dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Styropian Swisspor czy Termo Organika czy Austrotherm; 20 cm; U= 0,040 ??

    Będe miał 20 cm ocieplenia, wiec chce kupić o lambdzie 0,040, bez frezu. Styropian będzie kołkowany kołkami z tworzywa.
    Bedzie system Caparol ( klej do styropianu, siatka,klej do siatki, tynk).

    Który zakupić na elewacje?
    Swisspor Max fasada - - T2-L2-W2-S1-P3-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR 100-MU40
    Termo Organika, Silver fasada - EPS EN13163 T2-L2-W2-S1-P4-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80
    Austrotherm; Fassada - EPS EN 13163 T2-L2-W2-S1-P3-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

    Swisspor najtańszy,Termo i Austrotherm - ceny podobne ( w zależności od dostawcy). Na całej elewacji może około 400 zł Swisspor byłby tańszy, wiec cena nie gra roli.
    Sugestie, podpowiedzi?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    termoorganika lub austrotherm
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    400zl na calej elewacji to niewiele, ale skoro nie ma roznicy to nie ma powodu placic wiecej.
    Oczywiscie znajda sie tacy co beda wychwalac danego producenta, ale sa to produkty porownywalne, wiec skoro nie ma roznicy to po co przeplacac?
    Ja bym bral Swissa.
    Ostatnio edytowane przez Pulse ; 27-05-2013 o 20:15

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    termoorganika lub austrotherm
    Miałem w ręce różne styropiany niby tej samej gęstości, m.in. termoorganikę i austrotherm - ten drugi ma drobniejsze ziarno i cięższy, więc nim się zdecyduje, proponuję porównać, dotknąć i potem wybrać.

  5. #5

    Domyślnie

    a knauf ?
    EPS –EN 13163-T2-L2-W2-S2-P4-BS100-DS.(N)2-DS(70,-)1-TR100

    mam do wyboru swisspor max fasada lub 5 pln drozszy knauf parametry jw

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekzmarek

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    O termo organice słyszałem dobre opinie

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ianka

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    podepnę się pod temat, chcemy jeszcze w grudniu kupić styropian 15 cm na elewację , miał być Termo Organika Termonium Plus Fasada lambda 0,031 ale znalazłam taniej Styropian Grafitowy Swisspor Lambda 031, czy jest sens przepłacać? obie firmy mają z reguły dobre opinie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    http://www.swisspor.pl/files/51ff94c...A%20fasada.pdf
    http://www.termoorganika.com.pl/file...PLUSfasada.pdf
    Musisz porównać sobie parametry




    Znakowanie – parametry techniczne


    Właściwości styropianu, jako materiału izolacji budowlanej, są ściśle określone przez normę europejską PN EN 13163:2009 – wskazującą zasady klasyfikacji, istotne cechy i metody ich badań.

    Norma określa również sposób znakowania płyt styropianowych przeznaczonych dla budownictwa:

    Przykładowo:
    PŁYTY STYROPIANOWE EPS 70 – 040 FASADA
    EPS-EN 13163-T2-L2W2-S1-P3-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100,

    gdzie:

    EPS – płyty styropianowe
    70 – naprężenie ściskające przy 10 % odkształceniu
    040 -maksymalne wymagane wartości deklarowane współczynnika przewodzenia ciepła, odpowiednio 1D
    FASADA – słowne części oznaczeń: FASADA, DACH, PODŁOGA, PARKING stanowią skrótową informację o podstawowym zastosowaniu danego wyrobu
    T – tolerancja grubości
    L – tolerancja długości
    W – tolerancja szerokości
    S – tolerancja prostokątności
    P – tolerancja płaskości
    BS – poziom wytrzymałości na zginanie
    CS(10) – poziom naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu
    DS(N) – poziom stabilności wymiarowej w normalnych warunkach laboratoryjnych (23 °C, 50% wilgotności względnej
    DS(70,-) – poziom stabilności wymiarowej w temp. 70 °C
    TR – poziom wytrzymałości na rozciąganie

    Wymiary - Standardowe wymiary płyt styropianowych to 1000 mm X 500 mm. Grubość w przedziałach co 10 mm


    Cytat Napisał ianka Zobacz post
    podepnę się pod temat, chcemy jeszcze w grudniu kupić styropian 15 cm na elewację , miał być Termo Organika Termonium Plus Fasada lambda 0,031 ale znalazłam taniej Styropian Grafitowy Swisspor Lambda 031, czy jest sens przepłacać? obie firmy mają z reguły dobre opinie
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 17-12-2013 o 15:42

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Temat stary ale tak dla ostrożnośći. Moja projektantka ocieplała garfitowym styropianem Termoorganika-narzekała, ja kupiłam Swisspora lambda 15 cm i krzywy jak cholera -niektóre płyty maja 14,3 szerokosci. Mąź klnie ile wlezie. Takze mysle,ze to zalezy od szczescia i partii.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deysi Zobacz post
    Temat stary ale tak dla ostrożnośći. Moja projektantka ocieplała garfitowym styropianem Termoorganika-narzekała, ja kupiłam Swisspora lambda 15 cm i krzywy jak cholera -niektóre płyty maja 14,3 szerokosci. Mąź klnie ile wlezie. Takze mysle,ze to zalezy od szczescia i partii.
    U mnie właśnie trwa ocieplanie budynku.
    Rozmawiałem z wykonawcą i mówił że w jednym z poprzednich budynków robił na termoorganice i 52 płyty (budynek chyba ok 200m2 ściany) były tak krzywe że musieli je wymieniać. Podobno porażka. Robił też styropianem Genderka 2 tyg temu jak było tak chłodniej i powiadał że styro aż śmierdział jak się topił od tego słońca co tam trochę go było. No i krucha ta genderka podobno była.

    Ja wybrałem Austrotherm. Powiem tak, parę płyt może i było krzywych ale za to styropian twardy. Podczas upałów które są w tym tygodniu sprawdzałem ręką czy jest styro gorący od słońca i powiem szczerze, że wiadomo jest ściana ciepła ale żeby była gorąca to napewno nie. No i nie śmierdzi w te upały.
    Sam wykonawca się zdziwił pozytywnie, że styro nie jest gorący od słońca.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Na jedną z ostatnich elewacji kupiłem Knaufa - prosty, trzyma wymiar, generalnie ok
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Co do gorących słonecznych dni to nawet siatki przy graficie nie pomagają. Niestety na zachodniej stronie zaczął odchodzic od sciany takze wypozyczylismy plandeke i kupilismy czarne folie budowlane bo inaczej nie da rady....na dzień dzisiejszy mamy dość grafitu

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    cóż tez kleiłem w upały
    grafit się nagrzewał, ale nic nie odchodzło klej trzymał porządnie
    ogólnie w miare równy (zdarzało sie że niektóre płyty - mniej niż 10 % płyt -były krzywe)
    ale to żadna wielka firma - styropian z Jaworzna... a klej z Majterpolu, siatkowy - Styrolep Z
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeglugawielka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    15

    Domyślnie

    dla mnie najlepszy jest Termo Organiki

  15. #15

    Domyślnie

    Robiłem rozeznanie na rynku świętokzyskim. Nikt prawie nie trzyma szargo styro na placu, bo za drogi i musi mieć warunki. Jednak byłwm na jednym, gdzie stało kilka paczek austrothermu szarego. Poprosiłem o zważenie paczki, było tydzień słońca, więc nie byla nasiąknięta. Waga pokazała 4,15 kg za 0,3 m3. Więc za 1 m3 wychodzi blisko 14 kg. Prawie idealnie. Gdyby nie ta cena ...

    Mam wybór między termoorganiką a austrotherm. Termoorganikę 0,032 mogę mieć za 195 m3, po znajomości. Ale rózne rzeczy się o niej obczytałem, a chcę robić sam, więc potrzebuję dobrego styro, nie łódek...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony