dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 36
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 714
  1. #681
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Kochani ta dyskusja jest trochę bez sensu. Każdy pisze co mu się podoba, wprowadzając niepotrzebny zamęt, ponieważ podaje koszty jakie chce i jakie uznaje za właściwe. Prawda jest taka, że nie da się jednoznacznie określić jaka cena adaptacji jest ok, nie znając specyfiki inwestycji. Poza tym na koszty przygotowania dokumentacji do budowy domu należałoby chyba spojrzeć kompleksowo, tzn podać wszystkie koszty, jakie ponieśliśmy w związku z ubieganiem się PNB. Co z tego moi drodzy, że mój architekt za adaptację powiedział 1.200 zł, skoro faktyczne wszystkie koszty związane z uzyskaniem PNB w moim przypadku zamkną się w kwocie 9.000zł. Jeżeli ktoś pisze, że udało mu się zrobić to za 3.000 zł + 2.000 zł za projekt (w sumie 5.000 zł) to jak znam życie po prostu sobie czegoś nie doliczył. Zakładając, że chcemy mieć w miarę dobrze przygotowaną dokumentację, poniższe koszty są standardowymi (a i tak nie uwzględniają dodatkowych kosztów związanych z wydaniem warunków zabudowy w przypadku gdy działka nie jest objęta planem):
    1. Projekt - od 2.200 zł w górę
    2. Mapki do celów projektowych - od 700 zł w górę
    3. Adaptacja architektoniczna - od 1.200 zł w górę
    4. Adaptacja wod. kan. + projekt przyłącza od 700 zł w górę
    5. Adaptacja elektr. + projekt przyłącza od 700 zł w górę
    6. Adaptacja konstrukcyjna projektu od 600 zł w górę
    7. Plan zagospodarowania działki od 1.200 zł w górę
    8. Projekt zjazdu od 1.000 zł w górę (koszt opcjonalny) ja go nie ponosiłem
    9. Analiza geotechniczna gruntu (4 odwierty) od 1.000 zł w górę w zasadzie opcjonalnie lub może wynikać z WZ (ja tak miałem)
    10. Opłaty za pełnomocnictwa, uzgodnienia w Powiatowym ZUDP od 300 zł w górę
    Zaznaczam,że nie są to wszystkie koszty, jakie mogą okazać się niezbędne. A co np. z operatem wodnym w przypadku studni czy szamba, lub projektowania zjazdu przez rów melioracyjny?
    Jeżeli ktoś zatem pisze, ze zrobił to wszystko za 3.500 to naprawdę bez komentarza ....... Pewnie wszyscy wykonujący uzgodnienia i projekty przyłączy, pracowali za 100 zł Bzdura w którą nigdy nie uwierzę.

  2. #682

    Domyślnie

    Kochana , ta dyskusja miała miejsce 1,5 roku temu więc czemu się wtrącasz nie dajac nikomu dojść do słowa ??

  3. #683
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Forum jest chyba po to żeby się wypowiadać i pomagać innym a nie "mieszać w głowach", zatem wtrącanie się akurat tutaj jest jak najbardziej wskazane, oczywiście jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia (Ciebie to nie dotyczy). Poza tym ja.ros jak sam zauważyłeś ta dyskusja miała miejsce 1,5 roku temu, zatem nie wiem jakim cudem nie daję nikomu dojść do słowa, skoro 1,5 roku nikt nic nie napisał !!
    Jeśli więc nie umiesz napisać nic sensownego to po prostu nie pisz głupot. O tym głównie był mój poprzedni wpis, ponieważ mnie wkurzają tacy "wielce pomocni" forumowicze. Z góry zaznaczam, że nie będę Ci już odpowiadał, chyba że na temat.

  4. #684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksami Zobacz post
    Forum jest chyba po to żeby się wypowiadać i pomagać innym a nie "mieszać w głowach", zatem wtrącanie się akurat tutaj jest jak najbardziej wskazane, oczywiście jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia (Ciebie to nie dotyczy). Poza tym ja.ros jak sam zauważyłeś ta dyskusja miała miejsce 1,5 roku temu, zatem nie wiem jakim cudem nie daję nikomu dojść do słowa, skoro 1,5 roku nikt nic nie napisał !!
    Jeśli więc nie umiesz napisać nic sensownego to po prostu nie pisz głupot. O tym głównie był mój poprzedni wpis, ponieważ mnie wkurzają tacy "wielce pomocni" forumowicze. Z góry zaznaczam, że nie będę Ci już odpowiadał, chyba że na temat.
    Ha ha ha...
    Brawo Aksami

  5. #685

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksami Zobacz post
    Forum jest chyba po to żeby się wypowiadać i pomagać innym a nie "mieszać w głowach", zatem wtrącanie się akurat tutaj jest jak najbardziej wskazane, oczywiście jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia (Ciebie to nie dotyczy). Poza tym ja.ros jak sam zauważyłeś ta dyskusja miała miejsce 1,5 roku temu, zatem nie wiem jakim cudem nie daję nikomu dojść do słowa, skoro 1,5 roku nikt nic nie napisał !!
    Jeśli więc nie umiesz napisać nic sensownego to po prostu nie pisz głupot. O tym głównie był mój poprzedni wpis, ponieważ mnie wkurzają tacy "wielce pomocni" forumowicze. Z góry zaznaczam, że nie będę Ci już odpowiadał, chyba że na temat.
    No i się oberwało ......

  6. #686
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Albert_1

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    jako projektant takze sie wypowiem w temacie
    w powiecie torunskim ceny adaptacji projektu typowego bez przyłączy i zmian konstrukcyjnych ksztaltuja sie w przedziale miedzy 1600-3500 netto
    w zaleznosci czy pan architekt sam czy firma ...

    sam takze wykonuje adaptacje jak i projekty przylaczy wody, kanalizacji, przydomowych oczyszczalni sciekow oraz stawu . ..
    adaptacja projektu typowego bez zmian z studnia oraz szambem szczelnym (czyli bez przylaczy do i od sieci) kosztuje wyjsciowo 1800 zł netto - klient przekazuje mi dokumenty (warunki zab lub wypis i wyrys, kopie aktu, mape 1:500, wypis z ewidencji gruntow, warunki z energetyki i opcjonalnie warunki wod-kan ) ja zalatwiam reszte i przekazuje komplet dokumentow wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowe..
    oczywiscie moge zalatwic i warunki i mape itp za doplata (zwrot kosztów) ...

    natomiast projekt na przylacze wody lub kanaliza badz przydomowka koszto ok 350zł netto

    [moderowano - reklama]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 26-10-2012 o 05:02

  7. #687
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Przyjmując zakres prac opisanych przez projektantw, to moja adaptacja kosztowała 2.500 zł brutto. Tylko jak to się ma do wszystkich kosztów jakie trzeba ponieść żeby mieć PNB, skoro faktycznie zamknąłem się kwotą ok. 9 tyś?

  8. #688
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Znajdzie się ktoś kto wprowadzał zmiany w projekcie Szmaragd z MG Projekt ? Jestem ciekawa ile może kosztować zamiana w adaptacji dokładnie: na parterze powiększyć WC ( żeby zmieścił się prysznic )w zamian zmniejszyć powierzchnię w garażu. Ścianę nośną w salonie powiększyć, http://www.mgprojekt.com.pl/upload/g...images_rd1.jpg. A może ktoś robił zmianę w adaptacji do innego projektu, i podobne zmiany i orientuje się ile taka zmiana by wyniosła ?

  9. #689

    Domyślnie

    Aksami ceny podane przez Ciebie może u Ciebie są prawdziwe, ale np w okolicy zachodnipomorskiego nie.
    Są nższe, zapewniam. Mapki i adaptacej od 500 zł a nie 700 iw górę...

  10. #690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michbryg

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-061
    Posty
    45

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak "adaptacja projektu" i koniec kropka. Przeważnie zawsze są jakieś modyfikacje. Np. w projekcie jest ogrzewanie gazowe a Inwestor chce na paliwo stałe (bo gazu na działce nie ma) i już kotłownia do przeprojektowania. Jest parę takich niuansów, że laik powie "żadnych zmian" a w istocie zmiany w projekcie są. Są owszem przypadki, że jest do wykonania tylko plan zagospodarowania działki i podbicie projektu gotowego...
    nie zawsze jest konieczne sporządzanie projektów przyłączy, które są dość drogie. Do tego może być wymagany projekt zjazdu i kolejna kasa leci. Do tego zmiany w projekcie jeśli ingerują w konstrukcję budynku to i czasochłonne i koszt leci w górę. A jeszcze jak Inwestor nie dostarczy mapy do celów projektowych to i za to cenę należy doliczyć.
    I z ceny wyjściowej 1500-2000zł robi się kilka tysięcy złotych.

  11. #691

    Domyślnie

    Witam.
    Odświeżę trochę temat.
    Mam wycenę za adaptację 4 000 zł brutto.
    Adaptacja zawiera wszystko, oprócz mapy do celów projektowych, które osobno zleciłem geodecie.
    - adaptacja projektu gotowego
    - zmiana wiązarów na więźbę dachową
    - zaprojektowanie stropu teriva
    - kilka zmian ze ścianami wewnętrznymi
    - zaprojektowanie schodów żelbetowych zabiegowych na poddasze, które w projekcie jest nieużytkowe
    - przeniesienie 2 okien + dołożenie 3 okien dachowych
    - projekty wszystkich przyłączy (gaz, studnia głębinowa, kanalizacja, prąd)
    - projekt zagospodarowania działki
    - zjazd z działki
    - badanie geotechniczne gruntu
    - jakieś inne drobne papiery

    Ogólnie dostaję komplet gotowy do złożenia o pozwolenie.

    Czy cena jest niska/wysoka za taką usługę ?

  12. #692
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Terkaa86

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kamienna Góra
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie adaptacja

    [QUOTE=12michal;6048180]Witam.
    Odświeżę trochę temat.
    Mam wycenę za adaptację 4 000 zł brutto.


    Ja usłyszałam cene 3500 zł brutto- woj. dolnośląskie, powiat kamiennogórski. Zależy mi na czasie, więc wybrałam poleconego przez Geodetę architekta. Geodeta na 5+ więc mam nadzieję, że tu będzie podobnie.

  13. #693
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wkuzar

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-506
    Posty
    3

    Red face adaptacja projektu w Rzeszowie

    Cytat Napisał michbryg Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego jak "adaptacja projektu" i koniec kropka. Przeważnie zawsze są jakieś modyfikacje. Np. w projekcie jest ogrzewanie gazowe a Inwestor chce na paliwo stałe (bo gazu na działce nie ma) i już kotłownia do przeprojektowania. Jest parę takich niuansów, że laik powie "żadnych zmian" a w istocie zmiany w projekcie są. Są owszem przypadki, że jest do wykonania tylko plan zagospodarowania działki i podbicie projektu gotowego...
    nie zawsze jest konieczne sporządzanie projektów przyłączy, które są dość drogie. Do tego może być wymagany projekt zjazdu i kolejna kasa leci. Do tego zmiany w projekcie jeśli ingerują w konstrukcję budynku to i czasochłonne i koszt leci w górę. A jeszcze jak Inwestor nie dostarczy mapy do celów projektowych to i za to cenę należy doliczyć.
    I z ceny wyjściowej 1500-2000zł robi się kilka tysięcy złotych.
    Ja za adaptacje projektu w Rzeszowie czyli przygotowanie projektu gotowego do pozwolenia na budowę zapłaciłam 2900 zł, mialam mapę do celów projektowych, mieszkam już w domu i jestem zadowolona z pracy architekta, podnósł mi w projekcie domu ściankę kolankową na poddaszu, zmieniłam też okna na większe , polecam biuro Consteel plus w Rzeszowie tel 785051785, też mialam namiary do nich z polecenia.

  14. #694
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michbryg

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-061
    Posty
    45

    Domyślnie

    Odświeżę trochę: cena 4 tyś brutto za adaptację z takimi zmianami jak opisał 12michal jest ceną mega niską.
    Przeprojektowanie więźby dachowej, zaprojektowanie schodów, do tego projekty przyłączy, badania geotechniczne, zjazd z działki i za całość TYLKO 4 tyś zł. ???
    Znalazłeś naprawdę tanią ofertę: w Opolu np. za adaptacje bez zmian płaci się od 2 do nawet 3 tyś zł (zależy od biura/architekta).

  15. #695

    Domyślnie wszystko w jednym ....

    Cytat Napisał michbryg Zobacz post
    Odświeżę trochę: cena 4 tyś brutto za adaptację z takimi zmianami jak opisał 12michal jest ceną mega niską.
    Przeprojektowanie więźby dachowej, zaprojektowanie schodów, do tego projekty przyłączy, badania geotechniczne, zjazd z działki i za całość TYLKO 4 tyś zł. ???
    Znalazłeś naprawdę tanią ofertę: w Opolu np. za adaptacje bez zmian płaci się od 2 do nawet 3 tyś zł (zależy od biura/architekta).

    Badania gruntu -wiarygodne, z opracowaniem opinii geotechnicznej to w Warszawie minimum 1000 zl, przeliczenie obciążeń na fundamenty i przeprojektowanie law to minimum 1500 zl ( a tu jeszcze sa schody i wiezba ...) , a gdzie jeszcze projekty przyłączy !? i architektura ?! A analiza mozliwosci wykorzystania odnawialnych źródeł energii ? A charakterystyka energetyczna budynku, Wszystko w tej cenie ?! .Życzę powodzenia przy budowie tego domu z takiej dokumentacji...

  16. #696
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał_Łódź

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Jestem z łódzkiego i kopara mi opadła.
    Projekt z archonu kosztuje 2410 PLN
    Naniesienie na mapę 1900 PLN
    Każde z przyłączy 900 PLN

    Łacznie: 7010 PLN...

    Chyba lepiej jednak kupić sam projekt i gdzieś indziej zrobić adaptację do pozwolenia na budowę.

    Ktoś coś z Łodzi poleca?

    Dzięki za info.

  17. #697

    Domyślnie

    Witam. Temat odpowiedni ale stare posty także nie będę się na nich za bardzo opierał.

    Załóżmy że w projekcie gotowym nie będę robił zmian. Mapki do celów projektowych już mam. Ile będzie mnie około kosztować adaptacja z wyszczególnieniem na konkretne rzeczy co i za ile? Chodzi mi o to za co się temu Panu konkretnie płaci i ile? Chcę sie troche dowiedzieć aby nikt mnie nie wyrolował na kasie. Pomoże ktoś? Z góry bardzo dziękuje

  18. #698

    Domyślnie

    Nikt nie chce mi odpowiedzieć ;(

  19. #699

    Domyślnie

    osoba adaptująca prosty projekt z planem zagospodarowania i naniesieniem zmian (np . przesuniecie okna, zmiana ścianek działowych) bierze około 1000zł
    do tego należy doliczyć projekty przyłącza:
    - wody 600zł
    - kanalizacji (szamba) 500zł
    - prądu 400zł
    - uzgodnienia w urzędach i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę 200zł

    Zazwyczaj jedna osoba adaptuje i robi przyłącza, wychodzi znacznie taniej,
    za wszystko 1800-2400zł i o nic się nie martwisz.


    w moi przypadku za adaptacje zapłaciłem 4000zł.
    ale zmieniłem baaaaardzo dużo w projekcie,
    nawet ściany.
    Zmiany były tak duże że zamiast nanosić je na gotowy projekt projektant zrobił nowe rysunki fundamentów i ścian.
    tylko 1 na 10 osób chciało się podjąć wyzwania, reszta stanowczo mówiła o projekcie indywidualnym za 12-14000 zł

    Ostatecznie w poniedziałek odbieram pozwolenie a suma kosztów to:
    - projekt gotowy 2000
    - adaptacja 4000zł
    - projekt więźby prefabrykowanej 500zł
    - mapka do celów projektowych 750zł
    - badanie gruntu 500 zł
    Razem 7750zł

    Taniej o 4000 niż indywidualny ale
    załatwianie papierów przy tylu zmianach trwało 5 miesięcy
    (3 razy składałem projekt celem uzyskania pozwolenia)
    Ostatnio edytowane przez tomson123 ; 21-06-2014 o 10:19

  20. #700
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jestem na etapie adaptacji gotowego projektu. Zleciłem projekt płyty fundamentowej, usunąłem kominy bo ma być reku. Utknęliśmy na zmianie systemu C.O., a mianowicie zmieniamy "śmieciucha' ma pompę ciepła. Architekt wymaga nowego projektu instalacji wraz ze zmianami WOD-KAN naniesionymi na starym projekcie. A miało być łatwo. lekko i przyjemnie
    Adaptacja + projekt zjazdu z drogi to 2500 PLN

Strona 35 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony