dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 356 z 677
Pokaż wyniki od 7.101 do 7.120 z 13530
  1. #7101
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Co 2 lata ślimak? Ty wodę do kosza lejesz? Przetarcie rury i kolana w mniej niż 8 lat? Matko, Ty katorgę z tym kotłem masz. Sprawdź prawidłowość montażu - poziomowanie, regulację stopki podajnika, wszystkie takie sprawy. Używaj suchego opału - jak kupisz niespecjalnie suchy otwieraj worki i ustawiaj na kilka dni przy kotle przed zasypaniem. Ja rozumiem że ślimak może skorodować po 6 - 7 latach. Rura i ewentualnie kolano - tak po 10. Ale to co opisujesz to jest absolutna masakra. U mnie ślimak 10 lat pracuje. W tym roku będę w moich 2 kotłach palniki zamieniał miejscami - to ten 10 - cio letni ślimak obejrzę - może i już będzie się kwalifikował do wymiany. Ale co 2 lata?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #7102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Co 2 lata ślimak? Ty wodę do kosza lejesz? Przetarcie rury i kolana w mniej niż 8 lat? Matko, Ty katorgę z tym kotłem masz. Sprawdź prawidłowość montażu - poziomowanie, regulację stopki podajnika, wszystkie takie sprawy. Używaj suchego opału - jak kupisz niespecjalnie suchy otwieraj worki i ustawiaj na kilka dni przy kotle przed zasypaniem. Ja rozumiem że ślimak może skorodować po 6 - 7 latach. Rura i ewentualnie kolano - tak po 10. Ale to co opisujesz to jest absolutna masakra. U mnie ślimak 10 lat pracuje. W tym roku będę w moich 2 kotłach palniki zamieniał miejscami - to ten 10 - cio letni ślimak obejrzę - może i już będzie się kwalifikował do wymiany. Ale co 2 lata?
    Wiesz ja tego nie obsługiwałem bo nie było mnie w kraju ale raczej był sypane wilgotne opał przeważnie - teraz ja tym będę zrządzał...., a to ostatni ślimak - hardcorowe zużycie - jechał ba ciut grubszym groszku 31,5mm bodajże z Wieczorka, dlaczego tam się zawsze zużywa? największe siły tam działają?? :
    http://zapodaj.net/c945f9fd8d089.jpg.html

  3. #7103
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jest taka możliwość że ktoś palił na dnie retorty - że niby oszczędnie będzie z bardzo skąpym dawkowaniem węgla. To by w zasadzie uzasadniało takie przeboje - włącznie z awarią kolana retorty. Jeszcze w połączeniu z mokrym opałem.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #7104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jest taka możliwość że ktoś palił na dnie retorty - że niby oszczędnie będzie z bardzo skąpym dawkowaniem węgla. To by w zasadzie uzasadniało takie przeboje - włącznie z awarią kolana retorty. Jeszcze w połączeniu z mokrym opałem.
    No ale suspenser piszę żeby jeszcze bardziej wydłużać pauzę.. czy to nie spowoduje jeszcze większego cofania żaru?? zimą przeważnie było 1:3 max. (podawanie/pauza) z tego co wiem to czasem załączał się alarm - zbyt wysoka temp. podajnika, czujnik temp. podaj. przesunąłem bliżej zasobnika... rura podajnika przy kotle że dosyć gorąca - prawie parzy

  5. #7105

    Domyślnie

    Witam
    580 zł/luzem - RETOPAL w Skawinie k/Krakowa - czy to realna cena i wskazująca na oryginalny EKO
    Jakie ma parametry i czy warto kupić. Cena kusi ! - Wesoła 780t/luzem
    koniec języka za przewodnika ..!

  6. #7106
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    No ale suspenser piszę żeby jeszcze bardziej wydłużać pauzę.. czy to nie spowoduje jeszcze większego cofania żaru?? zimą przeważnie było 1:3 max. (podawanie/pauza) z tego co wiem to czasem załączał się alarm - zbyt wysoka temp. podajnika, czujnik temp. podaj. przesunąłem bliżej zasobnika... rura podajnika przy kotle że dosyć gorąca - prawie parzy
    Wydłużać pauzę i dobierać odpowiednią siłę nadmuchu. Tak żeby na palniku odpowiedni kopczyk był a kocioł miał dość mocy żeby zagrzać. 1do 3 to jedno - a ile przy tym było ustawiane wiatru to drugie. Czasem i przy takiej proporcji mogło się palić na dnie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #7107

    Domyślnie

    Cytat Napisał gegus37 Zobacz post
    Witam
    580 zł/luzem - RETOPAL w Skawinie k/Krakowa - czy to realna cena i wskazująca na oryginalny EKO
    Jakie ma parametry i czy warto kupić. Cena kusi ! - Wesoła 780t/luzem
    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/of...wane_samochody
    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/of...ikowane_wagony
    Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami

  8. #7108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Wydłużać pauzę i dobierać odpowiednią siłę nadmuchu. Tak żeby na palniku odpowiedni kopczyk był a kocioł miał dość mocy żeby zagrzać. 1do 3 to jedno - a ile przy tym było ustawiane wiatru to drugie. Czasem i przy takiej proporcji mogło się palić na dnie.
    Tylko dlaczego zawsze pierwszy zwój jest praktycznie nienaruszony? przecież tym bardziej jest narażony na żar? mniejsze obciążenia są na nim? teraz jak patrzyłem chwilę przed załaczeniem w tryb praca to rura podajnika jest gorąca tak 5cm od kotła i jak się ją złapie to po 5sek. zaczyna lekko parzyć- czy to znaczy że wym miejscu jest już żar? model dmuchawy (przesłona uchylona na około 2,5/3cm) i podajnika podałem we wcześniejszym poście, a sterownik mam zwykły OGNIK PLUS bez CWU - moc wentyla ust. na 6 (skala od 2 do10), płomień nie jest biały jak z palnika// jest żółty..może żar dlatego tak schodzi że dmuchawa zaciąga powietrze w trakcie podtrzymania, bo nie jest odcięty jego dopływ? retortę mam uszczelnioną silikonem 1200C.. podawanie 5sek, pauza 20sek, podtrz. co 50 minut, praca w podtrz. 20sek, histereza 1C....
    jak kilka razy obserwowałem to podajnik chodzi około 20 razy zanim osiągnie zadaną 55C.. spada do około 52,5C i przebija do około 57,2-57,7C

    ps.
    - czy Retopal ma sporo części lotnych?, bo widzę jest długi płomień i czy on ma raczej drobną frakcję? bo taki mam.. spieków, żużli, kamieni jak na razie brak... cena to 810zł (pakowany) i luz 740zł
    - ciekawe jak z jakością pieklorza z bobrka, za tydzień będę miał próbkę z lokalnego składu...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 31-08-2014 o 12:53

  9. #7109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie


    Proponuję przenieść dyskusję do innego wątku, żeby nie zawalać tego sprawami nie związanymi z tematem.

    Odpiszę w wątku pod linkiem:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ogroszek/page2
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #7110

    Domyślnie

    Tak wygląda popiół z Ekoretu (oryginalnie pakowany) - foto z lampą i bez (znalazłem z foto sprzed jakiegoś czasu), to co wpada w żółte to ciężki kamień lub skała.. w pieklorzu i retopalu nic takiego na razie nie występuje.... :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0096.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	277605   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0097.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	277613  
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 31-08-2014 o 18:12

  11. #7111

    Domyślnie

    tu jest fajna strona ze wszystkimi parametrami i cenami (klikamy na kupuję w kopalni i wybieram kopalnie) :
    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/ja...e_kupic_wegiel
    A ja się dziwiłem że Retopal się ładnie spala ... spiekalność 0

  12. #7112

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze w swojej okolicy Autoryzowanego Sprzedawcę Kompanii Węglowej (mają spory wybór):
    http://www.gs-ozorkow.pl/index2.php?page_id=15&lang=pol
    Atrakcyjna jest cena Ziemowita 660zł/T.. spiekalność 0-1, kaloryczność jak retopal.. tyle że frakcja 8-31,5mm - ślimak może dostać po tyłku ale cena git w porównaniu do czeskiego i ruska - ma ktoś doświadczenie z ziemowitem? da radę zimą?

  13. #7113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Tak wygląda popiół z Ekoretu (oryginalnie pakowany) - foto z lampą i bez (znalazłem z foto sprzed jakiegoś czasu), to co wpada w żółte to ciężki kamień lub skała.. w pieklorzu i retopalu nic takiego na razie nie występuje.... :
    Wygląda to na łupki - miałem kiedyś takie w Pieklorzu z Bobrka.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #7114
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Znalazłem jeszcze w swojej okolicy Autoryzowanego Sprzedawcę Kompanii Węglowej (mają spory wybór):
    http://www.gs-ozorkow.pl/index2.php?page_id=15&lang=pol
    Atrakcyjna jest cena Ziemowita 660zł/T.. spiekalność 0-1, kaloryczność jak retopal.. tyle że frakcja 8-31,5mm - ślimak może dostać po tyłku ale cena git w porównaniu do czeskiego i ruska - ma ktoś doświadczenie z ziemowitem? da radę zimą?
    To jest prawie to samo co Piast. Zimą da radę bez problemu. Ale do fajki bym tego nie brał - tam naprawdę grube, tak i koło 4 cm ziarno lubi być w niemałej ilości. Zmienisz piąty ślimak a i hałas będzie spory.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #7115

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To jest prawie to samo co Piast. Zimą da radę bez problemu. Ale do fajki bym tego nie brał - tam naprawdę grube, tak i koło 4 cm ziarno lubi być w niemałej ilości. Zmienisz piąty ślimak a i hałas będzie spory.
    Pewnie masz rację.. bym musiała zobaczyć tego ZIEMOWITA na żywo.. a co do RETOPALA - o ile jest faktycznie RETOPAL.. bo 100% pewności nie mam (dużo drobnego ziarna) to podajnik chodzi super cicho , kultura pracy palnika też wysoka, bo nie ma spieków, żużli, łupków i nic nie zakłóca jego pracy, płomień jest wysoki (przy PIEKLORZU i EKORECIE był krótszy płomień) i tuż nad żarem pojawia się kolor niebiesko-fioletowy aaa i tak mi się wydaje jakby dłużej trzymał żar w podtrzymaniu, bo gdy kocioł startuje to jest już jakiś nieduży płomień, a przy EKORECIE jak startował po podtrzymaniu to musiał podać ze 4-5 razy żeby pojawił się jakikolwiek płomień.. dmuchało w popiół.. ale może przy EKORECIE był dłużej w podtrzymaniu niż na RETOPALU
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 31-08-2014 o 21:05

  16. #7116

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie najpopularniejszego dealera ekogroszku na tym forum - o firmę Bartex.
    Nie mogę się do nich dodzwonić Czy to normalne?
    Atakuję numer 32 222 30 94 i albo ktoś odbiera i słychać jakieś głosy w oddali, albo nie ma żadnego sygnału, albo że zajęte.
    Raz w tamtym tygodniu się dodzwoniłem. Dziś cały dzień próbowałem i nic.

    A zamówiłem 3 tony wungla, muszę spytać co się z tym dzieje
    Jak już dostanę towar to dam wam znać jak to wygląda i jak się pali.
    Zamówiłem 2 tony gold i tonę rubin.

  17. #7117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorek2508 Zobacz post
    Daj znać jak to się pali bo tez od nich kupiłem.
    Dla mnie OK. Zero problemów. Spalanie w normie. Popiół w normie. Tylko jest trochę więcej większych bryłek więc i czasem coś po chrumka w podajniku.
    MARTINOS

  18. #7118

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Dla mnie OK. Zero problemów. Spalanie w normie. Popiół w normie. Tylko jest trochę więcej większych bryłek więc i czasem coś po chrumka w podajniku.

    Ok, dzięki za info. A "tegoroczną" wesołą już może paliłeś od nich ?

  19. #7119

    Domyślnie

    Zamawialem u nich w tamtym tygodniu 2 tony wesolej.Cos maja balagan ostatnio.Na ich stronie zawsze jest wyszczegolnione co sie dzieje z twoim zamowieniem.U mnie caly czas bylo platnosc przyjeta i cisza.Napisalem meila w poniedzialek cisza.Minely 2 godz dzwoni kurier ze juz do mnie jedzie.Towar przyjechal strasznie mokry.Co do spalania to testowalem tylko na uruchomienie kotla w dodatku na nowym sterowniku z pidem wiec ciezko powiedziec.Ale czuc bylo ze wegiel ma powera wiec powinno byc ok.Rok temu z wesolej od nich bylem bardzo zadowolony. Niedlugo przetestuje retopal od nich bo narazie mam jeszce czecha w podajniku na cwu

  20. #7120

    Domyślnie

    U mnie status się też nie zmienia. Na emaile nie odpisują, telefonu nie odbierają. Nieładnie to wygląda.
    Nawet nie liczę na to, że węgiel będzie suchy

Strona 356 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony