dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Potrzebna pomoc

    Witajcie, w marcu podczas palenia w kotle zapaliła mi się sadza - sąsiad komin-komados stwierdził, że trzeba ją zsunąć. W pokoju pękł tynk na grubość ok 0,5mm - rysa po wychłodzeniu była niewidoczna - ale - po zsuwaniu sadzy w pokoju zaczęło śmierdzieć. rysę wydrapałem uzupełniłem akrylem potem zaciągnąłem zaprawą do płytek i ciągle coś czuć było. Teraz stwierdziłem, że skuję to i zobaczę - WALI, że hej. Nie wiem co robić czy tylko otynkować tynkiem cem-wap. Sąsiad mówił, żeby zaciągnąć klejem do płytek i będzie po temacie. Chcę się wyrobić przed zamówionym już szlamowanie komina - więc proszę o Waszą pomoc.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Wczoraj skułem - dziury między cegłami - prawdopodobnie tak murowane ... na szczęście podwójna cegła tzn gruba ściana. A wali jak.... szambo to jak perfumeria - na szczęście nie widać zacieków ani innych - myślałem aby głęboko między cegły dowalić silikonu wysokotemperaturowego - następnie klej do płytek (tak radził sąsiad komando-kominiarz) i całość klejem do płytek i ewentualnie siatką ale chyba cały gipsik w pokoju do zdarcia - bo chyba farba tego na dłuższą metę nie pokryje.l

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren Zobacz post
    Wczoraj skułem - dziury między cegłami - prawdopodobnie tak murowane ... na szczęście podwójna cegła tzn gruba ściana. A wali jak.... szambo to jak perfumeria - na szczęście nie widać zacieków ani innych - myślałem aby głęboko między cegły dowalić silikonu wysokotemperaturowego - następnie klej do płytek (tak radził sąsiad komando-kominiarz) i całość klejem do płytek i ewentualnie siatką ale chyba cały gipsik w pokoju do zdarcia - bo chyba farba tego na dłuższą metę nie pokryje.l
    Ja gdy miałem zacieki po sadzy a co za tym idzie smród skułem tynk do gołej cegły (szlifierką zrobiłem dwie linie by było równo po bokach a środek skułem), cegłę zamalowałem folią w płynie (kilkanaście razy) na to MAPEGUM i przyklejałem płyte k/g, różnicy nie widać smród zanikł.

    w

  5. #5
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "w marcu podczas palenia w kotle zapaliła mi się sadza "

    Kanał dymowy "zobaczył" coś około 2000stC lub i więcej!

    "W pokoju pękł tynk na grubość ok 0,5mm - rysa po wychłodzeniu była niewidoczna - ale - po zsuwaniu sadzy w pokoju zaczęło śmierdzieć."

    Kanał dymowy składa się z luźno poukładanych cegieł na wyżarzonej przekładce.

    "Chcę się wyrobić przed zamówionym już szlamowanie komina "

    Szlamowanie jest poklejeniem tego co zostało "od środka":
    Teraz trzeba to pokleić też "od zewnątrz".

    "czy tylko otynkować tynkiem cem-wap. Sąsiad mówił, żeby zaciągnąć klejem do płytek i będzie po temacie."

    Dobierz takie lepiszcze, które się na tym co zostało i jest "obdymione" utrzyma.
    "aby głęboko między cegły dowalić silikonu wysokotemperaturowego "
    Jest hydrofobowy a zaprawy wszelakie - nie.
    Nie połączą się.
    Poszukaj czegoś innego.

    Szpryc z cermetu żarowytrzymałego i tynkowanie (czym chcesz).

    Mnie tak wychodzi...

    Adam M.

  6. #6

    Domyślnie

    Adam M. jesteś gość! ale powiem tak - dym się nie ulatniał ani czad (sprawdzane czujnikiem - w zasadzie to on tam wisiał) po skuciu - nie ma śladów okopcenia na cegłacgh. Co rozumiesz pod pojęcie szpryc i jak go wykonać - może zamiast silikonu pianka poliuretanowa - ta wysoko temperaturowa?

  7. #7
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Komin to taka wymurowana rura.
    Jak działa, to jest w nim podciśnienie.
    Zasysa z otoczenia wszelkimi szparami - dlatego nie widziałeś dymu.
    Przyducha się trafi, mokre paliwo i go zobaczysz...
    Szpryc to inaczej obrzutka.
    Pierwsza warstwa pod tynkowanie.
    Robisz śmietanę z wody, cementu i odrobiny piasku i chlapiesz "po wsiech".
    Fugi wpijają a na cegłach trochę zostaje.
    Bardzo dobra warstwa zczepna się tworzy i jest twarda.
    Masz pokleić to, co jest luźne.
    Poliuretan następnych 2000stC nie wytrzyma a wydziela paskudne gazy, jak się pali.
    Cement jest bezpieczniejszy.

    Masz jeszcze jeden problem!
    Zrób coś z kotłem. Palisz w nim nieoptymalnie, zbyt niska jest temperatura w palenisku.
    Dlatego sadza, niedopalone paliwo, osadza się w kominie.
    Usuń przyczynę powstawania sadzy!

    Adam M.

  8. #8

    Domyślnie

    Problem z piecem może polegać na jego zbyt dużej wydajności. Przykładowo zamiast 15kW kupiłeś 30kW i wykorzystujesz je w małym % mocy, gdzie temperatura spalin jest zbyt niska. Z resztą o tym pisał kolega wyżej .

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć temat i zadać pytanie - czy w rozkuty tynk można wtopić siatkę|?? Albo inaczej położyć siatkę i obrzucić ją tynkiem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony