dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie współczynnik przenikania ciepła w oknach

    Kupiłam okna 3 szybowe (4/18/4/18/4) o grubości profili 82 mm z ramką swisspacer. Ale...decydując się na firmę, prosiłam specjalnie o wyliczenie współczynnika przenikania ciepła dla każdego okna. Współczynnik przenikania ciepła jaki uzyskałam w mailu przed kupnem a to co mam na naklejkach na moich już zakupionych oknach różni się o mniej więcej 0,07 na każdym oknie. (np. w oknie które miało mieć U=0,79 ja tak naprawdę mam U=0,86, tam gdzie miało być U=0,78 mam U=0,84) nie chcę iść oczywiście z czymś takim do sądu, ale czuję, że ktoś tu naciąga prawdę by zdobyć klienta. (nie podaję nazwy firmy, bo nie wiem jak się odnieść do tematu, czy to wina polityki konkretnego sprzedawcy, czy programu , w który zaopatruje ta dana firma okienna swoich sprzedawców). przy takiej różnicy czuję się tak jakbym płaciła za cieplejszy styropian a dostałabym ten o gorszych parametrach. Co powinnam zrobić? Czy ktoś miał podobną sytuację, dodam, iż w umowie nie mam podanych współczynników (może specjalnie...)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Zwyczajnie napisz do nich (do fabryki) dosc otwartą wiadomość z prośbą o wyjaśnienia. Jeśli się poczują - to może satysfakcjonująco odpiszą..
    Tak jak przypuszczasz - może to być błąd programu, błąd sprzedawcy a może zwyczajnie w pierwszej ofercie miałaś większe okna i mialy przez to "lepsze" parametry. Trudno zgadnąć na odległość.

    Natomiast taka różnica to w praktyce żadna różnica. Nie mniej - też nie lubię czuć się naciągany reklamami..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    tylko niektóre okna są mniejsze, (różnica 5 cm na wysokości i 2 cm na szerokości, czyli zamiast 1600 * 1600 mam okno 1550 * 1580, więc różnice nie będą aż tak wyraźne)Jedno okno mam nawet większe niż w pierwszej ofercie (pierwotnie podałam wymiar z projektu 800*1200 , faktycznie mam okno 800*1300, a więc 10 cm różnicy) to właśnie małe okno 800*1200 miało mieć najwyżej U=0,80 i zarazem mieć najgorszy współczynnik ze wszystkich.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Mysle ze przyczyna Twoich rozterek jest fakt ze dalas sie omamic wizji niepojetych oszczednosci i teraz masz stracha ze poplyniesz w rachunkach. A tak naprawde kupilas tylko rzeczy lepsze o ulamki nie majace realnie zadnego znaczenia poza wlasna satysfakcja
    Sorry jesli powiedzialem to zbyt brutalnie.
    .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Zauważyłem, że wiele programów fabrycznych jest bardzo optymistycznych i zaniża wartości Uw
    Jest to niewiele - 0,05 do 0,1
    Dla użytkownika niby bez znaczenia ale . . . tez nie lubię gdy w pogoni za najniższym Uw stosuje się chwyty poniżej
    pasa
    Ale dla Twej pewności sprawdź jaką masz ramkę dystansową w szybach i w umowie - te różnice wyglądają jakby zamiast swispacera była ciepła ze stali
    I co najważniejsze, nie tragizujmy - to nie jest tragedia i różnica przekładająca się na realne zwiększenie kosztów ogrzewania

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Bez przesady. A z tym sadem to chyba zartujesz. Wspolczynnik przenikania ciepla dla okien to trzy czynniki. Powierzchnia szkla I U dla szyby. Powierzchnia ram I U dla ram. Obwod szyby I U mostka wzdluz szyby. Kazde okno bedzie mialo inny wspolczynnik a roznice to 10%. Wiec sobie odpusc te 0.07 bo nic nie wywalczysz. U podaje sie dla okna referencyjnego. Jak chcesz sie o te 0.07 pieniaczyc to powodzenis.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    W umowie i w oknach mam swisspacer...jeśli będziemy tak na WSZYSTKO przymykać oko, to zaraz się okaże, że mój nowo wybudowany dom nie spełnia norm energetycznych nawet na 2014 r. W końcu po coś te normy są... Staram się osiągnąć standardy przegród na 2021 r. Gdybym chciała się wynieść wtedy z kraju chcę wiedzieć, że sprzedając dom, nie stracę połowy tego, co w niego zainwestowałam, (bo dom okaże się małowartościowy dla potencjalnych kupców)... po to wybieram rzeczy droższe, za to cieszące się lepszą opinią. Oczywiście nie ma co tragizować , ale okna mają mieć poniżej 0,9W/(m2. K) Gdyby przekroczyły tę wartość, to bym się nad tym sądem zastanowiła, bo okna w całości mają jednak kilkukrotnie wyższą wartość niż koszty sądowe, (w przypadku przegranego procesu) Pytając sprzedawcę przed zakupem prosiłam wyraźnie o współczynnik dla "całego okna", więc proszę mi nie tłumaczyć różnic między współczynnikiem dla szyby i dla całego okna,bo wiem, że dla samej szyby będzie dużo niższy,niż dla całego okna.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia.kraków Zobacz post
    W umowie i w oknach mam swisspacer....
    Swisspacer to marka Saint Gobain. Jeśli szyby pochodzą np. z Glassolutions Polska, to z pewnością zespolone są na jakiejś odmianie ramek swisspacer. A jeśli w umowie odmiana ramki nie została konkretnie wymieniona np. swisspacer A, swisspacer V, swisspacer ultimate, to ewentualna walka z góry skazana na niepowodzenie o ile casus belli to tylko bliżej nieokreślona ramka swisspacer.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony