dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie swisspacer ultimate

    Witam, mam we wszystkich oknach swisspacer ultimate i taki problem, przy montażu okien w największej szybie w domu zauważyłam rysę (ok. 6-7 cm) Wymieniono mi szybę na nową po około 2 tygodniach, a tam ramka podobna kolorystycznie do pozostałych tylko bez ani jednego wytłoczenia nazwy marki, jest tylko wydruk daty spojenia szyby i nazwa firmy okiennej i tam tylko jest napisane ULTIMATE, na wszystkich pozostałych oknach, mam wytłoczoną nazwę SWISSPACER ULTIMATE co kilkadziesiąt centymetrów- w zależności od okna jest co najmniej 2 razy na każdym oknie, a na tym wymienionym ani razu, mimo że szyba ma wymiar 1,4 m na 2,4 m( więc nazwa powinna się pojawić przynajmniej kilka razy, mam drugie podobnych wymiarów okno i tam się pojawia kilka razy). Czy możliwe, że wstawili mi podróbkę/jakiś odpowiednik i tylko zapewniają, że to oryginalna swisspacer?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Możliwe, ale.. nie ma pewności, bo zwyczajnie może to być dokładnie ta sama szyba, z tej samej fabryki, huty tylko jest inaczej podpisana.
    Jeśli zamawiałaś napisy na ramkach to.. tak, reklamuj.
    A jeśli chodziło o szybę to najprawdopodobniej jest właściwa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    szyba jest właściwa, bo pasuje do okna...napisy na ramkach były dla mnie potwierdzeniem, że dostałam oryginalny produkt a nie tańszą szarą ramkę tworzywową. A teraz nie mam pewności

  4. #4

    Domyślnie

    szukasz dziury w całym, napis jest ci niezbędny do życia? coraz gorzej z inwestorami, wyszukują takie ideologie że ręce opadają. przykłady można mnożyć, choćby mój ostatni klient (szkoda klawiatury)
    swisspacer to określenie rami z tworzywa - jeśli wygląda na tworzywową to taka jest !

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    gratuluję podejścia do swojej pracy... Może ostatni klient miał rację. Tak się składa, że za te napisy na ramkach zapłaciłam kilkaset złotych więcej niż za tworzywową ramkę bez napisów(którą miałam do wyboru), dla mnie to dziura w całym, bo moje pieniądze nie rosną na drzewach. Trudne czasy PRL-u się skończyły, klient ma prawo wymagać. a sprzedawca ma wiedzieć co sprzedaje.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia.kraków Zobacz post
    [...].napisy na ramkach były dla mnie potwierdzeniem, że dostałam oryginalny produkt a nie tańszą szarą ramkę tworzywową. A teraz nie mam pewności
    To trochę dziwne podejście. Ważniejsze od ceny są chyba właściwości produktu. "tańsza, szara ramka tworzywowa" wcale nie musi oznaczać produktu o niższej wartości użytkowej. Na dodatek jeżeli owa ramka tańsza i szara spełnia warunek określony normą PN-EN 10077-1:2007 to od strony technicznej w ogóle nie ma mowy o wadzie produktu. Co do zasady producent może dowolnie dobierać komponenty o ile nie obniża poziomu właściwości użytkowych produktu finalnego. Nie może tak czynić jedynie wtedy jeśli strony umówiły się co do zastosowania w produkcie wyłącznie ściśle określonych komponentów. Umówiły się? Wątpię.
    PRO QUALITY

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    No niestety, ale na etapie naszeg orozwoju cywilizacyjnego oferta a umowa to czesto dwa bardzo rozbieżnepoziomy produktów. Brzydzę się takim podejściem, ale tak jest i trzeba kupować ostrożnie.

    Przyzwoitość nakazywałaby wstawiać tam ramkę taką, na jaką się umawiano i za jaką płacono. Niezależnie od tego, czy był sens dopłacać. Nie potrafię (nie chce mi się) tego liczyć, ale śmiem twierdzić, że wyniki osiągane przez ramki tworzywowe są bardzo zbliżone a różnice wynikające z ich zastosowania minimalne, że nie ma chyba sensu dopłacać za to jakieś extra pieniądze.. A może się mylę?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    T12345T - reki opadaja na takie problemy - nie ma obowiazku opisu szyb na ramkach choc jest to wskazane. czy ramka swispacer czy plastykowa czy inna to nie to absolutnie zadnego znaczenia. U dla takich szyb jest identyczne. To producenci wpadaja w potrzask wpisujac rozne glupoty jak ramki "swisspacer" , szyby 0,1 itp, itd. Potem nabywca podejrzewa poniekad slusznie ze go oszukano bo na ramce nie ma napisu a na drugiej jest. Potwierdzeniem moze byc faktura wystawiona na konkretne szyby. Jesli na fakturze jest dokladny opis. Ale ramki moga byc obojetne.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Przeplacilas za te ramki bo zysk jest zaden. To niestety mamipulacja producenta. Kazda ramke mozna zrobic bez napisow

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony