dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Taras drewniany - jaki rozmiar belek i legarów - taras na 13-tym piętrze)

    Witam,
    Mam projekt tarasu (załącznik), ale konieczne są pewne zmiany, a z architektem mam pewne problemy w tej kwestii. Ogólnie sam muszę sobie dobrać przekrój belek, jeśli zależy mi na czasie. I tutaj prośba do Was

    Mianowicie aktualnie zaprojektowane są belki 180x140mm, a nich mają być deski. Belki rozstawione co 2 metry.
    Sam taras jest budowany na dachu wieżowca Na papie, dach lekko pochyły. Belki muszą wychodzić od ściany (tak jak na projekcie), aby były one przykotwiczone do ściany. Taras ma się podpierać tylko na papie (brak możliwości trwałego połączenia tarasu bezpośrednio do dachu - tylko kotwy w ścianie trzymają cały taras).

    Co chcę zmienić

    Otóż chciałbym, aby deski trasowe miały kierunek identyczny, jak belki (od ściany), wobec czego muszę zastosować dodatkowe legary. Tylko wiem, że 2m rozstawu belek pod legarem, to trochę za dużo.
    Wobec czego chcę dać belki co 1 metr (zamiast co 2metry jak na projekcie), a na tym legary (co 30cm) i na tym dopiero deski. Mały rozstaw legarów wynika z tego, iż deski będą kompozytowe.

    Aha, sam taras będzie dłuższy (czy szerszy) i zamiast 200 cm z boku, będzie miał 260cm. Planuję też belki podeprzeć na dachu w dwóch miejscach (a nie w jednym, jak na projekcie).

    1. Czy możecie mi zatem doradzić rozmiar belek i legarów?
    (materiał to modrzew)

    No i może przy okazji zapytam:
    2. Polecacie jakąś konkretną firmę sprzedającą deski kompozytowe? (póki co myślę o andrewex)
    3. Jak dobrze podeprzeć belkę na papie, by jej nie uszkodzić?

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0985.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	270801  
    Ostatnio edytowane przez Beckon ; 20-07-2014 o 09:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony