dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie minimalna głębokość drenów rozsaczajacych POS

    Witam, mam pytanie jak w temacie, wszędzie można wyszukać ze minimalne zagłębienie drenów wynosi 35cm, czy jest to związane z jakością doczyszczania czy z ewentualnym przemarzaniem gruntu i możliwością zamarzniecia ścieków w drenach. Pytam ponieważ mam ciężki grunt i chciałbym posadowic dreny jak najplycej. Właściciel firmy sprzedającej i montujacej oczyszczalnie stwierdzil ze mogę bez obaw rozłożyć dreny b.płytko, przykrywając je kilkoma cm ziemi. Wydaje mi się ze zima gdy grunt zamarznięte to nawet na tych 35 cm glebokosci przemarznie i nic z drenów nie wsiaknie w grunt. Proszę o pomoc gdyż mam trudna sutuacje.drenaż mogę wykonać dopiero w odległości ok.20m od osadnika gnilnego i mam obawy czy zima ścieki płynące na takiej odległości w stronę rozłączenia nie zamarzna rurze 110. Trudny częściowo gliniasty teren oraz odejscie od fundamentow powodują ze aby posadowic dreny dość płytko ok.30-35 musze zachować taka odległość. Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez michal.bdg ; 30-07-2014 o 13:58

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt mi nie pomoże? Jak płytko mogą być ścieki na odcinku 20m aby nie zamarzly?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony