dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sterownik do WM

    witam,
    na co zwrócić uwagę przy wyborze sterownika do WM z reku.

    Jakiś tani i prosty typu on/off, moc czy warto dołożyć PLN na taki z tygodniowym ustawieniem czasu pracy? Co polecacie w dobrej cenie z opcją ustawienia WM tygodniowego?

    Dla mnie wyświetlacz ma 3cio rzednę znaczenie, kolorki, rozdzielczość byle się na nim dało ustawić plan tygodniowy czy nawet nie tygodniowy ale jakieś opcje włącz/wyłącz-bieg1-10min co 1h itp. Zapuszczę to w kółko a od czasu do czasu w miarę potrzeb ręcznie.

    Chyba, że źle kombinuję ale nie mam czasu na habilitacje w temacie sterowników do reku.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 04-09-2014 o 15:15
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A po co Ci sterownik, który ma Ci wyłączać wentylację ??
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    witam,...

    Chyba, że źle kombinuję ale nie mam czasu na habilitacje w temacie sterowników do reku.
    źle kombinujesz, ale kto bogatemu zabroni

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    źle kombinujesz, ale kto bogatemu zabroni
    To napisz jak dobrze kombinować. Bo sam taki komentarz to o kant pupy.

    Pisze tu, pytam sie, znaczy: nie jestem pewien jak to ma być.

    Może przesadzam. Może to mój pierwszy dom i pierwsza rekuperacja. Jeszcze nic nie kupiłem a jak pisałem zależy mi na budżecie.

    Czyli sugerujące najprostszy sterownik ...i..
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    To napisz jak dobrze kombinować. Bo sam taki komentarz to o kant pupy.

    Pisze tu, pytam sie, znaczy: nie jestem pewien jak to ma być.

    Może przesadzam. Może to mój pierwszy dom i pierwsza rekuperacja. Jeszcze nic nie kupiłem a jak pisałem zależy mi na budżecie.

    Czyli sugerujące najprostszy sterownik ...i..
    Jeśli kupisz reku z bypassem to wybierz sterownik którym będziesz mógł bypass wysterować - przydaje się latem - mój niestety ma automat i z chłodzenia nocą nici (u mnie temp zewnętrze na to pozwalają)

    Programator tygodniowy - średnio przydatne

    Za to zwiększenie/zmniejszenie(najlepiej %-towo) wydajności centralki w ciągu doby - to jest przydatne

    W zimie nocą chodzi słabiej w okolicach południa mocniej , latem na odwrót (tylko ten nieszczęsny bypass)


    Uprzedzając - tak wiem wentylacja to nie klimatyzacja ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony