż oczyszczalni na podstawie AT (aprobaty technicznej) jest w Polsce nielegalna (pisze Pan o BU0,6, rozumiem to jako BIO UNO 0,6) . Norma PN EN 12566-3+A1:2009 jest normą zharmonizowaną i dotyczy wszystkich oczyszczalni do 50 RLM. No, chyba że uważa Pan oczyszczalnię BIO UNO 0,6 za oczyszczalnię przeznaczoną dla więcej niz 50 RLM... ?

    pozdrawiam
    Padre

    ps. dyskusja jako żywo zaczyna się rozwijać jak w powieści Agathy Christie, oj zaczyna

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Jestem takiego samego zdania co do orania działki to jeszcze mogę sobie na to pozwolić bo to plac budowy, na razie mi nie szkoda Ale pożniej to byłby już problem.

    Pozdrawiam
    Z tą kanalizacją bywa różnie.
    U mnie jest w głównej ulicy i w mojej też miała być lecz jak w gminie stwierdzili ,
    na razie jest zbyt mało domów, musicie poczekać jak powstanie więcej.

    Może się okazać, że będziesz musiał korzystać z oczyszczalni dłużej,
    niż te zakładane 8 lat
    Oczyszczalnia rozsączająca na mokrym terenie musi mieć złoże w nasypie.
    Z tego co słyszałem trzeba mieć na uwadze wymianę tego złoża co jakiś czas.
    (występuje w nim ostateczne oczyszczanie i się zamula)
    Pomyśl też o tym.
    Czy do wykończonego ogrodu też tak łatwo będzie Ci wpuścić koparkę?

    Pozdrawiam

  13. #993

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Na wodę do celów gospodarczych zakłada się podlicznik
    Tak i możesz się z niego rozliczać tylko kilka m-cy w roku.
    A czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami?
    Tak czy inaczej przyznasz chyba, że w domu zużywa się więcej wody?
    W blokach w małej łazience miałem tylko prysznic.
    W domu jest jeszcze duża wanna, która mocno podnosi zużycie wody,
    a to jest liczone ze ściekami.

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Tak i możesz się z niego rozliczać tylko kilka m-cy w roku.
    A czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami?
    Tak czy inaczej przyznasz chyba, że w domu zużywa się więcej wody?
    W blokach w małej łazience miałem tylko prysznic.
    W domu jest jeszcze duża wanna, która mocno podnosi zużycie wody,
    a to jest liczone ze ściekami.
    Przeważnie wodę rozlicza się kwartalnie więc podlicznik na wodę użytkową można jak najbardziej. Co do zużycie to nie widzę specjalnie różnicy dom/ mieszkanie przynajmniej w moim wykonaniu (i tu i tu mam wannę)
    Koszt dodatkowego podlicznika żaden w porównaniu z płaceniem za podlewanie ogródka jak za branie prysznica.

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Z tą kanalizacją bywa różnie.
    U mnie jest w głównej ulicy i w mojej też miała być lecz jak w gminie stwierdzili ,
    na razie jest zbyt mało domów, musicie poczekać jak powstanie więcej.

    Może się okazać, że będziesz musiał korzystać z oczyszczalni dłużej,
    niż te zakładane 8 lat
    Oczyszczalnia rozsączająca na mokrym terenie musi mieć złoże w nasypie.
    Z tego co słyszałem trzeba mieć na uwadze wymianę tego złoża co jakiś czas.
    (występuje w nim ostateczne oczyszczanie i się zamula)
    Pomyśl też o tym.
    Czy do wykończonego ogrodu też tak łatwo będzie Ci wpuścić koparkę?

    Pozdrawiam
    wymiana złoża przy rozsączaniu? to tylko przy drenażowej, przy biologicznej nie ma takiej potrzeby.

  16. #996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Przy okazji tematu złoża w nasypie mam dwa pytania:
    1) jakie powinny być wymiary takiego złoża dla oczyszczalni biologicznej dla 4-5 osób?
    2) jaka może być minimalna, bezpieczna odległość złoża od budynku? (nie wiem czy liczy się odległość od rur drenażowych czy jakoś inaczej?

  17. #997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał_ZG

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,

    Podobnie jak większość tu "zachodzących" poszukuję oczyszczalni do swojego domku i ostatecznie zastanawiam się nad BioPura4 firmy Kingspan. Nie będę ukrywał, że bardzo pozytywne wrażenie robi na mnie wykonanie całości - solidne i chyba przemyślane. Miałem okazję porównać z Bio-Hybrydą 2500 i niebo a ziemia, chociaż nie chcę pod względem funkcjonalności ujmować produktowi EkoPol. Wiem, że i tak sprzęt będzie w ziemi ale... jak się płaci takie pieniądze to dobrze wiedzieć, że producent chociaż się przykłada. Dodatkowo kilka danych bardziej technicznych i bardzo proszę stałych bywalców o ocenę ich w porównaniu do znanych im oczyszczalni:

    1) Pojemność 2000 l (trochę mało, ale u mnie 3 osoby więc...)
    2) ChZT: 90,6% (67mg/l), BZT5: 94,4% (20mg/l), Zawiesina: 92,7% (30mg/l), NH4: 99,0% (0,4mg/l). Certyfikat znalazłem na stronie:

    http://tigerekogroup.com/wp-content/...es-BioPura.pdf

    3) Rodzaj - złoże zatopione. Dwie komory reakcyjne, a więc i dwa dyfuzory rurowe. Na szczęście bardzo dobre dojście i łatwo demontowalne.
    4) Gwarancja: 20 lat na zbiornik, 2 lata na pompę. Można samemu montować i samemu serwisować.
    5) Cena: 8800 PLN brutto

    Niestety nie ma chyba wielu użytkowników tej oczyszczalni i ciężko znaleźć "praktyczne" informacje

    Podrawiam

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał sham4n Zobacz post
    Przy okazji tematu złoża w nasypie mam dwa pytania:
    1) jakie powinny być wymiary takiego złoża dla oczyszczalni biologicznej dla 4-5 osób?
    2) jaka może być minimalna, bezpieczna odległość złoża od budynku? (nie wiem czy liczy się odległość od rur drenażowych czy jakoś inaczej?
    W biologicznej w ogóle nie potrzeba budować "złoża" tylko odprowadzić ścieki oczyszczone do gruntu. Skoro pytasz o nasyp, to zrób go na tyle przepuszczalny, żeby wystarczyła studnia chłonna.
    ad. 2/ tak, żeby ci nie zalewało domu. Skoro masz mieć nasyp, to znaczy, że woda gruntowa jest wysoko? A więc pewnie i tak masz drenaż opaskowy, który w razie czego cię zabezpieczy. Z oczyszczalni codziennie wypływa kilkaset litrów, porządna ulewa podleje ci dom kilkoma metrami sześc. Dobry drenaż musi być.

  19. #999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    Witam,
    ... a więc i dwa dyfuzory rurowe. Na szczęście bardzo dobre dojście i łatwo demontowalne.
    Witajcie, jestem od niedawna posiadaczem Bio-Hybrydy (w trakcie montażu). Chciałbym się podzielić pewną informacją odnośnie dyfuzora w tejże oczyszczalni. Jak już wiadomo jest on umocowany na stałe, dwiema opaskami plastikowymi do dna oczyszczalni, co może (i słusznie) zniechęcać do jej zakupu, a już na pewno jest jakąś zagwostką co będzie gdyby dyfuzor się jednak zepsuł. Podczas negocjacji, najpierw z Ekopolem, a następnie z jej "bliźniakiem" pytałem o możliwość uwiązania go na sznurku, z obciążnikiem aby można było go po tym sznurku w razie czego wyciągnąć. Firma Ekopol nie tylko nie miała nic przeciwko temu, ale chciała mi coś takiego samemu przygotować. Ostatecznie wybrałem Eko-Bio (cena). Tenże producent także nie ma nic przeciwko temu aby dyfuzor właśnie w ten sposób zainstalować. Także pytajcie i negocjujcie, a problem zniknie.

    pozdrawiam
    Krzysiek

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    Witam,

    Podobnie jak większość tu "zachodzących" poszukuję oczyszczalni do swojego domku i ostatecznie zastanawiam się nad BioPura4 firmy Kingspan. Nie będę ukrywał, że bardzo pozytywne wrażenie robi na mnie wykonanie całości - solidne i chyba przemyślane. Miałem okazję porównać z Bio-Hybrydą 2500 i niebo a ziemia, chociaż nie chcę pod względem funkcjonalności ujmować produktowi EkoPol. Wiem, że i tak sprzęt będzie w ziemi ale... jak się płaci takie pieniądze to dobrze wiedzieć, że producent chociaż się przykłada.
    Widać wyraźnie, że Biopura ci się spodobała i szukasz potwierdzenia, że to dobry wybór.

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    Dodatkowo kilka danych bardziej technicznych i bardzo proszę stałych bywalców o ocenę ich w porównaniu do znanych im oczyszczalni:

    1) Pojemność 2000 l (trochę mało, ale u mnie 3 osoby więc...)
    Rzeczywiście mało, bo 2000 l to pojemność geometryczna całego walca o wymiarach oczyszczalni, a nawet razem z kominkiem. Jest to podzielone na kilka sekcji, z których żadna nie jest zbyt duża. I tak dobrze, że jest jakiś osadnik, ale z pewnością nie powinna być za bardzo przeciążana. Dla 3 osób wystarczy. Kingspan przesadził z kompaktowością, ale widocznie nie chcieli opracowywać nowego zbiornika.

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    2) ChZT: 90,6% (67mg/l), BZT5: 94,4% (20mg/l), Zawiesina: 92,7% (30mg/l), NH4: 99,0% (0,4mg/l).
    Wyniki wiarygodne, nic specjalnego. Do lidera, czyli Biorocka, daleko, ale z Biohybrydą jest to całkiem porównywalne.

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    3) Rodzaj - złoże zatopione. Dwie komory reakcyjne, a więc i dwa dyfuzory rurowe. Na szczęście bardzo dobre dojście i łatwo demontowalne.
    Lepiej poproś wcześniej o instrukcję obsługi - zresztą to dotyczy każdej oczyszczalni.
    Musisz też pilnować odpompowywania osadu. Przy złożu fluidalnym trzeba uważać, żeby nie wypompować pływających kształtek plastikowych. Panowie muszą wsadzić ssawkę do odpowiedniej dziury.

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    4) Gwarancja: 20 lat na zbiornik, 2 lata na pompę. Można samemu montować i samemu serwisować.
    Gwarancja typowa. Wiadomo, że jak nie przedziurawisz zbiornika przy montażu, to będzie tkwił w ziemi nawet i 100 lat. To co się psuje ma gwarancję krótszą, to też oczywiste. A jak z dyfuzorami?
    Samodzielny montaż to duży plus, ale także duża odpowiedzialność.

    Cytat Napisał Michał_ZG Zobacz post
    Niestety nie ma chyba wielu użytkowników tej oczyszczalni i ciężko znaleźć "praktyczne" informacje
    Bo jest to nowość Kingspana. I wiele wskazuje na to, że opracowana wyłącznie dla Polski, prawdopodobnie ze względu na wysoką cenę pozostałych modeli. Takie rozwiązanie budżetowe dla ubogich, albo traktują nas jak poligon doświadczalny... Na stronie Kingspana http://www.klargester.com/products/s...nt-options.htm ta oczyszczalnia w ogóle nie występuje.

    Podsumowując - dobrze by było, gdybyś ją zamontował, a następnie podzielił się z nami doświadczeniem. Pomoże to następnym "zaglądającym".

    ----------------

    Dopisane po ponad roku - na ww. stronie koncernu chyba już jest ta oczyszczalnia pod nazwą BioFicient, ale sądzę tak tylko na podstawie podobieństwa obrazka.
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 25-06-2015 o 11:16 Powód: Uaktualnienie strony producenta.

Strona 50 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony