dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 72
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1427
  1. #161

    Domyślnie

    CZy ktos moze robil u siebie okno na klatce schodowej? Czy jest to w ogole mozliwe?

  2. #162

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Bardzo fajnie, że powstał wątek dotyczący zwolenników tego projektu.
    Ja z Mężem planujemy kupić projekt Rawena II. Póki co jesteśmy na etapie załatwiania spraw formalnych z działką i niestety trochę czasu to potrwa...
    Zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami odnośnie tego projektu. Myślałam nad kilkoma zmianami w projekcie, m.in.
    - zlikwidowanie spiżarki, dzięki czemu kuchnia byłaby większa i przeniesienie jej pod schody.
    - wydzielenie pralnio - suszarni nad garażem,
    - zrobienie częściowego podpiwniczenia.

    Zastanawiam się jednak czy takie zmiany są bardzo kosztowne. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądają koszty zmian w projekcie?

    Chciałam także się spytać, czy jest może ktoś z okolic Wrocławia budujący, któryś z tych projektów (Rawena, Milena etc.). Fajnie byłoby jeszcze przed zakupem zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.
    Pozdrawiam.

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał violcia88 Zobacz post
    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Bardzo fajnie, że powstał wątek dotyczący zwolenników tego projektu.
    Ja z Mężem planujemy kupić projekt Rawena II. Póki co jesteśmy na etapie załatwiania spraw formalnych z działką i niestety trochę czasu to potrwa...
    Zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami odnośnie tego projektu. Myślałam nad kilkoma zmianami w projekcie, m.in.
    - zlikwidowanie spiżarki, dzięki czemu kuchnia byłaby większa i przeniesienie jej pod schody.
    - wydzielenie pralnio - suszarni nad garażem,
    - zrobienie częściowego podpiwniczenia.

    Zastanawiam się jednak czy takie zmiany są bardzo kosztowne. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądają koszty zmian w projekcie?

    Chciałam także się spytać, czy jest może ktoś z okolic Wrocławia budujący, któryś z tych projektów (Rawena, Milena etc.). Fajnie byłoby jeszcze przed zakupem zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.
    Pozdrawiam.
    Violcia88
    Jesli chodzi o zmiany w projekcie o ktorych mowisz to wydaje mi sie ze nie wymagaja one wiekszych zmian w projekcie. Nie naruszasz konstrukcji domu i nie zmieniasz scian nosnych. Wszystko wiec mozesz zrobic bez wprowadzania zmian. A nawet jesli to nie sa one kosztowne. Do momentu zatwierdzenia projektu i uzyskania pnb mozesz wprowadzac zmiany. My rowniez nie bedziemy miec spizarki w kuchni, jednak dzielimy kotlownie na pol i tam ja przenosimy. Tak samo zastanawiamy sie nad pralnio suszarnia nad garazem. Budujemy sie pod Wroclawiem miejscowosc Wisznia Mala, jednak dopiero wylalismy fundamenty wiec jeszcze za wiele nie zobaczysz.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna 88 Zobacz post
    Violcia88
    Jesli chodzi o zmiany w projekcie o ktorych mowisz to wydaje mi sie ze nie wymagaja one wiekszych zmian w projekcie. Nie naruszasz konstrukcji domu i nie zmieniasz scian nosnych. Wszystko wiec mozesz zrobic bez wprowadzania zmian. A nawet jesli to nie sa one kosztowne. Do momentu zatwierdzenia projektu i uzyskania pnb mozesz wprowadzac zmiany. My rowniez nie bedziemy miec spizarki w kuchni, jednak dzielimy kotlownie na pol i tam ja przenosimy. Tak samo zastanawiamy sie nad pralnio suszarnia nad garazem. Budujemy sie pod Wroclawiem miejscowosc Wisznia Mala, jednak dopiero wylalismy fundamenty wiec jeszcze za wiele nie zobaczysz.
    Anna 88
    bardzo dziękuję za odpowiedź. To trochę się uspokoiłam co do kosztów
    Kiedy planujecie zakończyć stan surowy? Macie także Rawene II? Tak naprawdę jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie rozpoczniemy budowę, więc być może prędzej skończycie niż my zaczniemy Ale mam nadzieję, że późnym latem/jesienią zaczniemy
    Jakie planujecie ogrzewanie? To jest kolejny punkt nad którym się mocno zastanawiamy...ale póki co jeszcze wszystkich możliwych wariantów nie sprawdziliśmy. Póki co stawiamy na ogrzewania gazowe. Ale dużo osób mówi o pompach ciepła... trzeba to będzie mocno przekalkulować

  5. #165

    Domyślnie

    Myślę, że u nas będzie to trochę trwało bo próbujemy własnymi środkami i siłami, więc szybka budowa to nie będzie. Ale jeśli się coś zmieni i będzie już co ogladac to dam znac Ogrzewanie jakie będziemy miec to eko groszek. Nad pompą ciepła również się zastanawialiśmy, ale Pani architekt nam odradziła, również rozmawialiśmy z osobami które to mają i dziś by nie poleciły, bo temperatura w zimę max osiągała 18 stopni (może słabe wykonanie sama nie wiem), no i opinia osoby która w tym pracuje i rownież się buduje i sama dla siebie nie inwestuje w to, również trochę dała nam do myślenia i stwierdziliśmy że nie będziemy kombinowac. Czy słusznie robimy - czas pokaże


    Ponawiam pytanie co do okna na klatce schodowej? Chyba nie da się tam wstawic okna i musi byc ślepa klatka schodowa i korytarz na górze?

  6. #166

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - tak budujemy Rawene II

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rawenalodzkie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Anna88:

    nam architekt sugerował świetlik w dachu na klatce, coś w tym stylu:
    http://www.fakro.pl/swietliki/slt.php

    ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy
    Buduję: Rawena z modyfikacjami.

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pola24

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    45

    Domyślnie

    Viola my będziemy mieli piwnicę pod garażem i zapłaciliśmy 500 zł za tą zmianę.

  9. #169

    Domyślnie

    Anna88 wydaję mi się, że ciężko na klatce zrobić okienko.
    Co do ogrzewania to jeszcze się pozastanawiamy i popytamy ludzi w okolicy. Może to nie będzie zły pomysł

    pola24 bardzo dziękuję za tą cenną informację
    Czy bardzo dużo wzrosły Wam koszty budowy? (w związku z budową piwnicy)
    Czytałam artykuły, że budowa piwnicy to 20% więcej kosztów i się zastanawiam, czy tak jest rzeczywiście

  10. #170

    Domyślnie

    witam wszystkich
    dołączam do grona zainteresowanych projektem REALNY i jemu podobnym
    cieszę się że tak dużo informacji tu można znaleźć
    budowę planujemy za 3-5 lat więc na razie będę bacznie obserwował ten wątek
    wraz ze zbliżaniem się decyzji o budowie na pewno będę już tutaj aktywnie działał
    pozdrawiam

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rawenalodzkie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Rozmyślam nad rekuperacją i wpływem na wykończenie domu. Buduję Rawenę.

    Czy instalacja rekuperacji wymaga zmian na etapie budowy w stanie surowym (w przypadku tych konkretnych projektów)?

    Jak dużo i gdzie wyszły sufity podwieszane?

    Gdzie umieściliście rekuperator?

    pozdrawiam
    Buduję: Rawena z modyfikacjami.

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz poprowadzić instalację w stropie to musisz przeliczyć wytrzymałości. Zawsze można nawiewy i wyciągi na parter dać w warstwie posadzki na piętrze(tak my będziemy robić). Sufitów podwieszanych nie planujemy robić więc się nie wypowiem. Rekuperator myślę wstawić w kotłowni bądź w garderobie nad garażem, jeszcze nie wiem gdzie zaprojektują.

  13. #173

    Domyślnie

    Hej!

    Chciałbym was przed czymś ostrzec, albo poprawcie mnie jeśli się myle ale w salonie mam cały dzień ciemno (( W tej chwili mieszkam w bloku i mam okna na zachod-poludnie i cały dzień do późna mogę nie używać światla. Natomiast dziś spedziłem trochę czasu w domu i było mi trochę ciemno.

    Wrzucam stan mojej RAWENY

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rawena_srodek.jpg
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	251797

  14. #174

    Domyślnie

    Dodam że salon jest po stronie poludniowej.

  15. #175
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cezary_g

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ściany ww końcu pną się do góryKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-03-30-683.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	253454Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-03-30-679.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	253455

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pola24

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    45

    Domyślnie

    Viola my mamy tylko piwnicę pod garażem i kotłownią. Mąż mówi że to koszt 5-7 tys. Kwestia głównie większej ilości bloczków.

    Ale wam zazdroszę.... jakiegokolwiek etapu My właśnie przygotowujemy do zalewania a w tyg biorą się za murowanko

  17. #177

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś z budujacych RAWENĘ zmniejszał wymiar okien? Wydają nam się trochę duże, ale boimy się,że znowu po zmniejszeniu dom może stracić na wyglądzie. A może są osoby na forum z okolic Rzeszowa, Łańcuta, które już wybudowały domy wg. projektu Realny, Rawena, Milena? Bardzo chetnie zobaczylibyśmy którykolwiek z projektów w realu.

  18. #178

    Domyślnie Realny

    Cytat Napisał alsa Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś z budujacych RAWENĘ zmniejszał wymiar okien? Wydają nam się trochę duże, ale boimy się,że znowu po zmniejszeniu dom może stracić na wyglądzie. A może są osoby na forum z okolic Rzeszowa, Łańcuta, które już wybudowały domy wg. projektu Realny, Rawena, Milena? Bardzo chetnie zobaczylibyśmy którykolwiek z projektów w realu.
    Witam, razem z mężem budujemy Realny w Rzeszowie, jesteśmy na etapie pierwszej kondygnacji, wylaliśmy płytę i teraz czekamy na maj żeby zacząć drugą płytę. Jak chcesz zobaczyć to po umówieniu się jest to jak najbardziej możliwe. Co do okien to faktycznie są duże, ale zawsze można je zmniejszyć w trakcie budowy. Poza tym takie duże okna tez maja swoje plusy, przede wszystkim pomieszczenia będą dobrze doświetlone, ale to indywidualna kwestia każdego budującego. Ja zastanawiam sie jedynie nad zmniejszeniem okna w kuchni, ale nie wiem jeszcze czy rzeczywiście tak zrobimy. Pozdrawiam

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    to ja też się pochwalę co w tym tygodniu osiągnęli panowie na budowie, od wtorku do dzisiaj. niestety musieliśmy podnieść fundament o jeden bloczek, ponieważ drogę wysoko prowadzą z płyt i żeby nie być poniżej to to poszliśmy w górę, a potem pierwsza warstwa. środa, czwartek na klej i się jedzie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140415_193312.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	255361Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140416_183458.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	255362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140417_175754.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	255363

  20. #180
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommega

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gogolin
    Kod pocztowy
    47-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie zakupu projektu REALNY. Mieszkam w woj.opolskim w Gogolinie i chciałbym zobaczyć ten domek w rzeczywistości. Jeśli ktoś buduje w tym rejonie to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tommega ; 18-04-2014 o 18:19

Strona 9 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony