dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie Problem z wąskim pokojem.

    Witam wszystkich!
    Potrzebuję porady w sprawie wystroju pokoju. Pokój jest wąski i to jest największy problem. Myślę, że na pewno ktoś z forum też ma jakiś wąski pokój i być może ma też na niego pomysł. Dorzucam swój pomysł namalowany w paincie(tylko po to by dać wyobrażenie), proszę o oceny.
    Dodam jeszcze że jest to moja sypialnia do której czasem zapraszam gości. Słońce wpada w okno tylko między godziną 5 a 8 rano, później nie jest ciemno ale promieni słonecznych niestety już nie doświadczam. Chciałbym też żebyście doradzili mi też z kolorami i oświetleniem.
    Link: https://imageshack.com/i/ipkpQuU2p

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rogówka jest bez sensu.
    Daj tapczan.
    Biurka nie potrzebujesz?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie potrzebuję biurka, może być nawet i tapczan+ jakieś pufy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz dac tapczan pod oknem oraz dwa niewielkie fotele wzdłuż ściany, ze stoliczkiem

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fotele dwa na przeciwko siebie i między nimi stolik tak?
    Chciałbym mieć miejsca siedzące dla więcej niż dwóch osób bo mam trochę znajomych
    A jak z jest kolorami w wąskich pomieszczeniach? Na ścianie krótszej mogę dać ciemny kolor ale jest jej nie dużo bo to mała ściana z oknem, z kolei na drugiej ścianie krótszej będzie szafa. Jaki kolor szafy wybrać? Ciemny czy jasny? Z lustrem czy bez? Myślałem też o jakimś dywaniku w paski wzdłuż krótkich ścian żeby poszerzyć wizualnie pokój.

  6. #6

    Domyślnie

    Jako, że szafa jest w końcu pokoju najdalszym od okna to jej fronty zrobiłabym jasne. Całe lustrzane podwoiłyby optycznie długość pokoju, mogą być za to z połyskiem a lustro umieściłabym na wprost drzwi. Najlepiej żeby na krótszych ścianach znalazły się poziome elmenty, np. podział frontów szafy, parapet/karnisz na całą scianę, tapczan itp. Wyróżnianie krótszych ścian innym kolorem podkreśliłoby proporcje pokoju, za to korzystne będzie wydzielenie na długich ścianach pionowych stref za pomoca wyposażenia/dekoracji, np pas ściany w innym kolorze lub tapeta, zgrupowane plakaty lub obrazy. Na wizualce jest poziomy pas szafek pod sufitem - nad tapczanem można powiesić otwarte półki, żeby skrócić jednolita linię frontów. Nie wieszałabym szafek na ścianie z drzwiami, nad szafką rtv, bo zabiorą światło z okna.
    Jeśli szafka rtv będzie solidna to może służyć za siedzisko z poduchami, telewizor powiesiłabym dość wysoko na wysięgniku, żeby można go było skierować w stronę tapczanu. Dodatkowo do usadzenia gości jakiś niezbyt zwalisty fotel, puf i oczywiście tapczan.
    Kolorystyka na wizualkach przypadkowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	273819 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	273820 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	273821 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	273822 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1E.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	273823

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A na tapczanie to siedzieć nie mogą?
    Fotele kup lekkie, to i przestawiać będzie mozna po całym pokoju.

    Mój brat ma pokój o tych samych wymiarach, ale w innym miejscu drzwi.

    Ma komodę, biurko na komputer, łóżko i dwa fotele

    W przeciwieństwie do llicyja odradzam szklane tafle - jak nie masz zamilowania do idealnego porządku, tylko będą odbijać bałagan w pokoju.

    Nie robiłabym też przesuwnych - nie ma sensu, bo masz miejsce na otwarcie szafy. Zwykłe drzwi są tańsze i lepiej wykończone niż suwanki, które musża mieć niezbyt ładne okucia.
    Szafa ze zwykłymi drzwiami może prawie wyglądac jak ściana.


    Tu szafa z miejsce na TV:




    Można też nakleić niebanalną fototapetę:


    Przy drzwiach przesuwnych ramy burzyłyby wzór fototapety
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-08-2014 o 18:22

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz spora szafę, wiec możesz w niej schować składane krzesła, na wypadek jak będziesz miał naprawdę sporo gości.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    W przeciwieństwie do llicyja odradzam szklane tafle - jak nie masz zamilowania do idealnego porządku, tylko będą obijać bałagan.
    Nie doradzałam szaklanych tafli - miałam na myśli takie fronty z połyskiem, jak na zamieszczonych przez Ciebie dwóch środkowych obrazkach.

    Nie robiłabym też przesuwnych - nie ma sensu, bo masz miejsce na otwarcie szafy. Zwykłe drzwi są tańsze i lepiej wykończone niż suwanki
    Z tym się zgodzę a pomysł z fototapetą też fajny.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    alicyja - chodzio mi o lustrzane. Nie więm skąd wzięły się szklane w moim tekscie

  11. #11

    Domyślnie

    Pewnie niejasno to sformułowałam ale nie doradzałam lustrzanych frontów. Napisałam, ze podwoiłyby długość pokoju - w sensie, że długa kiszka wizualnie zrobiłaby się jeszcze dłuższa

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nie spodziewałem się że będzie tak konkretnie
    Pomysł z szafą z normalnymi drzwiami mi się bardzo spodobał a nawet dokładnie szafa z pierwszego zdjęcia, tylko że wyczytałem że krótkie ściany powinny być ciemniejsze. A z kolei zdjęcie z fototapetą na szafie spodobało mi się na tyle, że myślę teraz o fototapecie na ścianie(tej z fotelami), co Wy moi drodzy o tym myślicie?

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie

    I może macie jakiś pomysł na oświetlenie? Jakiś ładny, funkcjonalny, co jest teraz trendy?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fototapetę trzeba oglądać z pewnej odległości - w wąskim pokoju na dłuższej ścianie nie dostrzeżesz efektu poszerzenia perspektywy.

    Nie ma obligatoryjnego obowiazku malowania którszych ścian na ciemny kolor.


    Oświetlenie powinno być dobrane do stylu pokoju. Na razie rozważamy tylko ustawienie mebli.
    Jaki chcesz mieć styl? Kolory?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kczr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-651
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie wiem jak nazwać styl, wizualizacja alicyji bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o kolory to chciałbym dwa, ciemny i jasny. Jeśli chodzi o ciemny to brąz, niebieski lub granatowy, na jasny nie mam pomysłu. Co myślicie o pomalowaniu sufitu nie na biało?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może poszukaj sobie inspriracji wnętrz w twoim stylu w necie?
    I na tej podstawie dobierzemy resztę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony