dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 223
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 4448
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    Lobo_M w ten sposób ocieplił sobie strop parterówki, koszt minimalny, domek wyszedł 3 litrowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-Budowy
    kilka innych osób też tak ma
    Widze ze Ty jeden madrzejszy sie domysliles czemu o to pytam. W porownaniu do proszku pigeona jest lzejszy i cieplejszy wiec temu wart uwagi. Przesledze jego watek i zobacze ile tego sypnal.

  2. #1182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Widze ze Ty jeden madrzejszy sie domysliles czemu o to pytam. W porownaniu do proszku pigeona jest lzejszy i cieplejszy wiec temu wart uwagi. Przesledze jego watek i zobacze ile tego sypnal.
    Popatrz, nigdy bym nie przypuszczał, nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że domek który sobie zaprojektowałeś to parterówka

    ...

    ale pewnie się nie znam

    pomimo "niepalności styropianu" (granulat zupełnie inaczej się zachowuje niż sprasowany w płyty) bez przegrody ogniotrwałej to zły wybór

  3. #1183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    pomimo "niepalności styropianu" (granulat zupełnie inaczej się zachowuje niż sprasowany w płyty) bez przegrody ogniotrwałej to zły wybór
    A co zrobić w domu zbudowanego z kształtek styropianowych ? Kłaść "czerwone" płyty GK ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #1184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Popatrz, nigdy bym nie przypuszczał, nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że domek który sobie zaprojektowałeś to parterówka

    ...

    ale pewnie się nie znam

    pomimo "niepalności styropianu" (granulat zupełnie inaczej się zachowuje niż sprasowany w płyty) bez przegrody ogniotrwałej to zły wybór
    to sobie przypomnij o jakim domu pisałem i jak chciałem robić. za każdym razem muszę to tłumaczyć?
    więc planuję dom z dwoma pełnymi pietrami i na ostatnim zrobić strop betonowy, pod murłaty dać XPSa a środek czymś wypełnić. myślałem o proszku pigeona ale skoro ma kiepską lambdę to pomyślałem o tym granulacie grafitowym i temu pytałem co o tym myślicie. nie ważne czy parterówka czy nie skoro bez poddasza użytkowego więc temu można zasypać granulatem jeżeli będzie się na to nadawać. w końcu jest 4razy tańszy od styropianu.

  5. #1185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A co zrobić w domu zbudowanego z kształtek styropianowych ? Kłaść "czerwone" płyty GK ?
    I Ty też Brutusie???

    a od kiedy to dom z kształtek styropianowych jest zbudowany z luźnego granulatu?

  6. #1186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    to sobie przypomnij o jakim domu pisałem i jak chciałem robić. za każdym razem muszę to tłumaczyć?
    więc planuję dom z dwoma pełnymi pietrami i na ostatnim zrobić strop betonowy, pod murłaty dać XPSa a środek czymś wypełnić. myślałem o proszku pigeona ale skoro ma kiepską lambdę to pomyślałem o tym granulacie grafitowym i temu pytałem co o tym myślicie. nie ważne czy parterówka czy nie skoro bez poddasza użytkowego więc temu można zasypać granulatem jeżeli będzie się na to nadawać. w końcu jest 4razy tańszy od styropianu.
    masz inny układ jak miał Lobo - próbuj, on miał duuuuuuużo latwiej

  7. #1187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    I Ty też Brutusie???

    a od kiedy to dom z kształtek styropianowych jest zbudowany z luźnego granulatu?
    Kurcze, jak to szło .. zalewa się betonem czy zasypuje granulatem ?

    A tak poważnie, to czy luźny, czy zespolony to pali się tak samo.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #1188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Kurcze, jak to szło .. zalewa się betonem czy zasypuje granulatem ?

    A tak poważnie, to czy luźny, czy zespolony to pali się tak samo.
    na poważnie, to weź sobie 2 płyty, jedną zmiel i połóż na kupce - przyłóż ogień do obu - zobaczysz różnicę, co ruch gorącego gazu z płomienia robi z kupką zmielonego...


    ... tylko nie podpal czego

  9. #1189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Racja.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #1190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    w dzienniku labo nie wyczytałem jakiś zbyt ciekawych kwestii a tym bardziej o granulacie w stropie nie konkretnego nie pisze tylko wspomina że dał tego 40cm ale nie wiem który. więc to będzie w pewnym sensie eksperyment jak się będzie spisywać. myślę że skoro to aż takie drogie nie jest to można tego sypnąć z 50cm. tylko mnie zastanawia czy U stropu z tym proszkiem będzie można liczyć tak jakby to był normalny styropian czy będzie to mieć gorsze parametry?

  11. #1191

    Domyślnie

    możesz liczyć ciutkę gorsze

    ubijanie pomaga polepszyć lambdę, ale przy grubości 50cm to i tak jest bez znaczenia, bo mówimy o różnicach w rachunku CO o parę groszy

    już lepiej skupić się na duszeniu konwekcji, czyli dać od dołu i od góry jakieś szczelne bariery z foli wełny osb starej wykładziny itp
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 26-07-2014 o 05:20

  12. #1192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    możesz liczyć ciutkę gorsze

    ubijanie pomaga polepszyć lambdę, ale przy grubości 50cm to i tak jest bez znaczenia, bo mówimy o różnicach w rachunku CO o parę groszy

    już lepiej skupić się na duszeniu konwekcji, czyli dać od dołu i od góry jakieś szczelne bariery z foli wełny osb starej wykładziny itp
    czyli coś w rodzaju foli paroszczelnej pod wysypanym granulatem? chciałbym coś takiego zrobić, jak uważacie czy to się nada?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT BOCZNY.JPG
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	271889

  13. #1193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czyli coś w rodzaju foli paroszczelnej pod wysypanym granulatem?...
    a to nie masz przypadkiem jakiegoś monolitycznego stropu pod tym granulatem?

  14. #1194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a to nie masz przypadkiem jakiegoś monolitycznego stropu pod tym granulatem?
    terive planuje

  15. #1195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    terive planuje
    lub jak wyjdzie sporo taniej to może drewniany strop ale o to będę musiał zapytać jakby to wyglądało. tu pierwsze skrzypce będzie grać cena i czas wykonania.

  16. #1196

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    terive planuje
    Pomyśl nad stropem żelbetowym. Jest cichszy, cieńszy, kanały od wentylacji można w nim zalać.

  17. #1197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Pomyśl nad stropem żelbetowym. Jest cichszy, cieńszy, kanały od wentylacji można w nim zalać.
    ale jest też droższy. będę miał strop który idealnie nadaje sie pod terive na rozstaw belek itp. i mam zamiar budować sam z pomocą rodziny więc nie będę drutów skręcać na stropie. musi być coś łatwego i szybkiego. a na niego i tak trzeba dać styropian więc tez będzie cichy i kanały wentylacyjne można poprowadzić na stropie pod styropianem. ale to już kwestia szczegółów tylko jak wam się wydaje mój pomysł z ociepleniem jak na rysunku powyżej? jeżeli tak się uda to być może jeżeli uniknie się błędów wykonawczych można prawie całkowicie wyeliminować mostki cieplne. będą występować tylko nieliczne punktowe jak coś będzie musiało przejść przez przegrodę ale to będzie znikome.

  18. #1198

    Domyślnie

    Z tą ceną to sprawdź. Czasami można się zdziwić. Większość prac można samemu wykonać, jak nie wszystkie.
    Jaki problem ze zbrojeniem? Kiedyś się tylko takie robiło, sam będąc dzieckiem pomagałem przy kręceniu zbrojenia. Ekipy do tego nie trzeba.
    Ludzie sami robią zbrojenie płyt fundamentowych, więc jaki problem ze stropem?

    Ile tego styropianu dasz na strop? 5cm? Więc będą miejsca gdzie będzie albo styro albo kanał. A tak kanały, takie jak np. pokazywał gentoonx, można pięknie rozłożyć, zalać i zapomnieć.

    Terriva stosowana jest przez budowlańców chyba tylko z lenistwa.
    Wg mnie to system droższy i gorszy.
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 27-07-2014 o 11:17

  19. #1199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Z tą ceną to sprawdź. Czasami można się zdziwić. Większość prac można samemu wykonać, jak nie wszystkie.
    Jaki problem ze zbrojeniem? Kiedyś się tylko takie robiło, sam będąc dzieckiem pomagałem przy kręceniu zbrojenia. Ekipy do tego nie trzeba.
    Ludzie sami robią zbrojenie płyt fundamentowych, więc jaki problem ze stropem?

    Ile tego styropianu dasz na strop? 5cm? Więc będą miejsca gdzie będzie albo styro albo kanał. A tak kanały, takie jak np. pokazywał gentoonx, można pięknie rozłożyć, zalać i zapomnieć.

    Terriva stosowana jest przez budowlańców chyba tylko z lenistwa.
    Wg mnie to system droższy i gorszy.
    styropianu 10cm a kanały maja chyba z 7cm więc dobrze się schowają pod styropianem. nie wiem jak by można było kanału zalać w stropie aby wszystko się dobrze trzymało. jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. jak masz jakieś fotki to będę wdzięczny.
    zbrojenie fundamentu to co innego jak na stropie. tam trzeba wszystko wynosić.

  20. #1200

    Domyślnie

    Tutaj np.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5536095
    http://gomar.info/index.php?pname=23
    Na pewno takie układanie jest bardziej upierdliwe no i pewnie trzeba by to przegadać z konstruktorem, ale mi sam pomysł bardzo się podoba.

    Dajesz 10cm styro między parterem i piętrem?

Strona 60 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony