dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 452 z 613
Pokaż wyniki od 9.021 do 9.040 z 12250
  1. #9021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    jo--anna, obie opcje są dobre, ale bardziej podoba mi się ze zlewem w narożniku, gdyż przy lodówce jest kawałek blatu na wyjmowane produkty. W tej wersji dobrze też by było dać jakąś szafeczkę przy kuchence (będzie wolnostojąca czy płyta + piekarnik do zabudowy?).
    Wieczorem wrzucę jakieś wizualizacje.
    Och, będę bardzo wdzięczna


    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    jo--anna - kapitalne te szare szafki! Trzymam kciuki, aby Twoja "przebudowa" kuchni udała się zgodnie z Twoją inspiracją
    Dziękuję Kupujemy mieszkanie i chcemy zrobić tam po swojemu, marzy mi się taka kuchnia szara

  2. #9022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kejt_R wiem, wiem jak to jest. Nie mogłam znaleźć projektu idealnego zawsze było coś nie tak a przeglądnęłam ich setki jeśli nie tysiące. Jak doszło co do czego to musiałam wybrać projekt tylko z kilku propozycji dewelopera bo czas gonił. Teraz wolałabym poczekać, dać do wyceny parę projektów dających się przerobić by pasował może nie idealnie ale prawie. Dlatego jak czytam że masz projekt indywidualny to namawiam żeby nie odpuszczać zbyt łatwo. Z czasem zaczynam pomału godzić się z moją za małą kuchnią i paroma innymi defektami. Jak teraz to piszę to dochodzę do wniosku że jak na projekt gotowy, wybrany z sześciu czy ośmiu propozycji to i tak jest ok. Powodzenia w projektowaniu. Obyście żałowali jak najmniejszej ilości decyzji i to takich drobnych, bo niestety do pełnego zadowolenia to trzeba trzy domy wybudować podobno.
    Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela a ostatni dla siebie.

  3. #9023
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Hehe... Kejt, a ja mam te 350, a i tak brakuje jeszcze co nieco Tak, jak piszesz WZka jest pewnym ograniczeniem (powierzchnię zabudowy mieliśmy w niej ok.150m2, ale i tak udało sie powiększyc do ok.180m2)
    Poza tym pomiędzy wylaniem ław fundamentowych a ścian piwnicznych nastała zima, więc w międzyczasie zmieniła się koncepcja ustwień w kuchni (stół kuchenny mi się zamarzył i wejście nie przez jadalnię), ulokowania komina itp. Jak budowa jest z dłuższymi przestojami, to różne dodatkowe pomysły przychodzą do głowy.

    jo--anna, tutaj wizualizacja Twojej kuchni. Nie mam niestety szafek takich jakie wrzuciłaś (może na planerze IKEA takie mają - prgram do meblowania kuchni szafkami i sprzętami IKEA).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joa1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	252528Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joa2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	252529
    Dwukolorowa podłoga z małych płytek tak mi się skojarzyła z miętową ścianą i wyszedł styl retro Ale ta podłoga, która jest w kuchni teraz też jest fajna - rustykalna I do ikeowych szafek też będzie odpowiednia.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 02-04-2014 o 18:32 Powód: Dodanie obrazka
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #9024

    Domyślnie

    [QUOTE=moniss;6434459]Hehe... Kejt, a ja mam te 350, a i tak brakuje jeszcze co nieco Tak, jak piszesz WZka jest pewnym ograniczeniem (powierzchnię zabudowy mieliśmy w niej ok.150m2, ale i tak udało sie powiększyc do ok.180m2)
    Poza tym pomiędzy wylaniem ław fundamentowych a ścian piwnicznych nastała zima, więc w międzyczasie zmieniła się koncepcja ustwień w kuchni (stół kuchenny mi się zamarzył i wejście nie przez jadalnię), ulokowania komina itp. Jak budowa jest z dłuższymi przestojami, to różne dodatkowe pomysły przychodzą do głowy.

    moniss, ja jednak wywaliłam garaż na zewnątrz i staram się zmieścić w 200 m2. Jestem dobrej myśli, że w takim metrażu wszystko się powinno zmieścić. A jak nie, to się dorobi domki gospodarcze, sauny i wiaty na zewnątrz, miejsca jest na szczęście pod dostatkiem. Fajny taki duży dom, mam uraz do klaustrofobicznych pomieszczeń. Te domy powinny być miejscami z gumy ))

  5. #9025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    jo--anna, tutaj wizualizacja Twojej kuchni. Nie mam niestety szafek takich jakie wrzuciłaś (może na planerze IKEA takie mają - prgram do meblowania kuchni szafkami i sprzętami IKEA).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joa1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	252528Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joa2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	252529
    Dwukolorowa podłoga z małych płytek tak mi się skojarzyła z miętową ścianą i wyszedł styl retro Ale ta podłoga, która jest w kuchni teraz też jest fajna - rustykalna I do ikeowych szafek też będzie odpowiednia.
    Dziękuję Chyba jednak zlew zrobię koło lodówki, chcę dwukomorowy, dzisiaj miałam burzę mózgów w tym temacie i tak stwierdziłam...

  6. #9026
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    To co ja mam powiedzieć z moimi skromnymi 105m2 użytkowe a 150m2 po podłodze.

  7. #9027

    Domyślnie

    Dziękuję Doriko. Dążymy do doskonałości z wielką wytrwałością. Mam fajną cierpliwą projektantkę. Również życzę Ci zadowolenia z domu (to co, że mniejszy, widać wystarczający, ja mam obszerną rodzinę i kto wie, czy teściów nie dostanę w promocji za kilka lat)
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 02-04-2014 o 19:01

  8. #9028

    Domyślnie

    Kejt_R,
    Jeśli do salonu jest jeszcze jedno wejście, po drugiej stronie schodów, to rozważyłabym przearanżowanie strefy kuchni i spiżarni. Począwszy od przesunięcia drzwi do kuchni tak, żeby nie wchodzić na bok lodówki(już chyba padła taka propozycja). Nie wiem jak bardzo chcesz otworzyć kuchnię, czy będą drzwi czy otwarte przejścia, więc zamieszczam tylko przykład.
    Po przeskalowaniu Twojego rzutu wyszło mi, że kuchnia ma ok.310x450cm. Spiżarnia przysunięta do schodów jest szersza niż zaplanowana w oryginale i dłuższa, korytarzyk do jadalni 120cm szerokości(zamiast 150cm). Kuchnia bardziej otwarta na ten korytarzyk - poza wejściami jest jeszcze "prześwit" przy wyspie, który można zabudować otwartymi półkami. Po lewej od wejścia wysoka zabudowa z lodówką. Okno zajmuje trzy środkowe części z pięciu na podaszu(wliczając ściankę między dwoma dwuskrzydłowymi oknami) - to tylko lużna propozycja bo nie znam wymiarów. Ewentualnie można zostawić jedno podwójne okno - to na wprost wejścia do kuchni - drugi koniec pomieszczenia będą doświetlać drzwi na taras.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	252539

  9. #9029

    Domyślnie

    alicyja, dziękuję Ci bardzo, masz dobre oko i pomysły Propozycja zostanie przedyskutowana, wygląda to sensownie. Do salonu jest tylko to wejście, do kuchni nie mam zamiaru zakładać drzwi - natomiast chciałam ją odrobinę odseparować ścianką, żeby nie była taka całkiem otwarta.

  10. #9030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Moim zdaniem pomysł alicyja bardzo dobry o ile wymiary pozwolą.
    Co do zadowolenia z domu to największą radością jest sam fakt że go mam a właściwie będę miała za 30lat.

  11. #9031
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mokka76

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-864
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam ogromną prośbę oraz szukam pomocy porady Chodzi o kuchnie łączoną z salonem W sumie jest do zagospodarowania ok 25 m2 Na kuchnie chciałabym przeznaczyć ok 9 m2 Mam jedną ścianą o dł.234 cm druga wchodzą w pokój -długość ok 180 cm Dodatkowo jeszcze za dłuższą ścianą załom o gł.103 cm oraz szer 149 cm Problem polega że chciałabym jak najmniejszym kosztem zabierać powierzchnię pokoju.A kuchnie chciałabym urządzić w jak największa liczbę szafek dolnym oraz szuflad
    Ostatnio edytowane przez mokka76 ; 02-04-2014 o 22:22

  12. #9032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Daj choć odręcznie narysowany rzut pomieszczenia z wymiarami.

  13. #9033
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie








  14. #9034

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Kejt_R,
    Jeśli do salonu jest jeszcze jedno wejście, po drugiej stronie schodów, to rozważyłabym przearanżowanie strefy kuchni i spiżarni. Począwszy od przesunięcia drzwi do kuchni tak, żeby nie wchodzić na bok lodówki(już chyba padła taka propozycja). Nie wiem jak bardzo chcesz otworzyć kuchnię, czy będą drzwi czy otwarte przejścia, więc zamieszczam tylko przykład.
    Po przeskalowaniu Twojego rzutu wyszło mi, że kuchnia ma ok.310x450cm. Spiżarnia przysunięta do schodów jest szersza niż zaplanowana w oryginale i dłuższa, korytarzyk do jadalni 120cm szerokości(zamiast 150cm). Kuchnia bardziej otwarta na ten korytarzyk - poza wejściami jest jeszcze "prześwit" przy wyspie, który można zabudować otwartymi półkami. Po lewej od wejścia wysoka zabudowa z lodówką. Okno zajmuje trzy środkowe części z pięciu na podaszu(wliczając ściankę między dwoma dwuskrzydłowymi oknami) - to tylko lużna propozycja bo nie znam wymiarów. Ewentualnie można zostawić jedno podwójne okno - to na wprost wejścia do kuchni - drugi koniec pomieszczenia będą doświetlać drzwi na taras.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	252539
    Przyszłam specjalnie podziękować alicyja, zrobimy według Twojego pomysłu. Jeszcze dodam, że kuchnia ma wymiary 312x450, więc trafiłaś w dychę.
    Jestem Ci ogromnie wdzięczna

  15. #9035

    Domyślnie Pomocy

    Witam wszystkich
    Jestem tu nowa i strasznie się cieszę, że znalazłam ten wątek. Z tego co się orientuję jesteście bardzo pomocni więc i ja liczę, że mi pomożecie. Mam ogromny problem z moją przyszłą kuchnią. Niestety jestem osobą, która nie ma wyobraźni. Okropnie ciężko jest mi się na coś zdecydować jeśli wcześniej tego nie widziałam. Niedługo w naszym domku będą robić elektrykę a ja zupełnie nią mam koncepcji gdzie co w kuchni będzie się znajdowało. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i sugestie. Będę ogromnie wdzięczna.
    Dodam tylko jeszcze, że wymiary rzeczywiste kuchni to długość 320cm a szerokość 304cm. Drzwi do spiżarki to 80 a nie tak jak w projekcie 90cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	252936  
    Ostatnio edytowane przez gitmartusia ; 04-04-2014 o 11:19

  16. #9036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Napisz coś o tym co byś chciała. Zlew jedno komorowy czy dwu, zmywarka, piekarnik w słupku czy pod płytą itp.
    Bez takich informacji jedyne co mogę powiedzieć że układ proponowany przez architekta jest sensowny. Lodówka przy drzwiach do spiżarki. Można by przesunąć płytę o jedną szafkę wtedy miałabyś najdłuższy blat w najbardziej potrzebnym miejscy czyli pomiędzy płytą a zlewem. Pewnie już ściany działowe masz ale jeśli nie to przesunęłabym drzwi do spiżarki bliżej wejścia do kuchni o jakieś 40cm, 60 cm wystarczy by wstawić półki a miałabyś więcej miejsca na meble (okolice lodówki).

  17. #9037

    Domyślnie

    Doriko Nad zlewem w zasadzie się nie zastanawiałam. Zmywarkę chcemy mieć więc w sumie chyba jednokomorowy by wystarczył. Co do piekarnika to również nie jestem zdecydowana. początkowo byłam przekonana do tego w słupku, natomiast ostatnio coraz częściej myślę o tym pod płytą. Płytę chcemy gazową. Lodówki nie będziemy chcieli zabudowywać (myślę jedynie o jej ewentualnym wbudowaniu w szafkę). Zastanawiam się również nad ewentualnym stolikiem/barkiem. tylko nie wiem czy umiejscowiony za wejściem do spiżarki sprawdziłby się? W zasadzie to puste miejsce za wejściem do spiżarki mnie zastanawia. Myślałam, że może tam można byłoby postawić lodówkę. Ale czy wówczas nie byłaby za daleko od zlewu?
    Tak, ścianki działowe już niestety mamy. Co do umiejscowienia drzwi do spiżarki to troszkę żałuję, że nie zrobiliśmy ich właśnie zaraz za wejściem do kuchni, bo teraz nie wiadomo co w tym wolnym 100cm miejscu zrobić. Ale cóż tak to jest jak się wszystkiego od razu nie przemyśli.

  18. #9038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    A ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na naszą kuchnię? Jak to poustawiać, żeby był zlew dwukomorowy i jednocześnie sporo blatów roboczych?





    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Witam

    Potrzebuję pomocy przy wizualizacji kuchni i będę za nią niesamowicie wdzięczna

    Jest ona mała, ma ciut powyżej 6 metrów i jest nieustawna. Kuchenka musi zostać w tych okolicach, w których stoi obecnie. Zlew możemy przesunąć. Nie można nic postawić przed parapetem, bo jest on nisko, okno jest duże oraz nie chcemy zagracać. Zależy mi na małym stoliku. Duży stół będzie dodatkowo w salonie, ale chcemy mieć taki śniadaniowy w kuchni. Myślałam też o narożnym zlewie, ale nie znam się, nie umiem zwizualizować sobie tego.

    Wymiary:





    oraz obecny układ poniżej.












    Myślałam o takim układzie:



    lub takim:






    Dodatkowo dodam, że obłędnie podoba mi się ten model szafek z Ikei. Chcę właśnie ciemnoszare szafki, zabudowane do samego sufitu. Blaty drewniane. Pomiędzy blatami a szafkami wiszącymi dałabym szybę w kolorze bardzo rozbielonej mięty, właściwie bieli o lekkim zabarwieniu miętowym. Do tego jaśniutkie ściany, białe listwy przypodłogowe i nie wiem jeszcze jakie płytki na podłodze.




  19. #9039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Skoro masz stół w salonie to zrezygnuj ze stolika w kuchni.
    Ustawiłabym szafki od wejścia 60cm bez ścinania rogu jak nie będzie stołu to nie będzie to konieczne; kuchenka; narożna 120X60; szafka 80cm pod zlew, szafka 50cm. Lodówka w miejscu stołu ewentualnie obok jeszcze szafka 60cm z blatem ułatwiającym rozpakowywanie zakupów (może być innej wielkości byle nie do samych drzwi).

  20. #9040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    a czy ten stolik w kuchni jest niezbędny?

    Wolałabym go mieć. Nie da się nic postawić przed oknem, bo okna są duże i zaczynają się nisko.


    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Skoro masz stół w salonie to zrezygnuj ze stolika w kuchni.
    Ustawiłabym szafki od wejścia 60cm bez ścinania rogu jak nie będzie stołu to nie będzie to konieczne; kuchenka; narożna 120X60; szafka 80cm pod zlew, szafka 50cm. Lodówka w miejscu stołu ewentualnie obok jeszcze szafka 60cm z blatem ułatwiającym rozpakowywanie zakupów (może być innej wielkości byle nie do samych drzwi).
    Lodówkę przed oknem mam postawić?

Strona 452 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony