dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    purflux

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    dolnyslask
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zacząłem dopiero wczoraj zrywać deski z podłogi.
    Opróżniłem pokój z mebli, ściągnąłem panele, oczyściłem szpachelką wstępnie 3 pierwsze deski z farby, udało mi się wyciągnąć 4 gwoździe podważając deskę.
    Mam problem bo gwoździe na środku deski nie chcą odpuścić a nie chcę deski złamać. Zastanawiam się żeby przewiercić łebki gwoździ.
    Czy mogę liczyć na Waszą pomoc w trakcie prac co robić dalej na podstawie fotek i opisów w tym poście ?
    Na chwilę obecną mam parę pytań.
    1.Zeskrobywałem farbę szpachelką - pozostała farba która jest "w drewnie". Tylko cyklinowanie wchodzi w grę?
    Da się to zeszlifować bez zamawiania faceta z maszyną do cyklinowania ? np. ręcznie ( klocek z papierem ściernym, heblarka, szlifierka oscylacyjna? )
    2. Po zmontowaniu będę musiał wypełnić szpary - pył ze szlifowania ale z czym ? Jest jakiś specjalny środek,klej - o co mam pytać w sklepie.
    3. Do mocowania desek po ociepleniu stosować gwoździe ?
    4.Co dać między legary a deski ? Filc ?
    5.Czym zabezpieczyć legary i deski od spodu ( na pierwszy rzut oka z tego co widzę deski i legary są w dobrym stanie,
    6.Jeżeli wybiorę żużel jak powinny wyglądać warstwy ocieplenia ? Wilgoci specjalnie nie widzę. Folia budowlana 0,2?0,5?, Styropian EPS200(czy wełnę?),znowu folia i na to deski ?
    7.Czym wyrównać podłożę po wybraniu żużla przed położeniem folii - Piaskiem, granulatem styropianowym? Zastanawiałem się żeby nie dawać folii na pierwsza warstwę ( nie dawać folii pod styropian ) tylko na styropian (miedzy ocieplenie a deski ) ze względu na punkt rosy ( może skroplić się woda miedzy folią a styropianem - pod podłogami piwnica nieogrzewana, a styropianowi EPS200 chyba wilgoć nie zaszkodzi?
    Nie widzę nigdzie wentylacji tej podłogi a wszędzie gdzie czytam piszą że takie podłogi są wentylowane? I z tego co zauważyłem po częściowym zdemontowaniu jednej deski miedzy żużlem a deskami nie ma pustki. To czym jest wypełniona przestrzeń miedzy legarami jest na równo z nimi i styka się z deskami.
    robić pustkę między ociepleniem a deskami ? np będę miał 20cm na materiał izolacyjny, włożę 15cm i zostawię 5cm pustki?
    Z góry dziękuję za pomoc i w miarę możliwości będę starał się pisać o postępach i zamieszczać zdjęcia z pytaniami co do dalszych prac.
    Ostatnio edytowane przez purflux ; 30-05-2014 o 13:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony