dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Malowanie drewnianych szafek kuchennych

    Witam,
    proszę o pomoc i poradę.
    Chciałbym pomalować stare drewniane szafki kuchenne. Aktualnie są one pokryte starym lakierem. Z tego czo przeczytałem (bo nigdy tego nie robiłem) muszę starą warstwę lakieru zetrzeć papierem ściernym, następnie wytrzeć benzyną ekstrakcyjną i pomalować farba do drewna.
    Czy wszystko dobrze opisałem czy coś pominąłem?
    Kolejne pytanie czy po malowaniu mogę jakoś szafki polakierować?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    W planie jest "zdarcie do surowego drewna" ???

    O ile farba nie łuszczy się odchodzi płatami itp - to odradzam.
    Malowanie oryginalne to był proces kilkukrotnego malowania, szpachlowania, szlifowania, malowania...
    Może na początek wypróbuj to na jakimś małym niewidocznym kawałku szafy - żeby się przekonać czego chcesz spróbować

    Nie widziałem tych szafek - ale - IMHO - może wystarczy przetrzeć delikatnie drobniutkim papierem ściernym i malować....
    Są też takie okleiny do oklejania mebli - też stosunkowo małym kosztem pracy osiąga się efekty...

  3. #3

    Domyślnie

    a jeżeli starłem za bardzo pierwszą warstwę? Jedną szafkę starłem drobnym papierem i po pomalowaniu było ok, drugą już grubszym i za bardzo się starło. Kolor drewna przebija i zrobiło sie żółtawe. Czy teraz ten kolor zetrzeć jeszcze raz i pomalować kolejną warstwą?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    osobiście robie tak:
    1. usuwam stary lakier do surowego drewna-papier 80 (wiadomo że w zagłębieniach i wewnętrznych rogach to troche zostanie lakieru, ale zmatowiony powinien być)
    2. czystą ściereczką dokłądnie wycieram wszystko benzyną ekstrakcyjną
    3. nakładam podkład biały do drewna
    4. 1 warstwe farby, delitanie matuje drobnym papierem ściernym -papier 180, 2 warstwe farby
    5. spryskuje w lakierem bezbarwnym w spreju matowym/połysk - to akurat nie jest konieczne, zalezy od rodzaju farby

    Najlepszy efekt jest jak maluje się szafki pistoletem, jeśli niemasz to wałkiem z mikrofibry

    jeśli chodzi o malowanie blatów kuchenych to ten sam proces , tyle ze używam farby do schodów i nakładam 4-5 warst farby

    Powodzenia
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony