dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 70
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1397
  1. #741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Niby prawda z czterospadowym, ale jak ktoś ma murlatę bezpośrednio na wieńcu, to chyba troche trudniej to DOBRZE zaizolować.
    Z tym, ze ścianki kolankowe to nic, poczujesz co to "stodola", jak wyjdziesz pod wierzchołek szczytowej z płytą styro w dłoni

    Dobrze, ze ocieplacie to juz teraz. Ja po posadzkach jakoś zajety byłem rozplantowywaniem ziemi przed i po wykonaniu przyłączy, a to nie była taka konieczna praca. Jakbym zaczał zabawe ze styropianem i sznurkiem wcześniej, to bym teraz nie musial tak gonić :/

    Nauczony doswiadczeniem zadzwonilem po elektryka i w sobote bedziemy rozkladali instalację do punktów oświetleniowych na suficie.
    Jeszcze tego tematu nie czuje... Tam, gdzie beda "oczka" LED jestem w stanie ilosc i rodzaj okreslic, ale tam, gdzie chcemy panele LED ?

    Troche glupio juz teraz nastawiać sie na konkretny model.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #742

    Domyślnie

    a wysokość w szczytach spora, oj spora

    Dokładne rozmieszczenie wszelakich światełek na suficie też mnie stresuje .Mamy główne kable , ale resztę trzeba poprzerzucać od punktu do punktu .
    Niby mniej więcej wiem co i gdzie chcę ,ale zawsze może się okazać że jednak chcę coś innego i nie będzie pasować
    Też bym chciała jak najwięcej ledowych ze względu na niską temperaturę , ale coś na zwykłe żarówki też będzie .

    A czasu na ostateczną decyzję zostało bardzo mało.

  3. #743

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Plyty bedą krecone wkretami co 10 cm. To gesciej, niż standard, ale zwiazane jest to oczywiscie z celulozą leżaca bezposrednio na g-k
    Dobrze że więcej wkrętów. Jeszcze mi się przypomniało:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5951341
    żeby kręcić zygzakiem, dla uniknięcia "efektu znaczka pocztowego". Szczególnie chyba jak jest gęściej.

    Jaki planujesz łączenie folii ze ścianą? Tego nie doczytałem i po prostu zwisała za płytą przy ścianie, a powinno się przykleić szczelnie do ściany, obciąć, a niżej dać taśmę separującą. Artix polecał jakiś klej do tego.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  4. #744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kilka zdjęć porannych. Wieczorem zrobie cos lepszej jakości, od góry.

    Wieszak:


    Odsunięcie wieszakow od sciany za pomoca odcinków kantówki


    Tu były potrzebne dodatkowe belki umieszczone miedzy wiązarami co 60 cm:




    Folia z zakladką 15cm


    Pod profilami przyściennymi, co widać na zdjeciach przyklejona jest folia (taśma samoprzylapna), aby stworzyć połaczenie ślizgowe
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-06-2014 o 07:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post

    Jaki planujesz łączenie folii ze ścianą? Tego nie doczytałem i po prostu zwisała za płytą przy ścianie, a powinno się przykleić szczelnie do ściany, obciąć, a niżej dać taśmę separującą. Artix polecał jakiś klej do tego.
    U mnie też docięta do ściany. W sumie o tym klejeniu czytałm, ale wykończenie rogów, malowanie i 30 cm celulozy, która tam będzie wdmuchana ograniczy ruch powietrza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #746

    Domyślnie

    Ruszt na moje oko wygląda ok. Fajny etap.

    Akryl na pewno coś tam uszczelni. Celuloza też powinna być szczelniejsza niż np. wełna z rolki, nie wspominając o moim granulacie.
    U mnie, zimą, zanim zaakrylowałem wszystkie połączenie sufitu ze ścianą, trochę pizgało na tym łączeniu. Pod profilem obwodowym ściśnięta pianka wygłuszająca, czyli ciągnęło w poziomej szczelnie między paroizolacją a profilem obwodowym.
    Ale w sumie okna zamknięte, kilka otworów w kominach otwartych, to wciągało powietrze z zewnątrz którędy tylko się dało.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #747
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale WM wtedy nie działała ?

    A tak w ogóle, to szwagrowi została po budowie prawie rolka jakiejś taniej membrany paroprzepuszczalnej Fakro.
    Zastanawialem się, czy nie rozłozyc jej na ostanim etape ocieplenia na położonej wełnie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-06-2014 o 12:01
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #748

    Domyślnie

    WM ciągle nie działa. Jeszcze nie spiąłem wszystkiego do kupy, a teraz na strychu gorąco to też mi nie spieszno.
    Od góry nie będę przykrywał membraną. Zastanawiam się nawet czy OSB nie za szczelne, chociaż obecnie to standard.

    Rockwool zaleca nad wełną wentylowaną szczelinę i ażurową podłogę:
    http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...pie-drewnianym
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  9. #749

    Domyślnie

    Z tą folią paroszczelną nad GK to też się tak zastanawiam czy ma sens świrowanie, skoro np. na ścianie jest tynk gipsowy, więc chyba całkiem nie-paroszczelny (i narożnikiem może sobie zła para wędrować)...

    Trochę zabawy z tymi "poprzeczkami" mają, bądzie to chyba troszkę przeszkadzać przy rozkładaniu wełny nad celulozą (między wiązarami)...?

  10. #750
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Znacznie wiecej zabawy by było, jaklby puścili profile głowne prostopadle do wiązarów. Wtedy nad każdym profilem musialaby być poprzeczka.

    Co do foill, to jest ona jeszcze podziuraawiona wkrętami, rurą anemostatu, lampami...

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    WM ciągle nie działa. Jeszcze nie spiąłem wszystkiego do kupy, a teraz na strychu gorąco to też mi nie spieszno.
    Od góry nie będę przykrywał membraną. Zastanawiam się nawet czy OSB nie za szczelne, chociaż obecnie to standard.
    Taak, temperatura też mnie przeraża mam nadzieję, że słońce trochę odpuści, bo ja muszę to przynajmniej porozkładac i pospinac w skrzynkach.
    Zresztą, od czerwca powinienem już czerpać gaz , a do tego potrzebuje działajacej WM
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-06-2014 o 16:49
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #751

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znacznie wiecej zabawy by było, jaklby puścili profile głowne prostopadle do wiązarów. Wtedy nad każdym profilem musialaby być poprzeczka.
    Wiem że zawsze może być gorzej

    A jakby te poprzeczki bić do spodu wiązara (szersze, może deski calówki lub 32mm), tak aby były w warstwie celulozy?

  12. #752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdybym mial układ prostopadły, to pewnie bym tak kombinował - te deski byłyby przy tym oparciem dla wełny. Ale u mnie to kwestia dwóch, trzech profili, ktore muszą być w ten sposob "wspomagane", więc jakoś to przepchnę

    Zresztą - ma 95% nie będe przed ta zima ukladal wełny. Jak się okazało, od górnej powierzchni płyty do sznurkowania miedzy wiazarami mam rowne 30cm, tyle, ile celulozy planuję.
    Tylko, ze celulozy bedzie nadmuchane 35cm, te 5cm wiecej to na osiadanie, które moze potrwać pol roku, albo i rok. W kazdym razie, poki sznurkowanie nie wyjdzie spod celulozy, wełny nie kładę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #753

    Domyślnie

    Dziękujemy za fotki

    Ja dostałam informację że ta celuloza może wcale nie osiąść zbyt szybko , to znaczy że może to być więcej niż rok .

    Też bym chciała tam gdzieś zrobić jakieś sznurkowanie jakby coś , ale zastanawiam się czy pchać tam jeszcze w ogóle tą wełnę

    Upał na budowie masakryczny , czarny dach grzeje że aż strach , im wyżej tym cieplej

  14. #754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sufity się właśnie kończą.
    Wkrety co 10-12 cm. Generalnie sufit sprawia solidne wrażenie.





    Troche mnie ta osiadajaca przez rok celuloza martwi... Bo teraz wełny nie ulożę na niej, a za rok na użytkowej części poddasza (na strychu) będzie już podłoga...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #755
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dobrze to wygląda. Zaraz inaczej jak jest sufit nad głową
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #756

    Domyślnie

    Super , ale szybko opłytowane


    Mam pytanie , czy te akcesoria z Metpolu ( druty, wieszaki ,łączniki ) pasowały dobrze do profili ultrastil? Czy były w miarę grube ?

    Kabelki na lampy wypuszczone? My walczymy z tym tematem ( masakra )

  17. #757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zawiesia z metpolu są OK. Sztywne i siedzą pewnie.

    Właśnie z elektrykiem "dziurawimy" sufit i przeciagamy kable od punktu, do punktu. Decyzje co do ilosci i rodzaju punktow świetlnych podlęlismy z piątek, w sobote i dzis realizacja
    Muszę powiedzieć, że, jak sufit zakrywa podłoge, to się po wiązarach dużo lepiej smiga

    Wypożyczylem ze sklepem z oświetleniem panel LED, 120x30 cm, grubość 14mm. 40W, 3200lm
    Jak śię sciemni robimy próbę oświetlenia w kuchni.

    Szukamy też plafonow do korytarza. Warunek - musi mieć mozliwośc wkrecenia źródła światła LED (w ostateczności świetlówki)
    Poki co faworytem jest:

    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-06-2014 o 21:37
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie



    Dwa panele. Mniejszy 18W, 1460lm barwa ciepła okazał sie za mocny do oświetlenia korytarza (biorąc pod uwagę przygotowane cztery punkty).
    Drugi, 40W, 3200lm, barwa dzienna jest zbyt chłodny, aseptyczny, jak na kuchnię. Calkiem przyjemny efekt daje zmieszanie światła z tych dwóch źródeł.

    Trzeba bedzie jeszcze poszukać...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poki co faworytem jest:

    Co to za plafon? Wygląda fajnie

  20. #760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Azzardo Solid

Strona 38 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony