dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ściany wewn.

    Dzień dobry.

    Proszę o poradę czy ścianę wewn. pomiędzy garażem a kotłownią i gabinetem ocieplić przed wykonaniem tynków. Garaż docelowo nie będzie ogrzewany, zima temperatura raczej będzie w nim dodatnia. Trochę obawiam się położenia na ścianę w garażu styropianu np. 5cm bo potem na taką ścianę nic nie powieszę.


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Dzień dobry.

    Proszę o poradę czy ścianę wewn. pomiędzy garażem a kotłownią i gabinetem ocieplić przed wykonaniem tynków. Garaż docelowo nie będzie ogrzewany, zima temperatura raczej będzie w nim dodatnia. Trochę obawiam się położenia na ścianę w garażu styropianu np. 5cm bo potem na taką ścianę nic nie powieszę.




    Pozdrawiam
    mialem ta sama obawe i w koncu nie dalem nic. tragedii ne ma ale sciane mam z ytonga 24cm
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    a ja mam 12 silkę i polecę od strony zimnego pomieszczenia 10 cm styropianu na to klej siatka klej i płytki tynki mi tam nie potrzebne
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    zdecydowanie zalecam Panu wykonanie ocieplania powyższej ściany. W przeciwnym wypadku ciepło z gabinetu będzie wędrowało do nieogrzewanego garażu, co przyczynić się może do wzrostu rachunków za ogrzewanie. Do ocieplenia tego typu rekomenduję izolację Isover Fasoterm NF, warstwę zbrojącą oraz tynk cienkowarstwowy. Aby powiesić coś na takiej ścianie należałoby przewiercić się do warstwy muru, jednak nie polecam tego rozwiązania, ponieważ będzie to miejsce niepotrzebnych mostków cieplnych.

    W razie dodatkowych pytań jestem do Pana dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ISOVER Zobacz post
    Dzień dobry,

    zdecydowanie zalecam Panu wykonanie ocieplania powyższej ściany. W przeciwnym wypadku ciepło z gabinetu będzie wędrowało do nieogrzewanego garażu, co przyczynić się może do wzrostu rachunków za ogrzewanie. Do ocieplenia tego typu rekomenduję izolację Isover Fasoterm NF, warstwę zbrojącą oraz tynk cienkowarstwowy. Aby powiesić coś na takiej ścianie należałoby przewiercić się do warstwy muru, jednak nie polecam tego rozwiązania, ponieważ będzie to miejsce niepotrzebnych mostków cieplnych.

    W razie dodatkowych pytań jestem do Pana dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    A ja Pana Panie Ekspercie odsylam do Budowii i regulaminu forum po usluge Platnego Profilu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    jak by Pan wykonał zgodnie z sugestią Pana experta z Isover będzie to zgodnie ze sztuką budowlaną ja podobnie miałem w garażu i dociepliłem wełną właśnie Isovera 15cm.

  7. #7

    Domyślnie

    Ocieplenie troszkę zepsuje funkcjonalność garażu ponieważ jest to ściana równoległa do wjazdu i najlepiej na niej byłoby powiesić jakieś tablice z kluczami itp. a dodatkowo garaż będzie krótszy.

    Rozumiem, że nic twardszego niż styropian i wełna nie ma na rynku aby ocieplić tym ścianę?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    Ocieplenie troszkę zepsuje funkcjonalność garażu ponieważ jest to ściana równoległa do wjazdu i najlepiej na niej byłoby powiesić jakieś tablice z kluczami itp. a dodatkowo garaż będzie krótszy.

    Rozumiem, że nic twardszego niż styropian i wełna nie ma na rynku aby ocieplić tym ścianę?
    Oczywiscie ze jest pianka rezolowa, aerogels.
    Sprawdz ceny.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    A ja Pana Panie Ekspercie odsylam do Budowii i regulaminu forum po usluge Platnego Profilu
    I posłuchał......
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  10. #10

    Domyślnie

    A czy taka izolacja Isover Fasoterm NF także wygłusza akustycznie? Chciałbym wygłuszyć i ocieplić garaż za jednym zamachem...

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    Tak powyższe rozwiązanie stanowić będzie również izolację akustyczną. Wszystkie wełny mineralne produkowane przez ISOVER są dobrymi izolatorami akustycznymi.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przed izolacją jaką by nie była trzeba zrobić obliczenia cieplno-wilgotnościowe.
    Jest coś takiego jak U vert czy termika można samemu chwilę poświęcić i zrobić.
    Trzeba to powtarzać ponieważ szkoda izolacji, która będzie mokra od kondensującej się pary wodnej.

    I czasem problem może być nie zimą, a latem

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wskazówki!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    I posłuchał......
    To jeszcze teraz powinien z jakims dyrektorem pogadac o premii dla mnie... ze jego firma nie zaplacila 12k netto za PP tylko 1200 czy ile to my tam placimy teraz
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    Ja używałem do ocieplenia i wyciszenia garażu aku-płytę. Tam gdzie mam powieszone klucze i drobne narzędzia , na wełnę dałem płytę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony