dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 613
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 12250
  1. #10021

    Domyślnie

    3)Półwysep jest dość wąski (40cm, pod blatem płytkie szafki), żeby sie dało przejść obok stołu(80x120cm) do krzeseł pod oknem. Chyba, że stół postawić dłuższym bokiem przy ścianie to półwysep może mieć standardowy blat 60cm. Jeśli uznasz, że wolisz hokery i stół niepotrzebny to ten blat może mieć 90cm szerokości - pod spodem ok.60cm na szafki i 30cm na nogi osób siedzących na hokerach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	280865 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	280866 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3C.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	280867
    4)Po lewej od wejścia płytkie wysokie szafy(mogą być witryny) a bliżej okna niższe szafki z blatem. Pod większym oknem duży stół, np.90x160cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4A.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	280868 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4B.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	280869

  2. #10022

    Domyślnie

    Proszę o pomoc. Mam salon z aneksem o najdłuższej ścinie 6,4m.

    W pierwszej wersji aneks miał zajmować dokładnie połowę tej ściany czyli 3,2m, a teraz na chwilę przed składaniem zamówienia na meble naszły mnie wątpliwości czy czasami tego nie skrócić do 2,80cm. Poniżej rzut wersji pierwszej i drugiej.

    Zmiany dotyczyły:

    - zmniejszenia blatu roboczego z 90cm na 80cm poprzez przesunięcie płyty o 10cm w prawo
    - zmniejszenia odległości płyty od piekarnika z 50cm na 20cm (czy to nie za mało?)


    Błagam o poradę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	281009Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ścianka z piekarnikiem.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	281011Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	290.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	281010

  3. #10023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    A ja mam ze swoją kuchnią nie lada zagwozdkę. Wczoraj byłam w IKEA pooglądać mebelki i chyba nie jest możliwe ułożyć z nich coś sensownego w tak małej kuchni. Szafki narożne dolne są dość duże, górne narożne w ogóle do dolnych nie pasują... Mam znajomego stolarza, z tym że on nie zajmuje się na co dzień kuchniami (za to jest specjalistą od schodów, polecam! ), ale powiedział, że mi to zrobi, tylko muszę mieć dokładny plan. No i tu jest problem. Nie wiem, jak to wszystko poskładać. W kuchni w dolnych szafkach na pewno musi się zmieścić zmywarka, piekarnik, płyta, zlew + segregacja. Oprócz tego potrzebowałabym choć jednej szafki lub kilku szuflad na garnki i sztućce. Reszta może być na górze. moniss zaproponowała piekarnik w słupku i nad tą opcją również się zastanawiam, ale czy wówczas nie będzie to wyglądać zbyt przytłaczająco? I czy starczy miejsca na blacie (którego tak czy siak będzie mało)? Przypominam, że kuchnia jest 2x2m, bez okien, otwarta na przedpokój.

  4. #10024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Zlew na wyspie to zły pomysł. Siedzenie przy barku i wgapianie sie w brudne naczynia?

  5. #10025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post


    Zlew na wyspie to zły pomysł. Siedzenie przy barku i wgapianie sie w brudne naczynia?
    Całkowicie się z Tobą zgadzam Taki układ jest lepszy, co już wcześniej zostało napisane. Teraz przy robieniu sobie kolacji pomyślałem o tym, gdzie w takim układzie powinna stać krajalnica, czajnik, i ekspres do kawy- te 3 zawsze stoją na wierzchu. Toster, blender, i jakiś mikser będzie chowany, chyba że żona zażyczy sobie thermomixa

  6. #10026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam czy w ogóle ta wyspa ma sens.
    Czy nie lepiej było zrobić zabudowę w U + stół

  7. #10027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a ja się zastanawiam czy w ogóle ta wyspa ma sens.
    Czy nie lepiej było zrobić zabudowę w U + stół
    Elfir a jak byś to widziała? W moim mniemaniu komórka jest zbędna przy tylu szafkach, może tam jakoś dać szafki? Czy te U tak jak jest+ pod prawym oknem?

  8. #10028

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    mam do Was pytanie, czy myślicie, ze ta bateria będzie odpowiednia do mojej kuchni. Obawiam się, że będzie za wysoka.
    Dane baterii:
    BLANCO CULINA-S chrom
    Wysokość: 545 mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	281257

    A to moja kuchnia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fg.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	281256

  9. #10029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym pewnie zrobiła tak:


    przy czym słupek z piekarnikiem może być zamiast spiżarni a spiżarnia tylko wąskim cargo miedzy lodówką a piekarnikiem. Wówczas w narożniku przy oknie mozna dać płytką szafkę zamykaną roletą na miksery.

  10. #10030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja bym pewnie zrobiła tak:


    przy czym słupek z piekarnikiem może być zamiast spiżarni a spiżarnia tylko wąskim cargo miedzy lodówką a piekarnikiem. Wówczas w narożniku przy oknie mozna dać płytką szafkę zamykaną roletą na miksery.
    Ale czy teraz nie będzie za mało płyty roboczej przy zlewie? I czy wejście nie będzie zbyt wąskie między słupkiem a ścianą?
    Pisząc o spiżarce miałem na myśli górną ścianę z drzwiami, którą można zlikwidować i zyskać 125 cm

  11. #10031

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Witam ponownie,

    mam do Was pytanie, czy myślicie, ze ta bateria będzie odpowiednia do mojej kuchni. Obawiam się, że będzie za wysoka.
    Dane baterii:
    BLANCO CULINA-S chrom
    Wysokość: 545 mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	281257

    A to moja kuchnia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fg.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	281256
    Aga nie wiem czy nie za wysoki ten kran? Będziesz mogła swobodnie otworzyć okno?

    Mam pytanie - co masz między dolnym a górnym rzędem szafek?

  12. #10032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    A ja mam ze swoją kuchnią nie lada zagwozdkę. Wczoraj byłam w IKEA pooglądać mebelki i chyba nie jest możliwe ułożyć z nich coś sensownego w tak małej kuchni. Szafki narożne dolne są dość duże, górne narożne w ogóle do dolnych nie pasują... Mam znajomego stolarza, z tym że on nie zajmuje się na co dzień kuchniami (za to jest specjalistą od schodów, polecam! ), ale powiedział, że mi to zrobi, tylko muszę mieć dokładny plan. No i tu jest problem. Nie wiem, jak to wszystko poskładać. W kuchni w dolnych szafkach na pewno musi się zmieścić zmywarka, piekarnik, płyta, zlew + segregacja. Oprócz tego potrzebowałabym choć jednej szafki lub kilku szuflad na garnki i sztućce. Reszta może być na górze. moniss zaproponowała piekarnik w słupku i nad tą opcją również się zastanawiam, ale czy wówczas nie będzie to wyglądać zbyt przytłaczająco? I czy starczy miejsca na blacie (którego tak czy siak będzie mało)? Przypominam, że kuchnia jest 2x2m, bez okien, otwarta na przedpokój.

    Pomóżcie, proszę

  13. #10033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem jakie są wymiary tej kuchni, rysowałam na szybko. Słupek przy wejściu mozna cofnac tak, aby był odsunięty o min. 10 cm.
    Zaleta jest taka, że zlew jest ukryty.
    Stoł jest blatem roboczym również.

    Jak widać nie zrobiłam U, bo chciałam dac duży stoł, ale bez problemu można je zrobić.


  14. #10034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podstawowy moduł szafki to 60x60 cm. Zwykle szafki są nieco płytsze- ok 55 cm, by z tyłu było miejsce na ewentualne przyłącza - ale już ikea ma pełne 60 cm.
    Czyli w kuchni 2x2 m wejdą 3 moduły i zostanie 20 cm. Z czego musisz ok. 5 cm przewidzieć na blendę - przestrzeń, która umożliwi otwieranie szafek w narożnikach.

    ikea ma szafki narożne będące wielokrotnością 60 cm czyli 120 cm. Ale już BRW i inni tańsi wykonawcy ma szafki narożne 90x90 cm (z tym, że do środka nie wejdą wysuwane kosze magic corner).




    szafka 40x60 to szafka do sufitu pełniąca główną rolę przechowywania żywności.
    Szafki wiszace na bocznej ścianie.
    Lodówke kupilabym niezbyt wysoką (taką ok 160 cm) i nad nią zrobiła dodatkowe szafki do przechowywania blach, mikserów itp.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-09-2014 o 11:55

  15. #10035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję. Szafka do sufitu raczej nie wchodzi w grę, bo muszę tu jeszcze zmieścić jakiś stolik lub blat do siedzenia. Jakoś nie przekonuje mnie umieszczanie zlewu w narożnej szafce, bo to chyba strata przestrzeni? A na środkowej ścianie nie wieszać szafek wiszących?

  16. #10036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Florka08 Zobacz post
    Aga nie wiem czy nie za wysoki ten kran? Będziesz mogła swobodnie otworzyć okno?

    Mam pytanie - co masz między dolnym a górnym rzędem szafek?
    Właśnie obawiam się czy nie będzie za wysoka, co do otwarcia okna, nie powinno być problemu, bo wysokość baterii nie ma znaczenia. Bateria będzie zamontowana na środku okna i albo okno się otworzy albo będziemy mieć problem

    Między szafkami są płytki dostępne w OBI na dziale łazienkowym http://www.ceramika-arte.pl/kolekcja/pl/20/Perla, bardzo mi sie spodobały, ale na chwilę obecną będzie tylko farba.
    Ostatnio edytowane przez aga2183 ; 23-09-2014 o 12:31

  17. #10037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Elfir, dziękuję. Szafka do sufitu raczej nie wchodzi w grę, bo muszę tu jeszcze zmieścić jakiś stolik lub blat do siedzenia. Jakoś nie przekonuje mnie umieszczanie zlewu w narożnej szafce, bo to chyba strata przestrzeni? A na środkowej ścianie nie wieszać szafek wiszących?
    Moim zdaniem to, co miałaś wrysowane wczesniej jest zbyt ciasne do normalnego uzytkowania.

  18. #10038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Moim zdaniem to, co miałaś wrysowane wczesniej jest zbyt ciasne do normalnego uzytkowania.
    Ale gdzieś zjeść trzeba :/

  19. #10039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie wiem jakie są wymiary tej kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia rzut z góry.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	22,6 KB
ID:	281343 Proszę bardzo

  20. #10040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Ale gdzieś zjeść trzeba :/
    w pokoju?

Strona 502 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony