dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 8 z 249
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 4962
  1. #141

    Domyślnie

    kup zatem kocioł z podajnikiem najmniejszy jaki się da. Opał w workach. Odpada "wrzucanie" go przez okno. To moim zdaniem najtansze rozwiązanie jeśli chodzi o wodne CO i początkowy wkład kasy kosztem obsługi 1...2x w tygodniu.
    Możesz też pomyśleć o pompie ciepła. Droższa na początku ale wg użytkowników koszty eksploatacji są jeszcze niższe...
    wełnę możesz potem jeszcze raz użyć jako ocieplenie dachu, ale nie będziesz mógł po niej chodzić - odpada zrobienie na poddaszu śladu rzeczy niepotrzebnych, jeśli będzie leżeć na podłodze. Twardy styropian przy odrobinie ostrożności się nie zniszczy, gdy się po nim chodzi.

  2. #142
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Panie Tomaszu rozumiem że to jest pana zarobek, ale akurat u mnie pan nie zarobi. Nie atakuje pana tylko przedstawiam prostą ekonomię na dzień dzisiejszy do mojego domu. Jakbym teraz budował nowy dom, to sprawdziłbym opcje z każdą pompa ciepła, nawet z tą co pan proponuje. Tylko raczej jestem za wodna podłogówką, bo jest bardziej uniwersalna co do źródła ciepła Tylko ja już budować nie będę. Może budować mój syn i dlatego jestem dość aktywny na tym forum, bo chce mu w razie czego doradzić i w miarę możliwości pomóc.
    Przy braku argumentów - zaczyna Pan o mnie?
    Ale wyjaśnię. Nie handluję pompami ciepła. Mało tego - dość znany byłem na forach jako ich przeciwnik - były nieekonomiczne .
    Ale technologia się zmieniła - są dziś tanie i ogrzewają bezpośrednio .
    Poza tym przykro mi, ze Pan porady na forum i dzielenie się doświadczeniem - odbiera jako zarobek.
    Nie zmieni to faktu ( bo to prosta ekonomia i liczenie) - że nowe pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem są tańsze w inwestycji niż instalacja kotłowni węglowej i tańsze w eksploatacji.

  3. #143
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Panie Tomaszu,wypowiada sie Pan podobnie jak nasi politycy,cos mowia ale do konca nie wiadomo co.
    Ok powiedzmy ze przychodze do Pana i pytam sie o koszty zalozenia pompy gruntowej od a do z.Wszystko:wykopy,pompa,pozniej podlogowka-wszystko co musze wykonac w domu zeby cieszyc sie tym "tanim" ciepelkiem.Dom ok 200mkw.Ocieplenie biore na siebie bo ocieplic zawsze warto.

    Jakie ta sa koszty konkretnie? [pompa i inne podzespoly klasy sredniej]
    Dom 280m2 z 1993 r - ogrzewany gazem - rachunki 1000zł zimą. Wentylacja grawitacyjna - "kratki" w każdym pomieszczeniu. Instalacja do DGP z kominka w ścianach - kominek nigdy nie zbudowany.
    1- Uszczelnienie domu - wpuszczenie w kanały WG nawiewwów i wywiewów do reku na strychu
    2 założenie pompy ciepła LG Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5258.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	255215
    3 podpięcie DGP pod kanałówkę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5261.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	255216

    - Tej zimy gazowe CO się nie załączyło - najzimniejszy miesiąc - wyszedł 360zł

  4. #144
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    To tylko opinia jednej z osób biorącej udział w dyskusji.
    Teraz proszę opisać jak miałoby to wyglądać od strony technicznej. Mamy dom 10x10 dwie kondygnacje. Przy -20st potrzeba nam 8kW źródło ogrzewania. Jak więc ma wyglądać instalacja grzewcza najekonomiczniejsza i najtańsza w eksploatacji dla takiego obiektu?
    Przecież rachunek za ogrzewanie i koszt instalacji - to nie opinia !
    Trzeba znać tylko dodawanie i odejmowanie na poziomie właściwie przedszkolnym . Nie pasuje mi to, bo sprzedaje inne ogrzewanie, ale nie ma co walczyć z faktami ! Trzeba się szybciej lub wolniej przestawić. Nie wygra Pan z czymś co:
    - jest najtańsze w inwestycji
    -nie wymaga obsługi
    -jest najtańsze w eksploatacji
    -i ma jeszcze chłodzenie latem!
    PO CO SIĘ OSZUKIWAĆ?

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież rachunek za ogrzewanie i koszt instalacji - to nie opinia !
    Trzeba znać tylko dodawanie i odejmowanie na poziomie właściwie przedszkolnym . Nie pasuje mi to, bo sprzedaje inne ogrzewanie, ale nie ma co walczyć z faktami ! Trzeba się szybciej lub wolniej przestawić. Nie wygra Pan z czymś co:
    - jest najtańsze w inwestycji
    -nie wymaga obsługi
    -jest najtańsze w eksploatacji
    -i ma jeszcze chłodzenie latem!
    PO CO SIĘ OSZUKIWAĆ?
    To powiedz Gołocie, że jest głupi. Będziesz miał rację... I zęby w woreczku Wygrałeś?

  6. #146
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    To powiedz Gołocie, że jest głupi. Będziesz miał rację... I zęby w woreczku Wygrałeś?
    Ćwierć wieku piszę i mówię !
    Nawet Szanowny Gołota nie ma tyle siły, by zmienić fizykę czy matematykę. Kto dziś pamięta o kineskopowych drogich telewizorach czy monitorach na pół biurka. Nowe pompy ciepła, dzięki temu, że są bezpośrednie - temperatura górnego źródła jest niska (pokojowa) mogą pracować do -35st.C a parametry ich spadają o 15% przy poniżej - 20!
    Nowe pompy ciepła mają sprężarki DC lub sterowane inverterem - więc nie ma ON/OF i prądów rozruchowych.
    Nowe pompy ciepła - równie dobrze grzeją jak chłodzą a dzięki oszczędnym sprężarkom efektywność energetyczna idzie mocno w górę.
    Cena tych pomp spada z roku na rok. Nie ulega kwestii, że ich powszechność wpłynie na obniżenie dalsze ceny.
    Instalacja jest tańsza niż CO z kotłownią - koszt eksploatacji sporo niższy - PRZYKRO MI - NIE POMOŻE PANU GOŁOTA.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przy braku argumentów - zaczyna Pan o mnie?
    Ale wyjaśnię. Nie handluję pompami ciepła. Mało tego - dość znany byłem na forach jako ich przeciwnik - były nieekonomiczne .
    Ale technologia się zmieniła - są dziś tanie i ogrzewają bezpośrednio .
    Poza tym przykro mi, ze Pan porady na forum i dzielenie się doświadczeniem - odbiera jako zarobek.
    Nie zmieni to faktu ( bo to prosta ekonomia i liczenie) - że nowe pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem są tańsze w inwestycji niż instalacja kotłowni węglowej i tańsze w eksploatacji.
    Panie Tomaszu ale czy pan nie rozumie że co innego jest budować nowy dom albo nawet kupić i inwestować w niego, niż mieć już dom zrobiony pod siebie i na nowo wkładać. Tak ciężko panu to zrozumieć, że to jest nieopłacalne w moim przypadku..

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisnia&usia Zobacz post
    Hmm...mój domek to kwadrat z wysuniętym garażem w bryle budynku. 135m+ 15 garaż w parterze. Góry nie będę zagospodarowywal tylko po całości na stropie walne 25 cm wełny chyba ze styropian lepszy? Chcialbym mieć w domu 21 stopni. Kurcze rachunki ponad 4000 tys to za dużo na mnie max liczyłem 3500... Łącznie z żona mamy 4500 przychodzi w tym kredytu 1300 a pasuje jeszcze mieć na inne opłaty i życie xd nie wiem cy w takim przypadku nie będę zmuszony wstawić jakiegoś pieca węglowego i naginac codziennie...zmula tylko bo budynek ewidentnie był robiony pod gazowe ogrzewanie ze względu na taki sam poziom kotłowni z reszta budynku czy chociażby brak nisko umieszczonego okienka aby moc wrzucać do kotłowni węgiel cy drzewo a tak to przez garaż będę musiał chodzić...może zastosować dwa wyjścia pod gaz i ewentualnie przygotować się jeśli wyjdzie drogo żeby w razie w kupić węglowy i go podpiac? Jestem ciemny kompletnie w tym temacie i do tego czas mnie goni..
    Zeby bylo najtaniej to wybralbym ekogroszek.Przy umiejetnym paleniu wychodziloby ok 2 tys na rok za ogrzewanie.21 st masz bez problemu.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ...
    temperatura górnego źródła jest niska (pokojowa)
    ...
    Konkretnie, jaka?

  10. #150
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Panie Tomaszu ale czy pan nie rozumie że co innego jest budować nowy dom albo nawet kupić i inwestować w niego, niż mieć już dom zrobiony pod siebie i na nowo wkładać. Tak ciężko panu to zrozumieć, że to jest nieopłacalne w moim przypadku..
    To Pan nie rozumie, że domy zeroenergetyczne - http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/g...o-wprowadzenia których wprowadzenie będzie trudne, odbędzie się na 100% i będzie realizowane przez obowiązek korzystania z paliw akcyzowych ( jak w samochodach ) i podnoszeniu akcyzy aż do uzyskania żądanego skutku. Pan chce pisać, że tematu nie ma i nie będzie a ja chcę pisać - jak tanio temat rozwiązać !
    To Panu bardzo przeszkadza?
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 17-04-2014 o 14:58

  11. #151
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Konkretnie, jaka?
    W ogrzewaniu bezpośrednim, górnym źródłem jest pokój, on jest grzany bezpośrednio. Efektywność energetyczna przy dzisiejszych technologiach zaczyna
    spadać przy - 15 st.C a przy -25 jest jeszcze koło3 ! Po co zakopywać dolne źródło? Zaś do cwu pompa umieszczona w zasobniku może brać powietrze z poddasza - południowej ściany - Przy dużych mrozach zawsze jest parę h słońca.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To Pan nie rozumie, że domy zeroenergetyczne - http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/g...o-wprowadzenia których wprowadzenie będzie trudne, odbędzie się na 100% przez obowiązek korzystania z paliw akcyzowych ( jak w samochodach ) i podnoszeniu akcyzy aż do uzyskania żądanego skutku. Pan chce pisać, że tematu nie ma i nie będzie a ja chcę pisać - jak tanio temat rozwiązać !
    To Panu bardzo przeszkadza?
    Panie Tomaszu "ja o kozie a pan o wozie". Mojego domu już nie opłaca się modernizować. Będą za duże koszty. Żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło trzeba by porządnie osuszyć, podciąć dom i zrobić porządną izolacją poziomą, za co specjalistyczna firma weźmie krocie itd. Nie będę opisywał już bo to nie ma sensu.Jak mam ładować do tej starej budy pieniądze z kredytu , to wolę postawić sobie parterówkę 60-80m kwadratowych a tą gdzie mieszkam pod buldożer. Dlatego jak jeszcze umiem ją w ten sposób utrzymywać , to utrzymuje. Jan nie będę, to są inne opcje. Pisze już ostatni post do pana , bo to nie ma sensu.

    Edit:Co do linku to znów się pan z nim powtarza.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 17-04-2014 o 15:16

  13. #153
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Panie Tomaszu "ja o kozie a pan o wozie". Mojego domu już nie opłaca się modernizować. Będą za duże koszty. Żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło trzeba by porządnie osuszyć, podciąć dom i zrobić porządną izolacją poziomą, za co specjalistyczna firma weźmie krocie itd. Nie będę opisywał już bo to nie ma sensu.Jak mam ładować do tej starej budy pieniądze z kredytu , to wolę postawić sobie parterówkę 60-80m kwadratowych a tą gdzie mieszkam pod buldożer. Dlatego jak jeszcze umiem ją w ten sposób utrzymywać , to utrzymuje. Jan nie będę, to są inne opcje. Pisze już ostatni post do pana , bo to nie ma sensu.
    Po pierwsze:
    Piszę właśnie po to, by Pan się przekonał, że można to zrobić, że jest sens to robić i nie jest to drogie .
    Po drugie - Pana dom nie jest jedyny na świecie.
    Po trzecie - dlaczego Pan uważa, że nie można wprowadzać do budownictwa tanich i lepszych technologii, które wypchną stare?

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po pierwsze:
    Piszę właśnie po to, by Pan się przekonał, że można to zrobić, że jest sens to robić i nie jest to drogie .
    Po drugie - Pana dom nie jest jedyny na świecie.
    Po trzecie - dlaczego Pan uważa, że nie można wprowadzać do budownictwa tanich i lepszych technologii, które wypchną stare?
    Miałem już panu nie odpowiadać. Przecież ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych technologii. Pan widzi sens w tym żeby ładować w stare budy, ja nie widzę sensu. Wole te pieniądze władować w nowy dom.

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ...
    Człowieku, konkretnie: to znaczy podaj temperaturę górnego źródła w stopniach Kelvina, Celsjusza...

  16. #156
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Człowieku, konkretnie: to znaczy podaj temperaturę górnego źródła w stopniach Kelvina, Celsjusza...
    Przecież to sobie ustawia każdy osobiście. Ja mam 23 st.C latem i zimą.
    Nowe Pompy ciepła testuję ( nie sprzedaję ) u siebie, u znajomych i sprawują się świetnie -
    Tu 10kW na prawie 1000m2 dom Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nawiew kanałowy mitsubishi.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	255308Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa mitsubishi.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	255309

  17. #157
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Miałem już panu nie odpowiadać. Przecież ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych technologii. Pan widzi sens w tym żeby ładować w stare budy, ja nie widzę sensu. Wole te pieniądze władować w nowy dom.
    -
    Jakie pieniądze? 9000zł pompa z rozprowadzeniem? A stary dom ? Nie trzeba sprzedać? Przecież taka pompa to podniesie wartość o więcej niż jest warta!
    Poza tym - temat wątku jest "Najtańszy... " A nie, u Pana najtańszy!

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież to sobie ustawia każdy osobiście. Ja mam 23 st.C
    Proszę jeszcze podać najwyższą temperaturę czynnika pojawiającą się w obiegu pompy ciepła.

  19. #159
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Proszę jeszcze podać najwyższą temperaturę czynnika pojawiającą się w obiegu pompy ciepła.
    Szanowny Panie - ja nie sprzedaję pomp ciepła! Ja użytkuję takie pompy ciepła - Montuję do nich dystrybucję - kanały skrzynki itp! Pompę montuje montuje np. Mitsubishi .
    Wiem, wiec ile kosztują, jak grzeją i chłodzą! W zeszłym roku było -23 st. i sklep oraz mieszkanie ogrzewała z powodzeniem Toshiba która ma maksymalny pobór 350W i COP5.8.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie - ja nie sprzedaję pomp ciepła! Ja użytkuję takie pompy ciepła - Montuję do nich dystrybucję - kanały skrzynki itp! Pompę montuje montuje np. Mitsubishi .
    Wiem, wiec ile kosztują, jak grzeją i chłodzą! W zeszłym roku było -23 st. i sklep oraz mieszkanie ogrzewała z powodzeniem Toshiba która ma maksymalny pobór 350W i COP5.8.
    Nie interesuje mnie to czy je sprzedajesz czy nie.
    Mój dom potrzebuje 11,7kW mocy grzewczej. Jaki COP ma urządzenie, którym mam go ogrzać wedle Twojej koncepcji przy -20st C?

Strona 8 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony