dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 223
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 4448
  1. #941
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Sprawdzałeś cenę w Google?
    Bywają w cenie kotła kondensata z wypasem.


    Adam M.

    Sam zobacz!
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-18533

    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 19-06-2014 o 23:07

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Akumulować należy energię wolnodostepną, jak jest pozyskiwana w dużych ilościach.
    Prąd trzeba sobie "kupić"...
    Chyba, ze sobie go "zrobisz".

    Grunt, jaki opisujesz MOŻE zakumulować wielkie ilości energii cieplnej.
    Ma jednak wielkie "samorozładowanie", z którym się walczy za duże pieniądze, że o koszcie instalacji do uzysku dużych strumieni ciepła nie wspomnę!

    Adam M.
    czy można dziurę zasypaną piachem zalać wodą aby więcej ciepła zakumulować i na tym postawić dom? czy dom będzie się na tym trzymać? ile tej wody by można było wlać?

  3. #943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Sprawdzałeś cenę w Google?
    Bywają w cenie kotła kondensata z wypasem.


    Adam M.

    Sam zobacz!
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-18533

    tylko że te naczepy nadają się na złom a nie na zbiornik skoro po cenie złomu chcą sprzedać. ale mogą być za razem dobre. można i tez taki ale trochę droższy http://allegro.pl/zbiornik-cysterna-...332371375.html
    tylko chyba taki zbiornik pod domem nie można zakopać tylko obok więc to dodatkowy koszt.

  4. #944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie żebym zniechęcał ale dla 100m2 ,1500kWh przy COP nawet 2 to wychodzi 375PLN/rok

  5. #945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie żebym zniechęcał ale dla 100m2 ,1500kWh przy COP nawet 2 to wychodzi 375PLN/rok
    tylko że ja nie będę budować domu 100m2 tylko 120 do 140 ale to tylko trochę więcej niż podawałeś. jak akumulator się nada to nie będzie potrzeba pompy.

  6. #946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Powiem ci tak . Znajdź wymiary takiej cysterny ,fi i dł. Policz powierzchnię i ile potrzebujesz izolacji o odp. grubości do tego takiej by była cały czas sucha. Pomnóż przez cenę jednostkową i ci wyjdzie ile lat w tym czasie byś grzał dom pasywny przy pomocy PC . A to tylko izolacja.Gdzie reszta ?
    Przykro mi ale w dobie PC i domów w standardzie 15kWh/m2/rok, akumulowanie energii cieplnej na potem jest nie ekonomiczne i niczym nie uzasadnione.

  7. #947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Powiem ci tak . Znajdź wymiary takiej cysterny ,fi i dł. Policz powierzchnię i ile potrzebujesz izolacji o odp. grubości do tego takiej by była cały czas sucha. Pomnóż przez cenę jednostkową i ci wyjdzie ile lat w tym czasie byś grzał dom pasywny przy pomocy PC . A to tylko izolacja.Gdzie reszta ?
    Przykro mi ale w dobie PC i domów w standardzie 15kWh/m2/rok, akumulowanie energii cieplnej na potem jest nie ekonomiczne i niczym nie uzasadnione.
    no tak, najlepiej by było jakby była lepsza ustawa OZE i panele fotowoltaiczne dało się na dach. może jak będę budować to już to będzie.

  8. #948
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ...
    gentoonx naprawdę tak mało tego by się zgromadziło? przy 150m3 akumulatora? piasek czy żwir są ciężkie więc mają dużą pojemność cieplną na mój rozum ....
    Przeca Ci napisałem - 2MJ/m3K

    taki magazyn nie powinien być wysokotemperaturowy - im wyższa temperatura tym wyższe straty czyli tym więcej styro i większe koszty. Zakładając temp do podłogówki 25stC w pasywnym i dT=15st daje wynikowe 40st i średnio taka temp na początku sezonu jeszcze do osiągnięcia jest, ale...
    trochę przed 30stC następuje odparowanie wilgoci w glebie, żwirze - jeden pies - dodatkowe koszty na izolację. Dodatkowo to co narysowałeś przemarza przy ściankach co powiększa straty

    Generalnie Adam pisał kiedyś - odzyskiwać co można, nic na siłę bo nie tędy droga

    Generalnie aby to sobie rozkminić musiałbyś mieć dużo szerokiej wiedzy ogólnej i specjalistycznej. Nikt ci tego nie rozwiąże, bo i niby z jakiej racji
    Wielu próbowało i jakoś niewielu sie chwali działaniem

  9. #949
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czy można dziurę zasypaną piachem zalać wodą aby więcej ciepła zakumulować i na tym postawić dom? czy dom będzie się na tym trzymać? ile tej wody by można było wlać?
    Po pierwsze primo
    jak zalejesz tę tylko dziurę, to co z tą wodą - nie poleci gdzie?
    Po drugie primo
    Zakładając że nie poleci, to widziałeś dom postawiony na wodzie - TB ma w laptopie taki, ale nie chciał pokazać, więc o tych sza

    Pomyśl trochę chłopaku po co się robi między innymi drenaże opaskowe wkoło ław, a nie z takimi, wybacz określenie, głupotami wyskakujesz

    To już lepiej piwnica nieużytkowa, zamknięta szczelnym stropem, zaizolowana termo i hydro wypełniona wodą i ją grzać - tylko po co???

    Daj już se spokój z tym i skup się na istotnych rzeczach - PLEASE!!!

  10. #950
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    tylko że ja nie będę budować domu 100m2 tylko 120 do 140 ale to tylko trochę więcej niż podawałeś. jak akumulator się nada to nie będzie potrzeba pompy.
    do dupy takie gówno, nie akumulator

    poczytaj o propagacji ciepła w gruncie, o wpływie wód gruntowych i opadowych na akumulację, poszukaj w internecie artykułów o komercyjnych rozwiązaniach - wtedy będzie o czym może podyskutować, ale tylko teoretycznie,...
    ku poddzierżanii razgawora

  11. #951
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Poszukać wód termalnych i odpowiednią działkę kupić.

    nydar
    "akumulowanie energii cieplnej na potem jest nie ekonomiczne i niczym nie uzasadnione. "
    A jak kto CHCE?
    Nawet jak nie ma ekonomicznego uzasadnienia?


    Adam M.

  12. #952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    czyli taka opcja z akumulatorem którą pokazałem na obrazku nie ma sensu. dzięki za rozwianie wątpliwości. czyli lepiej skupić się na tym aby budynek jak najmniej tracił ciepła. ale temat z akumulowaniem ciepła jest ciekawy. jakby to było opłacalne to pewnie każdy by to robił lub nikt nie wie jak to zrobić dobrze a to już inna sprawa.

  13. #953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    myślałem nad projektem lipińskich i chyba jednak się na ten zdecyduje bo wydaje mi się bardziej ustawny i łatwiejszy w budowie mimo ze trochę większy.
    podstawową zmianą będzie odbicie lustrzane do wersji podstawowej bo główna mi się nie podoba.
    na pewno pierwszą zmiana będzie to że muszę go trochę poszerzyć z 8,64m do 9m. oni przewidują ściany o grubości 24cm + 30cm ocieplenia więc skoro pasywny to i tak chciałem tak robić więc tu jest ok. ściany zew zrobię z BK400 a wew nośne z BK700. chciałby z silki nośną wew ale ze względu na różne wysokości bloczków to odpada. można jeszcze zastosować ytonga ale drogi jest i uważam że nie warto dopłacać aby to tak zrobić.
    drugą istotna zmianą to zrobienie dachu dwuspadowego zamiast płaskiego ale to myślę że da się jakoś przełknąć.
    kolejna sprawa to garaż. oni przewidują z boku a ja chcę od północy go do domu połączyć. on będzie murowany z tych samych bloczków co ściana wew domu i na to dam 10cm zwykłego białego styropianu. dodatkowo zrobię miejsce na dwa samochody z dwoma bramami o szerokości 250cm każda. niby jedno stanowisko wystarczy ale trzeba myśleć przyszłościowo. w garażu też gdzieś jakąś umywalkę trzeba dać bo się przyda. oczywiście nad garażem będzie taras.
    garaż będzie miał okna po bokach aby dodać trochę naturalnego światła i czymś to musi być wentylowane grawitacyjnie.
    dodatkowo przed wejściem zrobię zaszkloną werandę a nad nią będzie taras w połączeniu z tarasem garażu i nawet trochę szersze aby wejście do werandy było zadaszone. weranda będzie nieogrzewana z oknami jakimiś najtańszymi, prostymi, z drzwiami w prosty sposób przesuwanymi (nie hds). tak żeby nie trzeba było stać przed drzwiami i moknąć gdy będzie przykładowo lało. to będzie takie połączenie garażu i domu.
    w pralni będą drzwi tarasowe zamiast zwykłego okna, jak będzie ciepło to pranie na tarasie może schnąć a jak zimno to i tak się tam nie będzie wychodziło więc w środku z tym nie będzie problemu.
    na pewno okno na klatkę schodową dam mniejsze czyli takiej samej wielkości co w łazience nazwę ją małżeńską bo w przyszłej sypialni mojej i żony.
    w garderobie małżeńskiej też dam okno. w sumie na pietrze będę miał 5 okienek i zrobię je w jednym wymiarze o szerokości 80cm lub 90cm i będą niestety otwierane.
    okna główne południowe będą maiły ten sam wymiar czyli 190x230 lub 200x230. to jeszcze się zobaczy jak będzie dokładnie bo to zależy od wymiarów mebli aby przykładowo biurko nie zachodziło na okno itp. na pietrze zrobię chyba fixy i albo jako jedna szyba albo dzielone ale wolałbym bez dzielenia. na parterze te okna będą na pewno z drzwiami otwieranymi a nie przesuwnym (tańsze 2x) czyli 90cm drzwi i 100cm fix. zachodnie okna na parterze będą fixy i o wymiarze 150x150.
    w kuchni myślałem o likwidacji okna wschodniego ale ze względu na poszerzenie domu to kuchnia będzie większa więc okno się przyda ale zrobię go też fix 200x115 i bardziej podwyższę aby miedzy blatami roboczymi a oknem było kilka cm na płytki aby okna tak nie brudzić. bardziej mi się to podoba.
    ze względu na garaż od północy to nie będzie okna w łazience na parterze i w pokoju obok. w pokoju obok zrobię sobie siłownię lub zostanie jako gabinet.
    w salonie mogłyby być jedne drzwi tarasowe otwierane ale wolę mieć dwa bo w przyszłości można zrobić pokój w salonie i przydadzą się drzwi na taras.
    w spiżarce chyba też dam małe okienko ale to się jeszcze zobaczy.

  14. #954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tak by mi to wyglądało z grubsza:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.ZACHÓD.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	266648Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.POŁUDNIE.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	266649Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.PÓŁNOC.png
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	266650Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.WSCHÓD.png
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	266651
    tak by kuchnia wygadała Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	266652

  15. #955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    a tak salon z grubsza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.salon.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	266653

  16. #956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    zastanawia mnie jeszcze kwestia z ociepleniem dachu a dokładniej stropu bo na poddaszu nic nie planuje tylko co najwyżej jakiś wyłaz tam. czy można tak to zrobić:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	266657
    czyli przykładowo wiązar położyć na ocieplonym stropie i przykręcić go do stropu?

  17. #957

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ściany zew zrobię z BK400 a wew nośne z BK700
    Tak zawzięcie broniłeś silki jako jedynej na dom pasywny, a teraz jednak BK?

  18. #958

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    zastanawia mnie jeszcze kwestia z ociepleniem dachu a dokładniej stropu bo na poddaszu nic nie planuje tylko co najwyżej jakiś wyłaz tam. czy można tak to zrobić:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	266657
    czyli przykładowo wiązar położyć na ocieplonym stropie i przykręcić go do stropu?
    Najlepiej jak porozmawiasz o tym z konstruktorem.

  19. #959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Tak zawzięcie broniłeś silki jako jedynej na dom pasywny, a teraz jednak BK?
    masz rację, bo akumulacja się przydaje ale skoro potrafi być tez przekleństwem to wolę materiał z którego będzie mi się łatwiej robiło a też będzie dobrze. jak w nim pomieszkam trochę to wtedy się zobaczy czy to był dobry czy zły wybór i podzielę się tym z innymi.

  20. #960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Najlepiej jak porozmawiasz o tym z konstruktorem.
    na razie tu pytam co inni o tym myślą. jakby tak mogło być to można mostka łatwo uniknąć w tym miejscu.

Strona 48 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony